Tarz Kadın

Yeni Saç Kesim Modelleri

29.09.2023
246
Yeni Saç Kesim Modelleri

Yeni saç kesim modelleri birçok kişinin merak ettiği en trend saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni moda saç kesimleri kadın stilleri kısa saç, orta uzunlukta saç ve uzun saç kesimlerinden oluşmaktadır. Moda saç kesimleri arasından seçim yaparken yüz şekline uygun saç modeli seçmeyi unutmamalısınız. Peki, bu yılın saç kesim modelleri nelerdir? İşte detaylar…

Yeni Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Yeni saç kesim modelleri; Her sezon farklı saç kesimi öne çıkıyor gibi görünse de aslında bir önceki sezonun veya geçmiş sezonların modelleri revize edilmektedir. Pixie saç kesimi kısa saç modelleri olarak sürekli kullanılan bir saç modelidir. Ancak her sene farklı detayları ile öne çıkmaktadır.

Yeni model dalgalı saç kesimleri

Yeni model dalgalı saç kesimleri

Örneğin, bu sene pixie saçlar daha katlı ve geçen seneye göre daha uzun yapılmaktadır. Bu sene moda kısa saç kesimleri ise bambaşka stilleri ile üst düzeyde rahatlık ve modern görünüm sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Modernn kısa saç kesimleri arasında da yer alan pixie saç kesimi, saç aksesuarlarıyla da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Pixie saç kesimi, modern ve rahatlık kavramlarını bir arada yakalamak isteyenlere sunulabilecek en güzel kısa kadın saç modelleri arasındadır.

Yeni Model Saç Kesimleri|Küt Kesim

Hemen hemen tüm yüz tipine uyum sağlayan küt kesim yeni model saç kesimi arasında da yer almaktadır. Özellikle oval yüz hattına sahip olanlar bu yılın saç kesim modelleri arasında yer alan küt kesim deneyebilirler. Kısa, orta ve uzun saç modellerinde bir hayli ahenkli bir duruş sergileyen küt kesim saç modeli, özel davetler için önerilebilecek en güzel kadın saç modellerindendir.

Katlı Saç Kesimi

Bu senenin saç kesim modelleri arasında katlı saç kesimi de bulunmaktadır. Özellikle yüzü çerçeveleyecek şekilde katlar ön plandadır. Uzun perçem şeklinde çene hizasında başlayan katlar aşağıya doğru birkaç kat olacak şekilde ilerlemektedir. Böylece yüzü çerçeveleyen katlar yüz hatlarını daha dengeli ve estetik göstermektedir. C saç kesimi olarak da bilinen katlı saç kesimini, dalgalı ve düz saçlarda kullanabilirsiniz.

Son zamanların en trend saç kesim modelleri arasına girmeyi başaran katlı saç kesimi, sezonun en trend seçenekleri arasında yer almaktadır. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden tatlı kesimi denemelisiniz.

Kıvırcık Saç Kesimi

Kıvırcık saçlı kadınlar için birbirinden güzel saç kesim modellerinin olması, moda dünyasına ayak uydurmayı kolaylaştırmaktadır. Aşırı kıvırcık saç modellerinde undercud saç modeli öne çıkmaktadır. Yanları kısa üst kısmı uzun olan bu saç modelleri özellikle sporcu gençlerin tercihidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Kıvırcık saç kesimleri arasında, küt saç kesim ve bob saç kesimi de bu senenin moda saç kesimleri arasında yer almaktadır.

Fresh Cut Saç Kesimi

Yeni saç kesim modelleri ile daha doğal bir görünüm mü elde etmek istiyorsunuz? O halde sizlere önerilebilecek saç kesim modellerinden biri olan fresh cut saç kesimini denemelisiniz. Fresh cut saç, özellikle orta boy saç kesiminde yeni moda saç kesimleri kadın stilleri arasındadır.

Bu yılın saç kesim modelleri

Bu yılın saç kesim modelleri

Özellikle dalgalı saç sevenler veya saçlarını daha hacimli göstermek isteyenler fresh cut saç kesimi düşünmelidir. Çünkü saç içerisindeki gizli ve belli belirsiz katlar saçı daha dalgalı ve hacimli gösterecektir. Böylece dolgun ve dalgalı saçlara sahip olabileceksiniz.

Graduasyon Kesim

Graduasyon saç kesiminde saçlar belirli saç boyunda kullanılmaktadır. Ayrıca saçın arka bölümünde istenilen açı kullanılarak yuvarlak bir görünüm elde edilmektedir. Böylece saçlara hacim ve yoğunluk kazandırılmaktadır. Özellikle ince telli ve seyrek saçlara sahip olanlar graduasyon saç kesimi düşünebilirler. Yoğunluk ve hacim tercih edenler için ideal olan graduasyon kesim, yeni sezonun en trend saç modelleri arasındadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel ve yeni model saç kesimi görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Model Saç Kesimleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu