Tarz Uzun Abiye Modelleri | 23 +Yeni Model

20.04.2024
3.179
Tarz Uzun Abiye Modelleri | 23 +Yeni Model

Uzun abiye modelleri ve fiyatları her sezon olduğu gibi bu sezonda da merak konusudur. Tarz kadın giyim çerçevesinde en sık kullanılan tarz kadın kombinleri arasında uzun abiye elbiseler de vardır..Uzun abiye elbiseler tesettür ve açık tasarımları ile öne çıkmaktadır. Tarz kadın abiye modelleri ile düğünler, nişanlar ve sünnetlerde çok daha şık olacaksınız. Özellikle özel günlerde kusursuzu arayan bayanlar giyeceği kıyafet konusunda hep kararsızdır. Bu nedenle şık, ilgi çekici ve vücut yapısına uygun tarz abiye modelleri arayışı içindedirler.

Genç kızlar daha çok kısa abiyeler tercih ederken, orta yaş veya ileri yaş, uzun abiyeler tercih etmektedir. Genç kızlar özellikle kısa abiye istese de uzun abiye genç modelleri de büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Çünkü uzun genç kız abiyeleri kullanıcısını daha tarz ve kusursuz göstermektedir.

Straplez Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları

Birçok farklı uzun abiye modelleri ile bayanlara kolaylık sağlansa da, seçim konusunda işler hep zorlaşır. Çünkü sayısız renk ve model seçeneği vardır. Herkes vücut tipine ve tarzına uygun en şık abiye modelini seçerek göz kamaştırıcı olmaktadır.

siyah uzun abiye modelleri

siyah uzun abiye modelleri

Straplez abiye her vücuda uygun olmayabilir. Özellikle kilolu bayanlar tercihlerini straplez abiyeden yana kullanmasa iyi olur. Çünkü geniş omuzlar, iri göğüsler, kalın kol gibi ayrıntılar ile hiç de hoş görünmeyeceğinizi bilmelisiniz. Özellikle genç kız ve genç kadınlar genç uzun straplez abiye modeli tercih etmektedir.

straplez uzun abiye modelleri

straplez uzun abiye modelleri

Birçok uzun abiyenin straplez modelleri bulunmaktadır. Balık abiye, uçuş uçuş tül etekli abiye, önü kısa arkası uzun abiye modellerinin straplez modelleri vardır.

Straplez balık abiye kime yakışır? İnce fit bir vücuda sahipseniz hiç düşünmeden straplez balık abiye kullanabilirsiniz.

balık abiye modelleri-kırmızı abiye elbise modeli

balık abiye modelleri-kırmızı abiye elbise modeli

Gittiğiniz ortamlarda dikkat çekmek ve tüm gözleri üzerinizde toplamak isterseniz kırmızı abiye elbise tercih edebilirsiniz. Hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlayan kırmızı abiyeler ile enerjik ve pozitif görünmek elinizde.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Uzun Abiye Elbise Boyu Nasıl Olmalı?

Sizde tercihinizi uzun kırmızı abiye modellerinden yana mı kullanmak istiyorsunuz? O halde balık abiye, straplez abiye, kabarık abiye, prenses abiye arasından vücut tipinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

kırmızı balık abiye modelleri

kırmızı balık abiye modelleri

Staplez Elbise Nasıl Düşmez?

Dekolte elbiseler arasında yer alan staplez elbiseler düşme sorunu nedeni ile hoş olmayan kazalara neden olmaktadır. Bu noktada straplez elbiseler nasıl düşmez sorusu öne çıkmaktadır.

Straplez elbisenin düşmemesi için kıyafet bantları kullanabilirsiniz. Kıyafet bandını straplez elbisenin içi kısmından görünmeyecek şekilde bantlamanız yeterli olacaktır. Ancak kıyafet bantları kullanmadan önce cildinizin yağsız ve temiz olmasına dikkat edin. Aksi takdirde bant cildinize yapışmayacaktır.

Ayrıca straplez bölümündeki kulpları daraltmanız da elbise düşmelerin önüne geçecektir.

Straplez Abiye Nasıl Kapatılır?

Dekolte kapatma nasıl yapılır sorusunun en şık cevabı tül, güpür veya dantel mini ceket kullanmaktır. Bunun dışında tül, saten veya güpür şal kullanabilirsiniz.

Balık Model Uzun Abiyeler 

Straplez abiyeler içerisinde balık modeli oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise straplez balık model abiyelerin daha şık ve daha asil durmasıdır.

tarz abiye modelleri

tarz abiye modelleri

En çok tercih edilen balık abiyelerden bir tanesi de göğüs bölümü ve sırt bölümünün yarısının transparan olduğu modellerdir. Ancak dekolte sevmeyenler bu bölümleri, tül, saten, güpür veya dantel ile kapatabilirler.

uzun abiye modelleri- tarz abiyeler

uzun abiye modelleri- tarz abiyeler

Diğer yandan değişik sırt dekolteleri olan balık abiyeler de sıkça tercih ediliyor. En çok ilgi çeken sırt dekoltesi ise neredeyse sırtın tamamını gösteren derin dekolteli abiye modelleridir. Ancak bu modeller günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir.  Bu sene daha çok öpücük yaka, düşük yaka modelleri yer kullanılmaktadır.

çarpraz sırt dekolteli abiye modeli

çapraz sırt dekolteli abiye modeli

Bunun yanı sıra çapraz şekilde gelen sırt dekolteli balık modellerde sıkça tercih edilmektedir. Balık model elbiselerde en çok tercih edilen renk ise mavi balık abiye ve bordo balık abiye olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında fit bir vücuda sahipseniz tüm balık abiye modelleri ile kusursuz görünebilirsiniz.

saks mavisi balık abiye modeli

saks mavisi balık abiye modeli

Bol Abiyeler – Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları

Uzun bol abiye modelleri, uçuş uçuş tasarımları ile her yaştan kullanıcı bulmaktadır. Genç abiye, orta yaş abiye ve ileri yaş abiye olarak bu modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle bölgesel kiloları olanlar bol abiye modelleri ile bunu gizleyebilirler.

Uzun büyük beden abiye elbise fazla kilolara sahip olan bayanlar da tarz ve göz alıcı yapacaktır. Ancak belden detayı olan abiyeler yerine içi etek üstü uzun tül abiye veya göğüs altından açılan abiye kullanabilirler. Ayrıca vücut tipi doğrultusunda kuvaze veya diğer modelleri inceleyebilirler.

bol abiye modeli-uzun büyük beden abiye elbise

bol abiye modeli-uzun büyük beden abiye elbise

Uzun büyük beden abiye elbise çoğunlukla tek kol olarak tasarlanmaktadır. Fakat isteğe göre kayık yaka, kruvaze yaka veya askılı modelleri de bulunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Zayıf Gösteren Abiye Elbise Modelleri

Özellikle üstü dar alt kısmı uzun abiye etek şeklinde modeller öne çıkmaktadır. Elbisenin üst kısmında ise güpür, işleme gibi daha kaba gösterecek işlemler yerine minik ışıltılar kullanılmalıdır. Böylece daha zayıf ve şık görünebilirsiniz.

pudra abiye modelleri

pudra abiye modelleri

Aşağıdaki görseldeki gibi  derin yırtmaçlar da uzun abiye elbise modellerinde sıkça tercih edilmektedir. Elbiseye bambaşka hava katan yırtmaçlar oldukça iddialı durmaktadır.

Özellikle bol etekli abiye modellerinde kullanılan yırtmaçlar, uzun dar abiyelerde de kullanılmaktadır. Ancak dar uzun yırtmaçlı abiyelerin zayıf kişilerde daha çok beğenildiğini belirtmeliyiz.

siyah uzun abiye modeli

siyah uzun abiye modeli

İçi Kısa Üstü Uzun Tül Etekli Abiye

İçi kısa üstü uzun tül etekli elbiseler, kısa abiye modelleri ile uzun abiye modelleri arasında kalan kişiler için oldukça uygundur.
Bu modeller iki şekilde tasarlanmaktadır. Önü kısa arkası uzun abiye veya içi kısa üstü uzun tül elbise abiye şeklinde tasarlanan modellerdir. İçimde bulunduğunuz ortama göre seçimler yapabilirsiniz.
uzun şifon abiye modelleri

uzun şifon abiye 

 Çoğunlukla içi kısa uzun tül şeklinde gelen abiye modeli tercih edilmektedir. Çok asil duran bu model kişinin tenine uygun her renkte tercih edilebilir. Fakat çoğunlukla mavi, siyahi kırmızı ve yeşil tonları tercih edilmektedir.

farklı abiye modeli-tarz abiyeler

farklı abiye modeli-tarz abiyeler

Aşağıdaki resim galerisinde özel gün ve gecelerde kullanacağınız daha fazla uzun abiye fikirleri bulabilirsiniz.  Özellikle bu senenin  yeni çıkan uzun abiye elbise model görsellerini incelemelisiniz.

Uzun Abiyeler Ve Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi abiye sektöründe de net abiye fiyatları vermek imkansızıdır. Çünkü elbise modeli, işçiliği, sezonu ve kumaş kalitesine göre fiyat değişmektedir. Bu nedenle en doğru güncel abiye elbise fiyatları bölgenizdeki mağazalardan veya online mağazalardan alabilirsiniz.

Ancak sektörde fiyatlar ortalama 1000-10000 TL arası değişmektedir. Fiyatlar bunun üstü ve çok nadir de olsa altı da olabilir.

Resim Galerisi: Uzun Tarz Abiye

Bir önceki makalemiz olan Uzun Kollu Abiye Modelleri 2024 başlıklı yazımızda Uzun Kollu Abiye Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu