Tarz Uzun Abiye Modelleri

0
2311

Yaz ile birlikte gelen, düğünler, nişanlar ve sünnetlerde bayanlar giyeceği kıyafet konusunda hep kararsız kalmaktadır. Hem şık ve ilgi çekici, hem de vücut yapılarına uygun bir abiye bulmak için epeyce çaba harcamaktadırlar. Genç kızlar daha çok kısa abiyeler tercih ederken, biraz daha olgun bayanlar ise uzun abiyeler tercih etmektedirler.  Genç kızların tercihleri en çok kısadan yana olsa da uzun abiye modellerini de tercih edenler var elbette. Birçok farklı uzun abiye modelleri ile bayanlara kolaylık sağlansa da, seçim konusunda düşünülürse işleri biraz daha zorlanmış olur. Herkes bu sayısız modeller arasından vücuduna ve tarzına uygun en şık abiye modelini seçerek göz kamaştırıcı olabilir.

 siyah uzun abiye modelleriStraplez Uzun Abiye Modelleri

Straplez model her vücuda uygun olmayabilir. Kilolu bayanlar tercihlerini pek straplezden yana kullanmasa da birçok genç kız ve kadınlar straplez modelini tercih etmektedir.

straplez uzun abiye modelleri Birçok uzun abiyenin straplez modelleri bulunmaktadır. Balık abiyelerin, uçuş uçuş abiyelerin, içi kısa arkası uzun abiyelerin straplez modelleri vardır.

balık abiye modelleriSizde tercihinizi uzun abiye modelleri arasından yapmak isterseniz bu modellerden sizin tarzınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

kırmızı balık abiye modelleri

Balık Model Abiyeler

Abiyeler içerisinde balık modeli oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise balık model abiyelerin daha şık ve daha asil durmasıdır.

tarz abiye modelleriEn çok tercih edilen balık abiyelerden bir tanesi de göğüs bölümü ve sırt bölümünün yarısının transparan olduğu modellerdir.

uzun abiye modelleriDiğer yandan değişik sırt dekolteleri olan balık abiyeler de sıkça tercih ediliyor. En çok ilgi çeken sırt dekoltesi ise neredeyse sırtın tamamını gösteren derin dekoltelerdir.

arpraz dekolteli abiye modeli

Bunun yanı sıra çapraz şekilde gelen sırt dekolteli balık modellerde sıkça tercih edilmektedir. Balık model elbiselerde en çok tercih edilen renk ise mavi ve bordodur.

saks mavisi balık abiye modeli

Bol Abiyeler

Bu tür abiyeler çoğunlukla kilolu bayanlar tarafından tercih ediliyor. Nedeni ise daha bol gelişinden kişinin daha zayıf görünmesidir.

bol abiye modeli

Bu tür abiyeler çoğunlukla tek kol olarak tasarlanmaktadır. Fakat isteğe göre straplez ve askılı modelleri de bulunmaktadır. Çoğunlukla göğüs bölümü ve etek bölümü düz indiğinden abiyede biraz hareketlilik olsun diye, bel kısmı çeşitli taşlar veya kuşaklar ile hareketlendirilmektedir ya da etek bölümü tüller sayesinde hareketlendirilmektedir.

pudra abiye modelleriBu modelde derin yırtmaçlar da sıkça tercih edilmektedir. Elbiseye bambaşka hava katan yırtmaçlar oldukça iddialı durmaktadır.

k ve uzun abiye modeli

 İçi Kısa Arkası Uzun Abiyeler

Bu abiyeler kısa abiye modelleri ile uzun abiye modelleri arasında kalan kişiler için oldukça uygundur.

uzun şifon abiye modelleriBu modeller iki şekilde tasarlanmaktadır. Önü kısa arkası daha uzun gelen ve iç bölümü kısa arkası ise uzun tüllerle hareketlendirilen modellerdir.  Çoğunlukla içi kısa arkası ise uzun tül şeklinde gelen abiye modeli tercih edilmektedir. Çok asil duran bu model kişinin tenine uygun her renkte tercih edilebilir. Fakat çoğunlukla mavi ve yeşil tonları tercih edilmektedir.

farklı abiye modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri başlıklı yazımızda 2017 tesettürlü abiyeler, kapalı abiye modelleri ve kapalı abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER