Tarz Kadın

Tarz Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları 2022-2023

30.06.2022
2.397
Tarz Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları 2022-2023

Uzun abiye modelleri ve fiyatları; Tarz kadın abiye modelleri ile düğünler, nişanlar ve sünnetlerde çok daha şık olacaksınız. Özellikle özel günlerde kusursuzu arayan bayanlar giyeceği kıyafet konusunda hep kararsızdır. Bu nedenle şık, ilgi çekici ve vücut yapısına uygun tarz abiye modelleri arayışı içindedirler.

Genç kızlar daha çok kısa abiyeler tercih ederken, orta yaş veya ileri yaş, uzun abiyeler tercih etmektedir. Genç kızlar özellikle kısa abiye istese de uzun abiye genç modelleri de büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Çünkü uzun genç kız abiyeleri kullanıcısını daha tarz ve kusursuz göstermektedir.

Straplez Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları

Birçok farklı uzun abiye modelleri ile bayanlara kolaylık sağlansa da, seçim konusunda işler hep zorlaşır. Çünkü sayısız renk ve model seçeneği vardır. Herkes vücut tipine ve tarzına uygun en şık abiye modelini seçerek göz kamaştırıcı olmaktadır.

siyah uzun abiye modelleri

siyah uzun abiye modelleri

Straplez abiye her vücuda uygun olmayabilir. Burada kilolu bayanlar tercihlerini pek straplezden yana kullanmasa iyi olur. Çünkü üst bölgedeki fazlalıklar kıyafetten taşarak nahoş görünecektir. Özellikle genç kız ve genç kadınlar genç uzun straplez abiye modeli tercih etmektedir.

straplez uzun abiye modelleri

straplez uzun abiye modelleri

Birçok uzun abiyenin straplez modelleri bulunmaktadır. Balık abiyelerin, uçuş uçuş abiyelerin, önü kısa arkası uzun abiye modellerinin straplez modelleri vardır. Straplez balık abiye kime yakışır? İnce fit bir vücuda sahipseniz hiç düşünmeden straplez balık abiye kullanabilirsiniz.

balık abiye modelleri-kırmızı abiye elbise modeli

balık abiye modelleri-kırmızı abiye elbise modeli

Gittiğiniz ortamlarda dikkat çekmek ve tüm gözleri üzerinizde toplamak isterseniz kırmızı abiye elbise tercih edebilirsiniz. Hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlayan kırmızı abiyeler ile enerjik ve pozitif görünmek elinizde.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Uzun Abiye Elbise Boyu Nasıl Olmalı?

Sizde tercihinizi uzun kırmızı abiye modelleri arasından yapmak isterseniz balık abiye, straplez abiye, kabarık abiye, prenses abiye modelleri arasından tarzınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

kırmızı balık abiye modelleri

kırmızı balık abiye modelleri

Staplez Elbise Nasıl Düşmez?

Dekolte elbiseler arasında yer alan staplez elbiseler düşme sorunu nedeni ile hoş olmayan kazalara neden olmaktadır. Bu noktada straplez elbiseler nasıl düşmez sorusu öne çıkmaktadır.

Straplez elbisenin düşmemesi için kıyafet bantları kullanabilirsiniz. Kıyafet bandını straplez elbisenin içi kısmından görünmeyecek şekilde bantlamanız yeterli olacaktır. Ancak kıyafet bantları kullanmadan önce cildinizin yağsız ve temiz olmasına dikkat edin. Aksi takdirde bant cildinize yapışmayacaktır.

Ayrıca straplez bölümündeki kulpları daraltmanız da elbise düşmelerin önüne geçecektir.

Straplez Abiye Nasıl Kapatılır?

Dekolte kapatma nasıl yapılır sorusunun en şık cevabı tül, güpür veya dantel mini ceket kullanmaktır. Bunun dışında tül, saten veya güpür şal kullanabilirsiniz.

Balık Model Abiyeler 

Straplez abiyeler içerisinde balık modeli oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise straplez balık model abiyelerin daha şık ve daha asil durmasıdır.

tarz abiye modelleri

tarz abiye modelleri

En çok tercih edilen balık abiyelerden bir tanesi de göğüs bölümü ve sırt bölümünün yarısının transparan olduğu modellerdir.

uzun abiye modelleri- tarz abiyeler

uzun abiye modelleri- tarz abiyeler

Diğer yandan değişik sırt dekolteleri olan balık abiyeler de sıkça tercih ediliyor. En çok ilgi çeken sırt dekoltesi ise neredeyse sırtın tamamını gösteren derin dekolteli abiye modelleridir.

çarpraz sırt dekolteli abiye modeli

çapraz sırt dekolteli abiye modeli

Bunun yanı sıra çapraz şekilde gelen sırt dekolteli balık modellerde sıkça tercih edilmektedir. Balık model elbiselerde en çok tercih edilen renk ise mavi balık abiye ve bordo balık abiye olarak karşımıza çıkmaktadır. Balık abiyeler straplez olsa da olmasa da yakışanın da kusursuzu sunmaktadır.

saks mavisi balık abiye modeli

saks mavisi balık abiye modeli

Bol Abiyeler – Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları

Bu tür abiyeler çoğunlukla kilolu bayanlar tarafından tercih ediliyor. Nedeni ise daha bol gelişinden kişinin daha zayıf görünmesidir. Uzun büyük beden abiye elbise fazla kilolara sahip olan bayanlar da tarz ve göz alıcı olabilir.

bol abiye modeli-uzun büyük beden abiye elbise

bol abiye modeli-uzun büyük beden abiye elbise

Uzun büyük beden abiye elbise çoğunlukla tek kol olarak tasarlanmaktadır. Fakat isteğe göre straplez ve askılı modelleri de bulunmaktadır.

Çoğunlukla göğüs bölümü ve etek bölümü düz indiğinden abiyede biraz hareketlilik olsun diye, bel kısmına çeşitli taşlar veya kuşaklar ile hareket katılmaktadır. Etek bölümü tüller ile hareketlendirilen modeller de bulunmaktadır.

pudra abiye modelleri

pudra abiye modelleri

Aşağıdaki görseldeki gibi  derin yırtmaçlar da uzun abiye elbise modellerinde sıkça tercih edilmektedir. Elbiseye bambaşka hava katan yırtmaçlar oldukça iddialı durmaktadır.

siyah uzun abiye modeli

siyah uzun abiye modeli

İçi Kısa Üstü Uzun Tül Etekli Abiye

İçi kısa üstü uzun tül etekli elbiseler, kısa abiye modelleri ile uzun abiye modelleri arasında kalan kişiler için oldukça uygundur.
Bu modeller iki şekilde tasarlanmaktadır. Önü kısa arkası uzun abiye veya içi kısa üstü uzun tül elbise abiye şeklinde tasarlanan modellerdir.
uzun şifon abiye modelleri

uzun şifon abiye modelleri

 Çoğunlukla içi kısa uzun tül şeklinde gelen abiye modeli tercih edilmektedir. Çok asil duran bu model kişinin tenine uygun her renkte tercih edilebilir. Fakat çoğunlukla mavi ve yeşil tonları tercih edilmektedir.

farklı abiye modeli-tarz abiyeler

farklı abiye modeli-tarz abiyeler

Aşağıdaki resim galerisinde özel gün ve gecelerde kullanacağınız daha fazla uzun abiye fikirleri bulabilirsiniz.  Özellikle bu senenin  yeni çıkan uzun abiye elbise modelleri görsellerini incelemelisiniz.

Uzun Abiyeler Ve Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi abiye sektöründe de ne abiye fiyatları vermek imkansızıdır. Çünkü elbise modeli, işçiliği, sezonu ve kumaş kalitesine göre fiyat değişmektedir. Bu nedenle en doğru fiyatı bölgenizdeki mağazalardan veya online mağazalardan alabilirsiniz.

Ancak sektörde fiyatlar ortalama 200-5000 TL arası değişmektedir. Fiyatlar bunun üstü ve çok nadir de olsa altı olabilir.

Resim Galerisi: Uzun  Tarz Abiye

Bir önceki makalemiz olan Uzun Kollu Abiye Modelleri 2023-2024 başlıklı yazımızda Uzun Kollu Abiye Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu