Uzun Abiye Elbise Boyu Nasıl Olmalıdır?

18.06.2022
1.744
Uzun Abiye Elbise Boyu Nasıl Olmalıdır?

Uzun abiye elbise boyu nasıl olmalı başlıklı yazımızda kısa boy abiye boyu ile uzun boylular için abiye boyu hakkında bilgiler vereceğiz. Çünkü birçok kişi düğünlerde, nişanlarda veya özel davetlerde kullandığı abiye boyu doğru belirlememektedir. Bu nedenle her seferinde farklı boyda abiye modeli kullanarak en uygun modeli bulma çabasına girmektedir. Oysaki uzun abiye etek boyu vücut tipine ve boy ölçüsüne göre belirlendiği zaman mükemmeli sunar.

Kısa boylular için abiye elbise veya etek boyu ile uzun boylular için etek veya abiye elbise boyu farklılık göstermektedir. O halde gelin şimdi hep birlikte abiye elbise boyu nasıl olmalı sorusunun cevabını görelim.

Uzun Abiye Elbise Boyu Nasıl Olmalıdır?

Bulunduğunuz ortamda ne hoş bir görüntü sergilemek istemiyorsanız abiye boyuna doğru karar vermelisiniz. Çünkü günümüzde birçok kişi kendisine uygun abiye modelini yanlış boy seçiminden dolayı istediği  görünümü sunamamaktadır.

Abiye eteğinin Boyu Nasıl Belirlenmeli

Abiye eteğinin Boyu Nasıl Belirlenmeli

Kısa Boylular İçin Abiye Boyu Nasıl Olur?

Kısa boy sahipleri çoğu kez üzerine uygun elbise veya abiye bulamamaktan yakınır. Çünkü günümüzde tekstil firmaları bazı modellerde standart kalıptan başlamaktadır. Bu da kısa boylu ve minyon kadınlar için elbise modeli seçimini zorlaştırmaktadır. Her şey bir yana bulunan elbise boyu çoğu kez can sıkıcı olmaktadır. Tam da bu noktada kısa boylu kadınlar için uzun abiye elbise boyu nasıl olmalı sorusunun cevabını araştırılmaktadır.

Mini elbise veya midi elbise ile daha kısa görüneceğini bilen kısa boylular abiye veya elbise boyunu merak etmektedir. Kısa boylular ayak bileğine kadar uzanan ve vücudu çok hafif saran elbise modelleri kullanmalıdır. Hatta hafif dar veya hafif salaş elbise modelleri mutlaka denenmelidir. Çünkü bol etekli kısa abiyeler sizi daha kısa gösterecektir.

Kısa boylu kadınlar uzun balık abiye yiyebilir mi? Kısa boylular için yarım balık abiye modelleri en doğru tercih olacaktır.

Uzun Boylular İçin Uzun Abiye Etek Boyu

Vücut tipine uygun elbise modeli kriterleri kısa boylulara göre daha şanslı olan uzun boylular da uzun abiye boyu konusunda bocalamamaktadır. Çünkü bazı abiye modelleri kullanılan kumaş, işleme ve model detayı nedeni ile uzun boylular tarafından dikkatli kullanılmalıdır.

Uzun boylular için uzun abiye elbise boyu nasıl olmalı

Uzun boylular için uzun abiye elbise boyu nasıl olmalı

Kısa boy abiye eteğinin boyu bileğe kadar hafif salaş parçalardan oluşurken uzum boylular için abiye etek boyu diledikleri kadardır. Uzun boylular vücudu saran elbiseler ile daha zayıf görünürken hafif salaş eteklerle daha orantılı göreceklerdir.

Öyleyse uzun boylu kadınlar, yüksek topuklu ayakkabı ile hafif salaş etekli elbise modelleri kullanmaktadır. Çünkü bu şekilde daha uzun stil sahibi görünecek erdir.

Aşırı kilolu uzun boylular için elbise modeli boyu ise daha kısa tercih edilmelidir. Çünkü özellikle dar elbiseler, etek boyu uzun olunca kullanıcısının kilolarının daha hızlı ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle yüksek topuklu stiletto ayakkabı modelleri ile hafif salaş, ince dokulu elbise modelleri kullanılmalıdır.

Standart Boylu Kadınlar İçin Abiye Boyu

Ülkemizde birçok kadın standart boy ortalamasına sahiptir. Bu nedenle uzun abiye  etek boyu seçenekleri daha fazladır. Standart boy kadınlar sadece uzun abiye kullanmamalı, midye abiye veya mini abiye de düşünmelidir.

Ayrıca standart boylu kadınlarda da vücut kusurları var ise, bu doğrultuda seçimler yapılmalıdır. Kilolu ve tombul standart boy kadınlar yarı slim fit kıyafetler kullanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Böylece kullanılan elbise modeli kullanıcısına yakıştığı için kusursuz görünüm sunacaktır.

Ek olarak aşağıdaki resim galerisine inceleyebilirsiniz. Öyleyse 2023 abiye kombinleri arasından seçtiğimiz görselleri farkındalık için inceleyebilirsiniz. Böylece abiye elbise boyu nasıl olmalı sorusunun cevabını daha anlaşılır bir şekilde verebilirsiniz.

Resim Galerisi: Abiye Boyu Nasıl Belirlenmeli?

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu