Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

12.06.2022
3.461
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli başlıklı yazımızda kısa boylu kadınlar için abiye modelleri inceleyeceğiz. Aslında uzun gösteren kıyafetler hakkında bilgiler vereceğiz diyebiliriz. Çünkü kısa boylu kadınlar boylarından dolayı çoğu zaman elbise giymek istemez. Oysaki kısa boylulara nasıl abiye elbise yakışır sorusunun cevabı da vardır.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Boyu kısa kadınlar abiye elbise alışverişi yapmadan önce kendisine yakışıp yakışmayacağını konusunda araştırma yapmaktadır.

Standart vücut hatlarına sahip olan bayanlar diledikleri renk ve modelde tarz abiye seçimleri yapıyor. Ancak kısa boylu kadınlar abiye seçiminde zorlanmaktadır. İşte kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli sorusu ve cevabı tam da bu noktada devreye girmektedir.

Üzerinizdeki tasarımın sizi büyüleyici bir şekilde göstermesini mi istiyorsunuz? O halde kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye giymeli sorusunun cevabının tüm detaylarını bilmelisiniz.

Zira seçeceğiniz abiye modeli ile kıyafetle boyu uzun gösterme illizyonları vardır. Böylece bu bilgilerden faydalanarak daha uzun boylu ve daha zayıf görünebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri nasıl olmalı

Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri nasıl olmalı

Kısa boylu kadınlar için abiye seçimleri hakkındaki kriterleri birlikte bakalım;

İki parçalı kıyafetler yerine veya 2 parçalı abiye modelleri Kullanmayın. Bunun yerine tek parça kıyafetler tek parça abiyeler tercih etmelisiniz. Çünkü bu boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

Birden fazla rengin karmaşık bir şekilde kullanılması boyu kısa gösteren etkendir. Bu nedenle kısa boylu kadınlar boyu uzun göstermek için tek renk elbise modelleri Kullanmalıdır. Böylece daha uzun görünebilirler.

Kısa boylu bayanlar için abiye seçimlerinde tek renk abiye ile birlikte aynı renklerde ayakkabı kullanmalısınız. Böylece kombinde derinlik etkisi kullanacağın için boyunuzu sanıldığından daha uzun görünecektir.

Kısa Boylu Kilolu Bayanlar Nasıl Abiye Giymeli?

Geniş basenli kısa boylu biri iseniz kabarık modellerden uzak durmalısınız. Çünkü etek kısmı kabarık abiye modelleri bacak boyunuzu kısaltarak daha kısa görünmenizi sağlayacaktır.

Kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye elbise giymeli

Kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye elbise giymeli

Kısa boylular abiye seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir? Özellikle göğüs bel ve kalça bölgelerinin bedenlerini saracak şekilde olmasına özen göstermelidir.

Gerdan kısmını tamamen kapatan abiye seçimleri yerine kruvaze yaka beyaz v yaka abiye seçimleri yapmalısınız. Çünkü bu seçim kısa boylu ve kilolu bayanların kurtarıcısı olmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kilolu Bayanlar Nasıl abiye Giymeli?

Kısa boylular nasıl abiye giymeli sorusu çerçevesinde ayakkabı seçimleri de boyu uzun gösterecek en önemli kriterdir. Çünkü kısa boylular için abiye tavsiyeleri yanında ayakkabı tavsiyeleri de önemlidir.

Peki, kısa boylular nasıl ayakkabı giymeli? Bu sorunun cevabı elbette ki yüksek topuktur. Çünkü yüksek ince topuklu ayakkabı, platform topuk ayakkabı boyunuzu en az 15 santim uzun gösterecektir. Kısa boylu bayan abiye seçimi ayakkabıyı kapatacak uzunlukta olmalıdır. Yani uzun abiye en doğru tercihtir. Böylece daha uzun boylu algısını sağlamış olursunuz.

Kısa Boylular Balık Abiye Elbise Giyebilir mi?

Minyon tipli kadınlar nasıl abiye giymeli sorusunun beraberinde balık abiye soruları da gelmektedir. Kısa boylular için elbise veya abiye seçilirken, balık modeller arasında seçim yapılabilir.

Ancak uzun balık model abiye kısa boylular için elbise olarak en doğrusudur. Özellikle kuyruklu balık abiyeler çok tarz ve stil sahibi olmanızı sağlayacaktır. Her şeyden önemlisi de boyu daha uzun gösterecektir.

Yani kısa boylulara nasıl elbise yakışır sorusunun cevapları arasında balık model de vardır. En doğrusu da  V yaka, madonna yaka veya u yakalı modellerdir.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylular nasıl abiye elbise giymeli sorusunun cevabını görsellerde inceleyebilirsiniz. Böylece alışverişe daha dikkatli çıkmış olacaksınız. Bu da çok daha şık olacaksınız demektir.

Resim Galerisi: Kısa Boylular İçin Abiye

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu