Tarz Kadın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

30.12.2020
1.342
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli başlıklı yazımızda kısa boylu kadınlar için abiye modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Boyu kısa kadınlar abiye elbise alışverişi yapmadan önce kendisine yakışıp yakışmayacağını konusunda araştırma yapmaktadır. Standart vücut hatlarına sahip olan bayanlar diledikleri renk ve modelde tarz abiye seçimleri yaparken kısa boylu kadınlar abiye seçiminde zorlanmaktadır. Kısa boylu kadınlar nasıl abiye giymeli sorusu ve cevabı tam da bu noktada devreye girmektedir.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Üzerinizdeki tasarımın sizi büyüleyici bir şekilde göstermesini istiyorsanız kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye giymeli sorusunun cevabının tüm detaylarını bilmelisiniz. Zira seçeceğiniz abiye modeli ile kıyafetle boyu uzun gösterme illizyonundan faydalanarak daha uzun boylu ve daha zayıf görünebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri nasıl olmalı

Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri nasıl olmalı

Kısa boylu kadınlar için abiye seçimleri hakkındaki kriterleri birlikte bakalım;

İki parçalı kıyafetler yerine veya 2 parçalı abiye modelleri yerine tek parça kıyafetler tek parça abiyeler tercih etmelisiniz. Bu boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

Renk tercihin değil sen birden fazla rengin karmaşık bir şekilde kullanılması boyu kısa gösteren etkendir. Bu nedenle kısa boylu kadınlar boyu uzun göstermek için tek renk elbise modelleri arasında seçimler yapmalıdır.

Kısa boylu bayanlar için abiye seçimlerinde tek renk abiye ile birlikte aynı renklerde ayakkabı kullanmanız derinlik etkisi yaratacağı için boyunuzu sanıldığından daha uzun gösterecektir.

Kısa Boylu Kilolu Bayanlar Nasıl Abiye Giymeli?

Kısa boylu geniş basenli biri iseniz kabarık modellerden uzak durmalısınız. Etek kısmı kabarık abiye modelleri bacak boyunuzu kısaltarak daha kısa görünmenizi sağlayacaktır.

Kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye elbise giymeli

Kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl abiye elbise giymeli

Kısa boylular abiye seçimi yaparken göğüs bel ve kalça bölgelerinin bedenlerini saracak şekilde olmasına özen göstermelidir.

Gerdan kısmını tamamen kapatan abiye seçimleri yerine kruvaze yaka beyaz v yaka abiye seçimleri yapmalısınız. Bu seçim kısa boylu ve kilolu bayanların kurtarıcısı olacaktır.

Kısa boylular nasıl abiye giymeli sorusu çerçevesinde ayakkabı seçimleri de boyu uzun gösterecek en önemli kriterdir.

Peki, kısa boylular nasıl ayakkabı giymeli? Bu sorunun cevabı elbette ki yüksek topuktur. Yüksek ince topuklu ayakkabı, platform topuk ayakkabılar boyunuzu en az 15 santim daha uzun gösterecektir. Kısa boylu bayan abiye seçimi ayakkabıyı kapatacak uzunlukta olmalıdır. Öylece daha uzun boylu algısını sağlamış olursunuz.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylular nasıl abiye elbise giymeli sorusunun cevabını görsellerde inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylular İçin Abiye

 

Bir önceki makalemiz olan Taba Rengi Elbise Kombinleri başlıklı yazımızda taba rengi ve Taba Rengi Elbise Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu