Büyük Beden Abiye Nasıl Seçilir?

0
889

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğünler, sünnetler ve nişanlarda artmaktadır. Bayanların böyle özel günlerde en çok zorlandığı konulardan bir tanesi ne giyeceklerine karar verememeleridir. Bütün bayanların aklında hep ‘Nasıl bir abiye giysem?’ sorusu vardır. Çünkü her bayan o günün en güzel ve en göz kamaştırıcı kadını olmak ister. Bütün gözler onda olsun ister. Bunu sağlamanın en etkili yolu da abiyeden geçmektedir. Abiye ile birlikte saç modeli, makyaj ve ayakkabının kombini ardından oldukça şık bir bayan olmak mümkündür. Asıl önemli olan vücut yapınıza uygun bir abiye modeli seçmektedir. Aslında bayanlar arasında da abiye seçimini en çok dert edenler kilolu bayanlardır. Kilolu bayanların zayıf bayanlara göre abiye modeli bulması daha zordur. Her bayan gibi kilolu bayanlar da üstüne yakışan, kilosunu örten ve şık bir abiye modeli içine girmek ister. Kilolu bayanlar için tasarlanan büyük beden abiye içinden vücut yapınıza en uygun abiye modelini bulmanız mümkündür. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Büyük Beden Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Büyük beden abiye için seçim yaparken öncelikle bacak kalınlığına dikkat etmelisiniz. Kısa kalın bacaklı bayanların abiye tercihlerinde, etek boyu uzun olanlardan yana tercih yapmaları  daha doğrudur.
  • Basenleri büyük olan bayanların seçimleri ise üzerine yapışan modellerden ziyade düz inen uçuş uçuş abiyelerden yana olmalıdır. Böylelikle daha şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu tür eteklerde kısa boylu etek modelleri daha çok tercih edilmektedir. Eğer kısa etek boyu yerine uzun etek boyu tercih ediyorsanız, Belden oturtmalı modeller, kısa kollu ve kemerli modeller veya straplez modeller tercih edebilirsiniz.
  • Diğer yandan büyük beden abiye arasından seçim yaparken renk tercihi de en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir.
  • Kilolu bayanların açık renk abiyeler tercih etmesi pek önerilmez. Çünkü açık renk abiyeler daha fazla kilolu görünmelerine sebep olur. Tercihlerini daha çok siyahtan yana yapmaları önerilir.

Büyük Beden Abiye Modelleri

  • Büyük beden abiye arasında en çok tercih edilen model, kolları salaş gelen, uzun etek boyu olan ve siyah renkli abiye modelleridir.
  • Diğer yandan kolları yapışan ve dantel model olan kısa etekli düz siyah abiye modelleri de kilolu bayanların tercih ettiği abiye modelleridir.
  • Büyük beden abiye modelleri de her bayanın gözüne hitap edecek şekilde tasarlandığından, siyah tercih etmek istemeyenlerin birçok farklı renkte abiye modeline ulaşması mümkündür. Örneğin; bordo renkli abiyeler de sıkça tercih edilmektedir. Bordo renkli abiyeler çoğunlukta uzun etek boylu olarak tasarlanmıştır. Yarım kollu etek kısmı bol gelen, yaka kısmı ise hafif dekolteli bordo abiyeler genellikle bayanların hoşuna gitmektedir. Bir diğer tercih edilen renk ise zümrüt yeşilidir. Zümrüt yeşili abiyeler kilolu bayanlar içinde oldukça ideal bir renktir.büyük beden abiye bordo

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda 2017 yeşil abiye modelleri, abiye seçimi püf noktaları ve yeşil abiye alırken nelere dikkat edilmeli hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER