Tarz Kadın

Su Dalgası Saç Modelleri Nelerdir-Nasıl Yapılır

21.02.2021
39
Su Dalgası Saç Modelleri Nelerdir-Nasıl Yapılır

Su dalgası saç modelleri nelerdir-nasıl yapılır? başlıklı yazımızda kalın su dalgası, afro su dalgası, kalıcı su dalgası, su dalgası saç kimlere yakışır, su dalgası saç nasıl yapılır ve su dalgası fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Su dalgası saçlarıyla barışık olan ve saç modelleri konusunda tutkuları bulunan kişilerin en çok kullandıkları gösterişli ve dikkat çekici saç modelleri arasında yer almaktadır.

Su Dalgası Saç Modelleri Nelerdir-Nasıl Yapılır

Su dalgası saç maşası kullanılarak yapılan su dalgası saçı bayanlarda hayatından çok beğenilen iyi gibi erkekler tarafından da hemen hemen tüm saç modeline yakıştırılmaktadır.

İri su dalgası saç modeli

İri su dalgası saç modeli

Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır?

Su dalgası çeşitliliği çok fazla olan bir saç modelidir. İnce su dalgası saç modelleri, kalın su dalgası saç modelleri, kısa su dalgası saç modelleri bulunmaktadır. Ayrıca afro su dalgası, wag dalgası gibi kendi içinde çeşitliliği mevcuttur.

Kolay su dalgası yapımı için yıkayıp nemli hale getirdiğiniz saçları ince veya kalın su dalgası olacak şekilde su dalgası saç maşası ile saçları sardıktan sonra bekleme süresinin ardından serbest bırakma işlemidir.

Pratik su damlası işlemi ile iş kadınlarının saç modelleri daha şekilli ve daha modern  saç olarak görünecektir.

Su Dalgası Saç Kimlere Yakışır?

Su dalgası saçı, su dalgası saç aparatı ile doğru yüz şekline doğru şekilde yapıldığı zaman yakışmayacak bayan yoktur diyebiliriz.

su dalgalı saç modelleri

su dalgalı saç modelleri

Orta boy saçlara su dalgası ve uzun saçlarda su dalgası inanılmaz derecede şık ve gösterişli durmaktadır. Bu kısa saç  su dalgası götürmez anlamına gelmemektedir. Zira kısa saçta da inanılmaz derecede şık duran yüzü daha gösterişli hale getiren su dalgası saç maşası modelleri de mevcuttur.

Su Dalgası Maşası Modelleri

Kalın Su Dalgası

İri su dalgası saç modeli belirgin ve bir o kadar da bulunduğu ortamda dikkat çekmek isteyenlerin tercih ettiği su dalgası modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek özel gün ve gecelerinizde gerekse çalışan kadın saç modelleri olarak iri su dalgası saç modeli ile çok tarz saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Su Dalgası (Perma Saç)

Birçok bayan için su dalgası saç kalıcı olmalıdır. Bu nedenle de kuaförünüzün yapması gereken bir işlem olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Dalgalı saçlarla sürekli havalı olmak ve tarz görünmek isteyenler kalıcı su dalgası ile bunu sağlayabilir.

Kalıcı su dalgası perma saç

Kalıcı su dalgası perma saç

Örgülü Su Dalgası Saç Modeli

Bu senenin saç modelleri arasında örgülü su dalgası saçlarımda görmekteyiz. Özellikle öğrenci saç modelleri ve günlük saç modelleri olarak sıklıkla kullanılan dalgası saç maşası ile saçlarınızı çok daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

Saçlarına taç örgü veya helen örgü yapmayı sevenler, saçlarının geri kalan kısımlarına mutlaka iri su dalgası veya ince su dalgası yapmalıdır. Özellikle mi mezuniyet saç modeli olarak karşımıza çıkan bu modeller genç kızlar tarafından  genç düğün saç modeli ve mezuniyet saç modeli olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Su Dalgası Saç

Hafif su dalgası saç sevenler. Doğal su dalgası saç modeli ile çok daha yumuşak geçişleri olan ve hafif dalgalarla ahenkle dans eden, birçok kıyafet ile uyumlu olan hafif su dalgası saç modelini tercih edebilirler.

Kalıcı su dalgası

Kalıcı su dalgası

Su Dalgası Saç Kullananların Yorumları

Saç kullanan bayanların ortak fikri dalgalı saç sevenlerin bunu yaptırması gerektiğidir. Yüz yapısına göre ince dalga veya (kalın maşa) kalın dalga, kısa saça su dalgası veya uzun saça su dalgası yapımına karar vererek yapılan su dalgası saçların mükemmel olduğu belirtilmektedir.

Afro Su Dalgası

Afro su dalgası özet olarak kendi saçlarınıza sentetik saçların eklenmesi ve şekillendirilmesi diyebiliriz. Bu konu hakkındaki detaylı bir yazıyı ilerleyen günlerde paylaşacağız. İlerleyen günlerdeki içeriğimizde daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Afro dalgası

Afro dalgası

Aşağıdaki resim galerisinde su dalgası saç yapımı ile saçlarına güzellik katan bayanların su dalgası saç maşası modelleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Size yine su dalgası sac modeli hakkında bilgileriniz varsa yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Su Dalgası

 

Bir önceki makalemiz olan Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi başlıklı yazımızda Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu