Afro Su Dalgası Saç

25.02.2021
1.476
Afro Su Dalgası Saç

Afro su dalgası saç  nedir? Afro su dalgası fiyatları nelerdir? Afro su dalgası yaptıranlar neler söylemektedir? Afro su dalgası yapımı saçlara zararlı mı? Afro su dalgası nasıl çıkarılır gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.  Son dönemlerde ülkemizde geçmişe nazaran daha çok kullanılan afro su dalgası saçları profesyoneller tarafından yeni geliştirilen örgü tekniği ile çok daha kullanışlı ve sorunsuz olmaktadır.

Afro Su Dalgası Saçlar

Afro su dalgası yoğunluğu kişinin kendi insiyatifine bırakılmaktadır. Kullanıcı yoğun afro su dalgası veya hafif kabarık afro su dalgası modeli çerçevesinde uygulanabilir.

Afro su dalgası fiyatları bu sezon

Afro su dalgası fiyatları bu sezon

Afro su dalgası kesimi nasıl yapılır sorusunun cevabını da ise yüz şekline uygun saç modeli ve yüz şekline uygun saç kesimi yapılması gerektiğini belirtelim.

Afro su dalgasının kullanım süresi ne kadardır bir sorularda karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı kişinin saç uzama durumuna göre değişmektedir. Halil’e yavaş uzayan saçlar da kalıcılığı çok daha uzun olmaktadır.

Afro dalgası saç bakımı için kremsiz şampuan kullanmanızı öneririz. Bunun nedeni ise altta kendi saçlarınızın örülü bir şekilde bulunması şampuanların bu kısımda kalmasının saçlarınıza vereceği tahribattan dolayıdır. Afro dalgası saç bakımında bir diğer önemli detay da saçların uzun süre ve güzel bir şekilde durulanmasıdır. Bu afro dalgası altındaki saçlarınızı sağlığı için son derece önemlidir.

Afro Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro su dalgası saçlarınızı afrika örgüsü yapılarak uygulanabileceği gibi evde pipet ile saçlarınızı sararak evde kolay afro dalgası saç da yapabilirsiniz.

Afro örgüsü adı verilen saç modelinde uzun saçları örme tekniğidir. Geçmişte afrikalı kabileler de zaman sıkıntısı nedeniyle kadınların saçlarına bakım yapamamasından dolayı kullanılan bir örgü tekniğidir diyebiliriz.

Afro su dalgası için kendi saçlarınız dipten ince ince örüldükten sonra (cornrows adı ile de bilinen balıksırtı saç örgü dinle benzer bir örgüdür) dalgalı hazır saçların minik minik tutamlar halinde örgülerin üzerine eklenme işlemidir.

Afro su dalgası yapımı

Afro su dalgası yapımı

İşlem yapılırken saçlar kendi saçlarınıza eklenmektedir. Bu nedenle bu afro saç modelinin kullanım süresi saçın uzama hızına göre değişeceği gibi ortalama 2-3 ay olarak belirtilmektedir. Afro saç uygulanması için saçlarınızın 8-10 santim uzunlukta olması yeterlidir.

Afro saç yapımı uzman biri kuaför tarafından saçın boyuna göre değişecek olsa da ortalama 4 saat sürmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde saç tasarımları arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceledikten sonra zaman ve işinin ehli bir kuaförde yaptınız tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi: Afro Dalgası Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu