Kalın Maşa Saç Modelleri Kısa ve Uzun Saçlar

29.11.2022
3.193
Kalın Maşa Saç Modelleri Kısa ve Uzun Saçlar

Kalın maşa saç modelleri kısa ve uzun saçlar başlıklı yazımızda maşalı saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır sorusunun cevabına da bakacağız. Kalın maşa ile saç maşa çeşitlerinden bahsetmeden önce en iyi saç maşasısın saç tipine  uygun saç maşası olduğunu belirtelim.

Maşa ile saç modelleri, çeşitliliği çok fazladır. Bu nedenle kadınlar maşalı saç modeli seçerken çok zorlanırlar. Dalgalı maşa saç modelleri, s maşa saç modelleri, kalın maşa saç modeli detaylarına birlikte bakalım.

Kalın Maşa Saç Modelleri (bu senenin)

Maşa ile yapılan saç modelleri yapımı hakkında hiç tecrübeniz yoksa 25 mm’lik saç maşası kullanarak işe başlamalısınız. Saçlarınıza şekillendirici köpük uyguladıktan sonra çok kalın olmayan maşalı saça sahip olacaksınız. S maşa saç modelleri de denilen bu teknik, aslında su dalgası maşadır.

saç modelleri maşa

saç modelleri maşa

Kalın saç maşaları numaraları nelerdir?

Açık maşa saç modelleri için kullanılan bir diğer maşa ise 32 mm’lik saç maşası olarak karşımıza çıkmaktadır. İri dalgalara sahip olacağınız bu maşa ile kalın su dalgaları elde ederek saçlarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

38 mm’lik maşa ile dalgalı saç modelleri maşa tasarımları arasında iri  dalgalı fön çekilmiş gibi hacimli dalgalara sahip olacaksınız. Saç diplerinden itibaren hacimli saç istiyorsanız en kalın uçlu maşa olan 38 milimlik saç maşası kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saç Maşa Modelleri Yapımı

Günlük Kalın Maşalı Saç Modelleri Yapımı

Maşa ile yapılan saç modelleri arasında yer alan maşalı açık saç modelleri yapımını sizlerle paylaşıyoruz.

Maşalı açık saç modelleri

Maşalı açık saç modelleri

Kalın maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Olduğunuzdan daha da dikkat çekici görünmek için kalın maşa yapmaya ne dersiniz? İşte detaylar…

  1. İlk olarak temiz saçlarınıza bakım kremi uygulamalısınız. Böylece gün boyunca  elektriklenmeyen kusursuz görünen kalın maşalı dalgalara sahip olacaksınız.
  2. Saçlarınız ve ortadan ikiye ayırın ve üst kısmındaki saçları topuz yaparak tepede toplayın.
  3. Şekillendirme işlemi için en önemli kural alttaki saçlardan başlanmasıdır.
  4. Son adım olarak saçlarımıza maşa uygulama işlemine geçiyoruz. Su dalgası için maşa olarak kalın maşa olmazsa olmazdır.
  5. Saçlarınızdan ince tutamlar alın ve içeriden dışarıya doğru sıkıca sarın.
  6. 9-10 saniye bekledikten sonra maşa’dan saçlarınızı çıkarın.
  7. Saça maşa uygulaması sırasında saç diplerinin iki parmak altından maşa ile kıvırmaya başlayacağınızı unutmayın.
  8. Saçlarınızın hepsini bu şekilde şekillendirdikten sonra saçlarınıza parmaklarınızla hafifçe masaj uygulayarak saçlarınızı açarak kabartın.
Kalın maşa ile yapılan saç

Kalın maşa ile yapılan saç

  1. Bu şekilde daha doğal daha etkileyici su dalgası saça sahip olacaksınız. Son olarak sabitleyici saç spreyi sıkmayı unutmayın. İşte  kalın maşa ile yapılan büyüleyici su dalgası saç modeli sizinle.

Kalın maşa ile kısa saç su dalgası yapmak isterseniz, uzun saça  kalın maşa ile su dalgası  için yaptığınız işlemlerin aynısını tekrarlayacaksınız.

Maşa İle Yapılan Saçlar ve Modelleri

Kalın maşa modelleri ile uzun açık saçlar, maşalı topuz, yarım topuz kullanılmaktadır. Ayırca salık at kuyruğu, dağınık topuz, bölgesel örgülü saç modelleri de kullanılmaktadır.

Masa ile yapilan sac modelleri için öncelikle yüz şekline uygun saç modelleri seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Kalın maşa kısa saç modelleri ve uzun saç modelleri için maşa çeşitleri saç tipine göre ayarlanmalıdır.

Kalın maşa, ince telli saçlarda da kalın telli saçlarda da güzel durur. Ancak doğru maşa tekniği ile kalın telli saçlarda daha belirgin ve dikkat çekici durmaktadır.

İnce telli saçlarda kalın maşa modelleri saçları daha dolgun ve hacimli gösterir. En kısa zamanda kalın maşa denemeye ne dersiniz?

Aşağıda maşalı açık saç modelleri arasından kalın maşa ile yapılan saç modelleri görsellerini sizlere sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kalın Maşa İle Saç Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu