Tarz Kadın

Kalın Maşa Saç Modelleri

04.12.2020
1.048
Kalın Maşa Saç Modelleri

Kalın maşa saç modelleri başlıklı yazımızda maşalı saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kalın maşa ile saç maşa çeşitlerinden bahsetmeden önce en iyi saç maşası saç tipine  uygun saç maşası olduğunu belirterek söze başlayalım.  Maşa ile saç modelleri çeşitliliği çok fazladır. Bu nedenle kadınlar maşalı saç modeli seçerken çok zorlanırlar. Dalgalı maşa saç modelleri kalın maşa saç modeli hakkında detaylara birlikte bakalım.

Kalın Maşa Saç Modelleri

Maşa ile yapılan saç modelleri yapımı hakkında hiç tecrüben yoksa 25 mm’lik saç maşası kullanarak işe başlamanızı öneriyoruz. Saçlarınıza şekillendirici köpük uyguladıktan sonra çok kalın olmayan maşalı saça sahip olacaksınız.

saç modelleri maşa

saç modelleri maşa

Açık maşa saç modelleri için kullanılan bir diğer maşa ise 32 mm’lik saç maşası olarak karşımıza çıkmaktadır iri dalgalara sahip olacağınız bu maşa ile kalın su dalgaları elde ederek saçlarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

38 mm’lik maşa ile dalgalı saç modelleri maşa tasarımları arasında iri  dalgalı fön çekilmiş gibi hacimli dalgalara sahip olacaksınız. Saç diplerinden itibaren hacimli bir saç istiyorsanız en kalın uçlu maşa olan 38 milimlik saç maşası kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Günlük Kalın Maşalı Saç Modelleri Yapımı

Maşa ile yapılan saç modelleri arasında yer alan maşalı açık saç modelleri yapımını sizlerle paylaşıyoruz.

Maşalı açık saç modelleri

Maşalı açık saç modelleri

İlk olarak temiz saçlarınıza bakım kremi uygulamalısınız. Böylece gün boyunca  elektriklenmeyen kusursuz görünen kalın maşalı dalgalara sahip olacaksınız.

Saçlarınız ve ortadan ikiye ayırın ve üst kısmındaki saçları topuz yaparak tepede toplayın.

Şekillendirme işlemi için en önemli kural alttaki saçlardan başlanmasıdır.

Adım olarak saçlarımıza maşa uygulama işlemine geçiyoruz. Su dalgası için maşa olarak kalın maşa olmazsa olmazdır. Saçlarınızdan ince tutamlar alın ve içeriden dışarıya doğru sıkıca sarın. 9-10 saniye bekledikten sonra maşa’dan saçlarınızı çıkarın. Saça maşa uygulaması sırasında saç diplerinin iki parmak altından maşa ile kıvırmaya başlayacağınızı unutmayın.

Saçlarınızın hepsini bu şekilde şekillendirdikten sonra saçlarınıza parmaklarınızla hafifçe masaj uygulayarak saçlarınızı açarak kabartın.

Kalın maşa ile yapılan saç

Kalın maşa ile yapılan saç

Bu şekilde daha doğal daha etkileyici su dalgası saça sahip olacaksınız. Son olarak sabitleyici saç spreyi sıkmayı unutmayın. İşte  kalın maşa ile yapılan büyüleyici su dalgası saç modeli sizinle.

Kalın maşa ile kısa saç su dalgası yapmak isterseniz, uzun saça  kalın maşa ile su dalgası  için yaptığınız işlemlerin aynısını tekrarlayacaksınız.

Aşağıda maşalı açık saç modelleri arasından kalın maşa ile yapılan saç modelleri görsellerini sizlere sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı isteyen takipçilerimiz inceleyebilir.

Resim Galerisi: Kalın Maşa İle Saç Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri başlıklı yazımızda Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu