Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model

04.11.2023
3.582
Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model

Açık Saç Modelleri 2024 stilleri arasında açık bukleli saç modelleri, yarı açık örgülü saç modelleri vardır. Ayrıca açık yandan saç modelleri, açık taçlı saç modelleri de en çok kullanılanlar arasındadır. Aslında uzun açık saç modelleri de kısa açık saç modelleri de hem kolay, hem de kusursuzdur. Açık saç modelleri-günlük-Abiye stilleri farklılık gösterse de her ikisi de etkili görünüm sunar.

Saçlarda rahatlık şıklık ve kolaylık arayanlar için bugün açık saç modellerinden bahsetmek istiyoruz. Günlük açık saç modelleri, abiye açık saç modelleri, açık saç modelleri düğün konusunda bilgiler vermek istiyoruz.

Açık saç modelleri kıvırcık stilleri mi arıyorsunuz?

Tam da aradığınız konuyu ve daha fazlasını içeriğin detaylarında bulacaksınız.

Açık Saç Modelleri 2024: Günlük – Abiye

Saçlar kişilerin kendini iyi hissedecekleri en önemli bakım şeklidir. Saçlardaki şekilsizlik o gün içerisinde kişiyi olumsuz etkiler. Çünkü psikolojinin bozuk olduğu anlarda, kendini daha iyi hissetmek için ilk uğrak yeri kuaförlerdir.

Nedenini ise şöyle açıklayabiliriz. Görsel farklılık her insanın fark etmesi gereken bir değişiklik olup, zaman zaman buna ihtiyaç zirve sınırlarına dayanır.

Saçlar insanın kendini en iyi ifade ettiği aksesuardır aslında. Herkesin kendine göre bir saç stili vardır.

Açık saç modellerinde seçenek oldukça fazladır. Aşağıda en çok kullanılan çık saç modelleri hakkında bilgiler derledik.

Açık saç dalgalı

Dalgalı Açık Saç Modelleri

 • Açık saç modelleri kolay olduğu kadar seçeneği bol modellerdir. Bunlardan ilki açık dalgalı saç modelleridir. Kıvırcık saç yapınız varsa, saç kreminizi saçlarınız ıslakken kullanırsanız doğal açık dalgalı saç elde etme şansınız vardır.
 • Düz saçlarda ise maşa yardımı ile saçlara hareket kazandırabilirsiniz.
 • Hafif dalgalı saç tercih edildiği durumlarda genellikle fön çekilir.
 • Üst kısmı düz, alt kısımlarına dışa doğru hareket verilir. Bu stil son derece havalı görünmenizi sağlar.
 • Açık dalgalı saç modelleri için minik tokalar, taç ve minik örgüler kullanabilirsiniz.
 • Açık bukleli saç modelleri de dalgalı ve kıvırcık saçlarda daha kolay sağlanır.

Yarı açık saç modelleri stilleri için saçın üst kısmını yarım topuz veya yarım at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra geri kalanını açık bırakabilirsiniz.

yarı açık saç modelleri

 • Abiye saç modelleri için doğru abiye elbise modeli bulmalısınız. V yaka abiye, askılı abiye, straplez abiye kullanmanız daha da dikkat çekici olmanızı sağlayacaktır.
 • Açık dalgalı örgülü saç modelleri için ise bölgesel saç örgüleri kullanabilirsiniz. Bunun için istediğiniz bölgede aşağı inen ince örgüler kullanabilirsiniz. Böylece dalgalı saçlara farklı stiller kazandırabilirsiniz.
 • Dalgalı açık saç günlük olarak da abiye açık saç modeli olarak da kullanılmaktadır. Çünkü kısa açık saç modelleri de uzun açık saç modelleri de dalgalı saçlarda kusursuzu sunar.
 • Düz saçlardan sıkılanlar ve değişiklik arayanlar, perma ile saçlarınızı doğal dalgalara kavuşturabilirsiniz. Permayı en az 6 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Doğal yolla saçları kıvırcık hale getirmek isteyenler ise doğru tekniklerle bunu yapabilir. Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı Nasıl Olur? başlıklı yazımızda önemli detaylar paylaştık.

  orgulu acik sac modelleri

Açık Saç Örgü Modelleri

Açık Saç Modelleri abiye stilleri ile düğün saçı yapmak isteyenler yarı açık örgülü saç modelleri kullanabilir. Çünkü abiye için en çok kullanılan açık saç modelleri arasında yarı açık örgülü saç modelleri bulunmaktadır.

Yarı açık örgülü saç modelleri nelerdir?

 • Helen örgü açık saç modeli
 • Yarım toplu örgülü saç modeli
 • Çelenk örgülü açık saç modeli
 • Açık saç örgü
 • Önü örgülü açık saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle uzun saçlar açık örgülü saç modelleri veya helen tarzı saç modelleri düşünebilirsiniz.

  Açık saç modeli örgülü

  Açık saç modeli örgülü – Ombre saç

Düz Açık Saç Modeli

Açık saç modelleri düz saçlarda çok fazla seçeneğe sahip değildir. En çok kullanılan düz açık saç modelleri ise fönlü saçlardır.

İddialı elbise kombinleri için düz açık saç modelleri, sade ve hoş bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Açık düz saç modellerinde hacimli saçlar istiyorsanız brezilya fönü ile saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Düz açık saç gösterişli gelinlik modelleri ile de kullanılabilir.

Hareketli Fönlü Açık Saçlar

Açık saç modelleri denilince birçok kişinin aklına ilk olarak fön gelir. Çünkü açık saçlar için kırık fön de denilen hareketli fön ile daha zarif görünürsünüz. Düz saçlar, günlük açık saç, straplez abiye açık saç modeli olarak da kullanılabilir.

acik sac modelleri

Yarı Toplu Açık Saç Modelleri

 • Ortadan ayrılan saçların boy ve uç kısımlarında doğal dalgalar oluşturularak yapılan saç modelidir.
 • Hacimli açık saç
 • Sık bukle açık saç
 • Yandan ayrılmış saç açık gibi saç modelleri kullanılmaktadır.

Açık Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Açık saçlar kadınları havalı, canlı, bakımlı gösterir.

Günlük hayatınızda evde bir bantla tutturulan saç, dışarı çıkılırken de minik örgülerle şekillendirilebilir. Böylece açık saç hem günlük, hem de abiye saçı haline gelir. Örgü dışında fön, maşa veya su dalgası kullanılabilir.

Açık saç modelleri hangi yüz tipine yakışır

Açık saç modelleri hangi yüz tipine yakışır-Koyu saç renkleri

Açık saçların şekillendirilme çeşitlerinden bilgi sahibi olmak yeterli değildir. Saçı yüz tipine uygulamak asıl olan noktalardandır.

Oval Yüz Şekli İçin Hangi Açık Saç

Oval yüz şekline sahip kadınlar açık saç modellerinin her modelini rahatlıkla kullanabilirler. Kendini çok şanslı hissedebilirler. Çünkü bütün açık saç modellerini kullanabilirler.

Yuvarlak Yüz İçin Hangi  Açık Saç

Açık saç modelleri, yuvarlak tombul yüzü saha ince ve zarif gösterir. Özellikle düz fönlü açık saçları mutlaka denemelisiniz. Alnın açık ve yuvarlak yüzün varsa yandan ayrılan açık saçları tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüz daha güzel görünecektir.

günlük açık saç modelleri

Küçük Yüzlü Kişiler İçin Hangi Açık Saç Modeli

Minik hatlara sahip mini mini bir yüzünüz varsa açık saç modeli pek size göre değil. Çünkü küçük olan yüzünüzü açık saçlar kapatacak ve daha da küçük görüneceği için şıklığınıza gölge düşecektir.

Köşeli Yüz Şekli İçin Hangi Açık Saç

Açık saç modelleri köşeli yüze yakışır mı? Yüz şeklindeki köşeleri yumuşatmak için ortadan ayrılan uzun saç modellerini kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırmak şartı ile bütün açık saç modellerini kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Sana hangi açık saç modelinin yakışacağını merak mı ediyorsun? O halde derlediğimiz resim galerisini inceleyerek karar verebilirsiniz.

Resim Galerisi:  Yeni Sezon Açık Saç Modeli

 

 

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri 2024 Kataloğu başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu