Tarz Kadın

Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye

30.11.2019
566
Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye

Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye; Saçlarda rahatlık şıklık ve kolaylık arayanlar için bugün açık saç modellerinden bahsetmek istiyoruz. günlük açık saç modelleri, abiye açık saç modelleri, açık saç modelleri düğün konusunda bilgiler vermek istiyoruz. Saçlar kişilerin kendini iyi hissedecekleri en önemli bakım şeklidir. Saçlardaki şekilsizlik o gün içerisinde otomatikman kişiyi olumsuz etkiler. Psikolojinin bozuk olduğu anlarda ilk uğrak yeri kuaförlerdir.

Nedenini ise şöyle açıklayabiliriz. Görsel farklılık her insanın fark etmesi gereken bir değişiklik olup, zaman zaman buna ihtiyaç zirve sınırlarına dayanır.

Saçlar insanın kendini en iyi ifade ettiği aksesuardır aslında. Herkesin kendine göre bir saç stili vardır bunu kendine yakıştırır, veya kullanımından hoşnuttur çok beğenilen saç modeli olarak yıllar boyu benimser.

Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye

Açık saç modellerinde seçenek oldukça fazladır. Aşağıda en çok kullanılan çık saç modelleri hakkında bilgiler derledik.

Açık saç dalgalı

Dalgalı Açık Saç Modelleri

 • Açık saç modelleri kolay olduğu kadar seçeneği bol modellerdir. Bunlardan ilki açık dalgalı saç modelleri,  kıvırcık saç yapınız varsa, saç kreminizi saçlarınız ıslakken kullanırsanız doğal açık dalgalı saç elde etme şansınız vardır.
 • Ya da düzse maşa yardımı ile hareket kazandırabilirsiniz.
 • Hafif dalgalı saç tercih edildiği durumlarda genellikle fön çekilir.
 • Üst kısmı düz, alt kısımlarına dışa doğru hareket verilir.
 • Bu stil son derece havalı görünmenizde etkendir.
 • Dalgalı açık saç günlük olarak da abiye açık saç modeli olarak da kullanılabilir.
 • Eğer saçlar düzse ve en önemlisi bir değişiklik isteniyorsa perma ile saçlarınızı doğal dalgalara kavuşturabilirsiniz.
 • Bunu en az 6 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonuç itibari ile saç kimyasal bir ilaca maruz kaldığından bunu tercih etmeyip bigudiler ile doğal yoldan da sağlıklı kıvırcıklarla kendinize stil uygulayabilirsiniz.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Saçta Işıltı

Açık Saç Örgü Modelleri

Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye açık saç modeli düğün ve açık saç modeli abiye için en çok kullanılan saç modelleri arasında örgülü saç modelleri bulunmaktadır.

 • Helen örgü açık saç modeli
 • Yarım toplu örgülü saç modeli
 • Çelenk örgülü açık saç modeli
 • Önü örgülü açık saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle uzun saçlar açık örgülü saç modelleri ile daha da alımlı ve bakımlı görünmektedir.

  Açık saç modeli örgülü

  Açık saç modeli örgülü – Ombre saç 

Düz Açık Saç Modeli

İddialı elbise kombinleri için düz açık saç modelleri, sade ve koş bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Açık düz saç modellerinde hacimli saçlar istiyorsanız brezilya fönü ile saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Düz açık saç gösterişli gelinlik modelleri ile de kullanılabilir.

Hareketli Fönlü Açık Saçlar

Açık saçlar için kırık fön de denilen hareketli fön ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Günlük açık saç, straplez abiye açık saç modeli olarak da kullanılabilir.

Yarı Toplu Açık Saç Modelleri

 • Ortadan ayrılan saçların boy ve uç kısımlarında doğal dalgalar oluşturularak yapılan saç modelidir.
 • Hacimli açık saç
 • Sık bukle açık saç
 • Yandan ayrılmış saç açık gibi saç modelleri kullanılmaktadır.

Açık Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Açık saçlar kadınları havalı, canlı, bakımlı gösterir.

Günlük hayatınızda evde bir bantla tutturulan saç, dışarı çıkarılırken o bant çıkarılıp şekil verdirmek için çabalar sarf ediliyorsa, bunun adı saç güzellikte en etkili silahtır demek oluyor.

Açık saç modelleri hangi yüz tipine yakışır

Açık saç modelleri hangi yüz tipine yakışır-Koyu saç renkleri

Açık saçların şekillendirilme çeşitlerinden bilgi sahibi olmak yeterli değildir. Saçı yüz tipine uygulayabilmek asıl olan noktadır.

Oval Yüz Şekli İçin Hangi Açık Saç

Oval yüz şekline sahip kadınlar açık saç modellerinin her modelini rahatlıkla kullanabilirler. Kendini çok şanslı hissedebilir ve bütün açık saç modellerini kullanabilirsin.

Yuvarlak Yüz İçin Hangi  Açık Saç

Alnın açık ve yuvarlak yüzün varsa yandan ayrılan açık saçları tercih etmelisin. Bu şekilde yüzün daha güzel görünecektir.

Küçük Yüzlü Kişiler İçin Hangi Açık Saç Modeli

Minik hatlara sahip mini mini bir yüzünüz varsa açık saç modeli pek size göre değil. Çünkü küçük olan yüzünüzü açık saçlar kapatacak ve daha da küçük görüneceği için şıklığınıza gölge düşecektir.

Köşeli Yüz Şekli İçin Hangi Açık Saç

Yüz şeklindeki köşeleri yumuşatmak için ortadan ayrılan uzun saç modellerini kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırmak şartı ile bütün açık saç modellerini kullanabilirsiniz.

Sana hangi açık saç modelinin yakışacağını merak ediyorsan, derlediğimiz resim galerisini inceleyerek karar verebilirsin.

Resim Galerisi:  Yeni Sezon Açık Saç Modeli

 

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Kına Gecesi Saçları başlıklı yazımızda Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır, kına için saç modelleri ve kına saçı modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu