Tarz Kadın

Siyah Saç Nasıl Açılır? Açıcı Ve Doğal Yollarla Saç Açma

16.05.2021
2.337
Siyah Saç Nasıl Açılır? Açıcı Ve Doğal Yollarla Saç Açma

Siyah saç nasıl açılır başlıklı yazımızda evde siyah saç açma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Konunun detaylarında boyasız siyah saç nasıl açılır? Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır? Doğal yollarla siyah saç rengini açma nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Yaz ayları koyu renk saçları olanlar için saç açma araştırması yapma dönemi sayılır. Koyu renk saçları açma işlemi yaz aylarında sıklık kazanmaktadır. Eğer siyah gibi koyu bir saç rengine sahipseniz doğal yollarla siyah saç rengini açma işlemi istediğiniz sonucu tam olarak vermeyebilir veya bu süreç çok uzun olabilir.

Saçları yıpratmadan siyah saç açma işlemleri ve evde kuaför  gibi siyah saç açma işlemi için detaylara birlikte göz atalım.

Siyah Saç Nasıl Açılır?

Siyah saç rengi açma işlemi öncesi bir konuyu asla unutmamalısınız. Siyah saçları açma işlemi sırasında saça ne kadar çok ve sık işlem yapılırsa saçın o kadar yapılacağını da unutmamalısınız. Bu nedenle siyah saç rengi açma işlemleri sırasında, bir diğer işlem için en az 15 gün beklemelisiniz. Bu süreç kuaförde siyah saç açma işlemi yaptırırsanız da bu şekilde ilerleyecektir.

Boyasız siyah saç nasıl açılır

Boyasız siyah saç nasıl açılır

Siyah saç açma konusunda aceleci olmamalısınız. Koyu renk saçları açma sırasında işlemi kuaförde de yaptırırsanız evde de yapsanız bir ay içerisinde saçlarını sapsarı olmayacaktır. Bu nedenle sürece iyice öğrenmeleri ve ona göre siyah saç açma yapmalısınız.

Siyah Saç Açma İşlemi

Boya kabı içerisinde mavi toz açıcı hazırlanır.

Hazırladığınız karışımı ilk olarak saç uçlarında deneyin. İstediğiniz görünümü elde ederseniz aynı işlemi saç diplerine doğru uygulayın. Saçlara uyguladıktan sonra açıcıyı saçlara tamamen yedirmek için saçlar taranır.

Saçları ara ara arayarak 35-40 dakika beklettikten sonra yıkayarak havlu ile kurulayın. Ardından saçtaki turunculuğu almak için 2. İşleme geçmeniz gerekmektedir. Bir işlemden sonra saçlarınız bakır tonlarında olacaktır. Siyah saç rengini açarak bakır tonunda ulaşmak istiyorsanız bir kez açma işlemi yeterlidir.

Ancak siyah saçtan sarı saça geçiş yapmak istiyorsanız saç açma işlemine devam etmeniz gerekmektedir.

Eğer bir açma işleminde saçlarınızın yıprandığını hissettiyiseniz 15 gün beklemenizi tavsiye ediyoruz. Ama benim saçlarım saç açma işlemi sırasında yıpranma yapmadı diyorsanız saçlarınıza iki kez saç açıcı uygulayabilirsiniz.

İkinci işlemde saçlara tekrar açıcı uygulamanız gerekmektedir. Siyah saç açıcı ürünü kullanırken saç diplerinize değdirmenizi çok fazla tavsiye etmiyoruz. Çünkü saç açıcı kullanırken saç diplerinde yanma ve yaralara neden olabilir. ( saç deriniz hassas ise)

Saç açıcı saçlarınızda iken saç kurutma makinesi ile hafif ısı uygularsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

İki kez uyguladığınız açıcı bekleme süresi sonunda şampuanla güzelce yıkayıp havlu ile kurulayın.

Evde siyah saç nasıl açılır

Evde siyah saç nasıl açılır

Kurulama işleminin ardından saç boyama işlemine geçebilirsiniz. Siyah saçtan sarı saça geçiş için 10.1 ve 10.0 saç boyalarını boya kabı içerisinde hazırlayın.

Hazırladığınız karışımı saçlara  fırça ile uygulayarak tarayın. Ardından tekrar fırça ile sürerek tekrar tarayın. Bunu yaparak boyanın saç tellerinin her tarafına nüfuz etmesini sağlayacaksınız. Boya uygularken saçlara çift yönlü sürmeniz gerektiğini unutmayın. Kullandığınız boya kutusu üzerindeki bekleme süresine uyarak saçlarınızı yıkayın. Siyah saçtan sarı saça nasıl geçilir işte kanıtı.

Siyah Saç Rengi Açma Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Siyah saç rengini açmak uzun bir süreçtir. Bu işlemleri arka arkaya uyguladığınız zaman saç aşırı derecede yıpranıp yanabilir. Bu ne nedenle her işlem arasında saçın durumuna göre en az 15 gün beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Saç dipleriniz veya saçlarınız problemli veya hassas ise 15 günden fazla da beklemeniz gerekebilir. Saça yapacağınız işlemler saç uçlarından başlanırsa bu işlem hem yıpranmayı önleyecek, hem de saç uçlarının saç diplerinden daha koyu görünmesini önleyerek doğal bir görünüm yakalanmasını sağlayacaktır.

Saç Açma İle Sarıya Dönen Siyah Saç Bakımı

Gerek evde siyah saç açma, gerekse kuaförde siyah saç açma işlemi sonrasında saçlarınız çok daha hassas ve kırılgan olacaktır. Saçlarınıza daha öncekinden daha  sık bakım yapmanız ve nazik davranmanız gerektiğini asla unutmayın.

Evde siyah saç açma

Evde siyah saç açma

Saç açıcı sonrası kırılan saçların bakımı için şampuan sonrasında kırılmalara karşı saçı güçlendirecek yoğun nemlendiricili saç bakım maskeleri kullanmalısınız. Ayrıca duş sonrası saç bakım yağı veya saç açma işlemi sonrası kullanılmak için özel üretilen ürünlerden kullanmalısınız. Saç açma sonrasında kullanılacak bakım ürünleri ile saçlarınız canlı parlak olacaktır.

Doğal Yollarla Siyah Saç Rengini Açma

Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır sorusunun cevabında saçlarında daha az yıpranma, daha az kopma ve daha az dökülme için doğal yollar denemektedir.

Doğal Yollarla Saç Açma-Papatya-Tarçın-Limon (Doğal Siyah Saç Nasıl Açılır)

Papatya ile saç açma geçmişten günümüze gelen bir saç açma işlemidir? Biz bugün sizlere papatya ile saç açma işleminin daha etkili olması için bazı tüyolar vereceğiz.

Bir su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine 1 yemek kaşığı papatya koyarak 1 dakika kaynattıktan sonra kapatırım 15 dakika demleyin.

Bu süre sonunda ılıyan papatya suyunu saçlarınızın tamamına (saç diplerine uygulamayın)  masaj yaparak ve tarayarak yedirin. Üzerine hiçbir şey kapatmadan gün ışığında bekletin. Bu işlemi sabah yaparak akşama kadar saçlarınızı yıkamadan bekletirseniz daha çabuk sonuç alırsınız.  Birkaç gün arka arkaya aynı işlemi tekrarladığınız zaman saçlarınızdaki açılmayı göreceksiniz

Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır

Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır

Limon ile saç açma: papatya ile saç açma işleminin aynısını limon ile saç açma şeklinde de yapabilirsiniz. Bir su bardağı suyun içerisine bir limon sıkarak saçlarınıza uygulayın ve güneşte  kuruyana dek bekletin.

Tarçın ile saç açma: tarçın ile saç açma iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi kullandığınız saç  kreminin içine yarım tatlı kaşığı tarçın koyarak saça uygulamak ve saçı gün içerisinde böyle kullanmak.

İkinci yöntem ise parmak büyüklüğünde kabuk tarçını bir su bardağı suyun içerisinde 5 dakika kaynatarak yarım saat beklettikten sonra bu suyu saçlara uygulayarak gün boyunca bu şekilde kullanmak ve akşamında saçı yıkamak.

Siyah renk saç nasıl açılır sorusunun cevabını hem doğal yola saç açma, hem de açıcı kullanarak saç açma şeklinde paylaştık. Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu