Siyah Saç Nasıl Açılır? Kimyasal Ve Doğal Yollarla Saç Açma

22.01.2024
2.751
Siyah Saç Nasıl Açılır? Kimyasal Ve Doğal Yollarla Saç Açma

Siyah saç nasıl açılır başlıklı yazımızda siyah saç açılır mı? Siyah boyalı saç nasıl açılmalıdır? sorularının cevaplarını vereceğiz. Ardından evde siyah saç açma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Detaylarda ise siyah boyasız siyah saç nasıl açılmaktadır? Siyah saç, açıcı kullanmadan nasıl açılmaktadır? Doğal yollarla siyah saç rengini açma nasıl yapılmalıdır gibi soruların cevaplarını göreceğiz.

Saçları yıpratmadan siyah saç açma işlemleri ve evde kuaför  gibi siyah saç açma işlemi için detaylara birlikte göz atalım.

Siyah Saç Nasıl Açılır?

Siyah saç nasıl açılır konusu hem kolay, hem zordur. Evde sürekli saç açma veya saç boyama yapıyorsanız siyah saçı açma işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak ilk defa yapacaklar içeriği dikkatli olmalı gerekirse kuaföründen bire bir fikir almalıdır. Siyah saç rengi açma işlemi öncesi bir konuyu asla unutmamalısınız. Siyah saçları açma işlemi saça ne kadar sık yapılırsa saçın o kadar yıpranacağını unutmamalısınız. Bu nedenle siyah saç rengi açma işlemleri sonrasında, bir diğer işlem için en az 15 gün beklemelisiniz. Bu süreç kuaförde siyah saç açma işlemi yaptırırsanız da bu şekilde ilerleyecektir.

Boyasız siyah saç nasıl açılır

Boyasız siyah saç nasıl açılmalıdır

Siyah saç açma konusunda aceleci olmamalısınız. Koyu renk saçları açma sırasında işlemi kuaförde de yaptırırsanız evde de yapsanız sabır istemektedir. Bu nedenle sürece iyice öğrenmeleri ve ona göre siyah saç açma yapmalısınız.

Siyah Saç Açma İşlemi | Kimyasal Yöntem

Boya kabı içerisinde mavi toz açıcı hazırlanır.

Hazırladığınız karışımı ilk olarak saç uçlarında deneyin. İstediğiniz görünümü elde ederseniz aynı işlemi saç diplerine doğru uygulayın. Saçlara uyguladıktan sonra açıcıyı saçlara tamamen yedirmek için saçlar taranır.

Saçları ara ara tarayarak 35-40 dakika beklettikten sonra yıkayarak havlu ile kurulayın. Ardından saçtaki turunculuğu almak için 2. İşleme geçmeniz gerekmektedir. Bir işlemden sonra saçlarınız bakır tonlarında olacaktır. Siyah saç rengini açarak bakır tonunda ulaşmak istiyorsanız bir kez açma işlemi yeterlidir.

Ancak siyah saçtan sarı saça geçiş yapmak istiyorsanız saç açma işlemine devam etmeniz gerekmektedir.

Eğer saç açma işleminde saçlarınız yıprandıysa 15 gün beklemenizi tavsiye ediyoruz. “Benim saçlarım saç açma işlemi sırasında yıpranmadı” mı diyorsunuz? O halde dilediğiniz renge geçiş öncesinde geçici olarak kumral saç boyası uygulayabilirsiniz.

Saç açıcı saçlarınızda iken saç kurutma makinesi ile hafif ısı uygularsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

İşlem sonunda şampuanla güzelce yıkayıp havlu ile kurulayabilirsiniz.

Evde siyah saç nasıl açılır

Evde siyah saç nasıl açılmaktadır?

Kurulama işleminin ardından saç boyama işlemine geçebilirsiniz. Siyah saçtan sarı saça geçiş için 10.1 ve 10.0 saç boyalarını boya kabı içerisinde hazırlayın.

Hazırladığınız karışımı saçlara  fırça ile uygulayarak tarayın.

Ardından tekrar fırça ile sürerek tekrar tarayın. Bunu yaparak boyanın saç tellerinin her tarafına nüfuz etmesini sağlayacaksınız.

Boya uygularken saçlara çift yönlü sürmeniz gerektiğini unutmayın.

Kullandığınız boya kutusu üzerindeki bekleme süresine uyarak saçlarınızı yıkayın. Siyah saçtan sarı saça nasıl geçilir.

Siyah Saç Rengi Açma Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aslında siyah saç rengini açmak uzun bir süreçtir. Bu işlemleri arka arkaya uyguladığınız zaman saç aşırı derecede yıpranıp yanabilir. Bu ne nedenle her işlem arasında saçın durumuna göre en az 15 gün beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Okurlarımız buna da baktı > Siyah Saçta Sarı Ombre Tonları

Saç dipleriniz veya saçlarınız problemli veya hassas ise 15 günden fazla da beklemelisiniz. Saça yapacağınız işlemler saç uçlarından başlayın. Böylece hem yıpranmayı önleyecek, hem de saç uçlarının saç diplerinden daha koyu görünmesini önleyerek doğal bir görünüm sağlayacaksınız.

Saç Açma Sonrası Siyah Saç Bakımı

Gerek evde siyah saç açma, gerekse kuaförde siyah saç açma işlemi sonrasında saçlarınız çok daha hassas ve kırılgan olacaktır. Saçlarınıza daha öncekinden daha  sık bakım yapmanız ve nazik davranmanız gerektiğini asla unutmayın.

Evde siyah saç açma

Evde siyah saç açma

Saç açıcı sonrası kırılan saçların bakımı için şampuan sonrasında kırılmalara karşı saçı güçlendirecek yoğun nemlendiricili saç bakım maskeleri kullanmalısınız. Ayrıca duş sonrası saç bakım yağı kullanmalısınız. Ek olarak veya saç açma işlemi sonrası kullanılmak için özel üretilen ürünlerden kullanmalısınız. Saç açma sonrasında kullanılacak bakım ürünleri ile saçlarınız canlı parlak olacaktır.

Doğal Yollarla Saç Açma, Papatya, Tarçın, Limon | Doğal Siyah Saç Nasıl Açılmaktadır

Papatya ile saç açma geçmişten günümüze gelen bir saç açma işlemidir? Biz bugün sizlere papatya ile saç açma işleminin daha etkili olması için bazı tüyolar vereceğiz.

Papatya İle Siyah Saç Nasıl Açılmaktadır?

  • Bir su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine 1 yemek kaşığı papatya ekleyin.
  • 1 dakika kaynattıktan sonra kapatarak 15 dakika demleyin.
  • Bu süre sonunda ılıyan papatya suyunu saçlarınızın tamamına saç diplerine uygulamayın.
  • Masaj yaparak ve tarayarak yedirin.
  • Üzerine hiçbir şey kapatmadan gün ışığında bekletin.
  • Bu işlemi sabah yaparak akşama kadar saçlarınızı yıkamadan bekletirseniz daha çabuk sonuç alırsınız.
  • Birkaç gün arka arkaya aynı işlemi tekrarladığınız zaman saçlarınızdaki açılmayı göreceksiniz.
Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır

Siyah saç açıcı kullanmadan nasıl açılır

Limon İle Saç Açma

Papatya ile saç açma işleminin aynısını limon ile saç açma şeklinde de yapabilirsiniz.

Bir su bardağı suyun içerisine bir limon sıkarak saçlarınıza uygulayın ve güneşte  kuruyana dek bekletin.

Tarçın İle Saç Açma

Tarçın ile saç açma iki şekilde yapılmaktadır.

Birincisi kullandığınız saç kreminin içine yarım tatlı kaşığı tarçın koyun. Ardından bu karışımı saça uygulamak ve saçı gün içerisinde yıkamadan böyle kullanmak.

İkinci yöntem ise parmak büyüklüğünde kabuk tarçını bir su bardağı suyun içerisinde 5 dakika kaynatın. Ardında yarım saat bekletin. Sonrasında bu suyu saçlara uygulayarak gün boyunca bu şekilde kullanmak ve akşamında saçı yıkamak.

Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Siyah saçı yipratmadan açmak önemlidir. Kadınların en çok kullandıkları saç renkleri arasında siyah saç vardır. Ancak en çok değiştirilen saç renkleri arasında da siyah saç vardır. Çünkü kadınlar belli aralıklarda saç rengi açma işlemi yapmaktadır. Siyah boyalı saç nasıl açılır evde sorusu da merak edilen soruların başında yer almaktadır. Siyah boyasız doğal saç rengi açma işlemi biraz daha kolaydır. Ancak siyah boyalı saç açma işleminde avantajları ve dezavantajlar bulunmaktadır. Hem kimyasal kullanarak hem de doğal yöntemlerle siyah boyalı saç açma işlemi yapabilirsiniz.

Siyah saçı yipratmadan açmak

Siyah saçı yipratmadan açmak

Siyah Boyalı Saç Açma İşleminde Kimyasal Yöntemler

Saç açmada hızlı ve kolay yöntemler arasında kimyasal yöntemler bulunmaktadır. Bunun için peroksit adı verilen kimyasal kullanılmaktadır. Bu kimyasallar saç boyasını tutturarak saçın rengini açmaktadır. Ancak ehil kişiler tarafından yapılmadığı zaman saç aşırı derecede yıpranmaktadır. Ayrıca hassas ve alerjik herhalde alerji gibi sorunlarda oluşmaktadır.

Siyah Boyalı Saç Açma İşleminde Doğal Yöntemler

Doğal yollarla siyah saç açılır mı? Elbette açılır. Aslında doğal yöntemler saç renklerini açmak için daha ekonomik ve sağlıklıdır. Tarçın, limon suyu, papatya, karbonat ve bal gibi ürünler siyah saçın rengini açmaya yardımcı olmaktadır. Ancak bu yöntemlerde biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü doğal yollarla siyah boyalı saç açma işlemi biraz daha sabır ve zaman gerektirmektedir.

Okurlarımız buna da baktı > Siyah Saça Işıltı

Siyah Saç Açılınca Ne Renk Olur?

Birçok kişi siyah saç açılınca hangi renk olur sorusunu merak etmektedir. Saç rengi ilk açıldığında bakırımsı ve turuncumsu bir renk ortaya çıkmaktadır. Ancak bu rengi istediğiniz renge dönüştürmek daha kolaydır. Örneğin, açık kahve tonlarında veya kumral tonlarında boya kullanarak turuncu rengin oluşmasını önleyebilirsiniz. Saçların aşırı yıpranmaması ve zarar görmemesi için 15 gün sonra dilediğiniz saç boyası rengini uygulayabilirsiniz.

Siyah renk saç nasıl açılır sorusunun cevabını doğal yola saç açma, kimyasal yolla saç açma şeklinde paylaştık. Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu