Siyah Saça Işıltı

28.09.2023
516
Siyah Saça Işıltı

Siyah saça ışıltı başlıklı yazımızda siyah saça sarı ışıltı, siyah saça karamel ışıltı ve siyah saçta gri ışıltı bilgileri vereceğiz. Aslında siyah saça ışıltı modelleri en çok kullanılan saç ışıltı renkleri arasında yer almaktadır. Siyah saça ışıltılar nasıl yapılmalıdır? Evde siyah saça ışıltı atılır mı gibi konuların detaylarını vereceğiz.

Siyah Saça Işıltı 2024 Renkleri

Özellikle uzun süre siyah saç kullananlar saç renginde farklılık istemektedir. İşte tam da bu noktada siyah saçta ışıltı atmak ilk akla gelen tekniktir. Peki, siyah saça hangi ışıltı renkleri kullanılmaktadır. En çok kullanılan  ışıltı renklerini ve tekniklerini birlikte görelim.

Siyah Saçta Işıltı Nasıl Yapılmalıdır?

İşleme başlamadan önce ışıltı atacağınız saç tutamlarını belirlemelisiniz. Yani yoğun ışıltı mı veya saç önüne ya da saç arkasına renk katma gibi mi kullanacaksınız?

Siyah saç gri ışıltı

Siyah saç gri ışıltı

Saç tutamlarını ve yoğunluğunu belirledikten sonra saç ışıltı rengine karar verme zamanı geldi. Siyah saça ışıltı renkleri seçilirken mutlaka ten rengi dikkate alınmalıdır. Çünkü esmer ten siyah saçta ışıltı ile beyaz ten siyah saç aşısı rengi farklılık göstermektedir.

Siyah saçlarınıza ışıltı atmadan önce saç rengini açmalısınız. Ardından istediğiniz renkte  boya kullanabilirsiniz. Daha önce minik saç boya işlemi denemeleriniz olduğu ise evde rahatlıkla siyah saçta ışıltı yapabilirsiniz. İlk deneyiminizde çok minik bir bölgede denemek daha doğru olacaktır.

Esmerler İçin Siyah Saç Işıltı Renkleri Nelerdir?

Siyah saça karamel ışıltı, gece mavisi ışıl yoksa kahve ışıltı mor ışıltı veya karamel ışıltı kullanabilirsiniz. Ayrıca kızıl ve yeşil ışıltı da siyah saça ışıltı renkleri arasında yer almaktadır.

Beyaz Tenliler İçin Siyah Saçta Işıltı Renkleri

Beyaz tenliler siyah saçlarına diledikleri renk karışırsa kullanabilirler. Esmerler daha çok koyu renkli ışıltı kullanırken beyaz tenlilerde sınırı yoktur.

Siyah Saça Karamel Işıltılar

Bütün ten renklerinde siyah saçlarda karamel ışıltı bambaşka bir görünüm sunmaktadır. Özellikle sarı tonlarda ışıltıyı denemek isteyenler karamel ışıltı ile birlikte kullanabilirler. Esmer tenliler ve beyaz tenliler tüm saç tiplerinde karameli rahatlıkla deneyebilir. Özellikle siyah uzun dalgalı saçlarda karamel ışığı kusursuz görünmektedir.

Siyah saça karamel ışıltı

Siyah saça karamel ışıltı

Siyah Saç Gri Işıltılar

Son dönemlerde modern saç ışıltı renkleri arasında gri ışıltı öne çıkmaktadır. Koyu renk saçlarda kullanılan gri ışıltılar siyah saçlar ile birleştiğinde mükemmeli sunmaktadır. Siyah saçlarda özellikle saç ucuna gri ışıltı veya kulak arkasına gri ışıltı kullanabilirsiniz. Uzun saçlara sahipseniz ve topuz yapmayı seviyorsanız siyah saç arkasına gri ışıltı yaptırabilirsiniz. Böylece saç topuzu yaptığınızda saçlarınız daha havalı ve tarz görünecektir.

Siyah Saça Sarı Işıltılar

Özellikle  esmer tenliler siyah saça sarı ışıltıyı çok istememektedir. Oysa ki sarı rengin doğru tonu belirlendiği zaman siyah saç ve esmer tende mükemmel durmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Siyah Saçta Sarı Ombre Tonları 

Sarı ışıltının esmer teninize yakışmayacağını düşünüyorsanız saç arkasına yaptırmanızı öneririz. Böylece saçlarınızı topladığınızda havalı ve enerjik bir görünüm sunabilirsiniz.

Beyaz ten, buğday ten ve esmerler, siyah saça sarı ışıltıyı rahatlıkla kullanabilirler. Tek yapmaları gereken ışıltıyı attıracakları bölgeyi doğru seçmek olacaktır.

Siyah Saçta Renkli Işıltılar

Mavi, mor ve yeşil ışıltı renkleri de siyah saçlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle kısa saç uçlarına mor, yeşil veya mavi ışıltısı arttırabilirsiniz. Ayrıca uzun saçlarda da renkli ışıltılar kullanarak enerjik saçlara sahip olabilirsiniz. Renkli genç kızlar tarafından kullanılmaktadır. Ancak abartılmadan yapılan minik renkli ışıltılar, her yaşta çok yakışmaktadır.

Siyah Saça Işıltı Nasıl Yapılmaktadır

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin siyah saçta ışıltı renkleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Siyah Saç Nasıl Açılır? Açıcı Ve Doğal Yollarla Saç Açma

Resim Galerisi: Siyah Saçta Işıltı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu