Şakakları Açık Erkek İçin Saç Modelleri

05.07.2023
2.231
Şakakları Açık Erkek İçin Saç Modelleri

Şakakları açık erkek için saç modelleri başlıklı yazımızda şakakları açık olan erkekler için açık şakak saç modelleri vereceğiz. Ek olarak şakaklardaki saçları aşırı derecede seyrek olan erkekler için saç modelleri ve görselleri paylaşacağız. Artık günümüzde şakakların açık olması erkeklerde gençlik yıllarında bile görülmektedir. Bu nedenle şakakları açık olan erkekler için doğru saç modeli son derece önemlidir.

Şakakları kapatan saç modelleri kullanıldığı zaman erkeklerde kellik gizleniyormuş gibi bir ifade bıraktığı için bakışları şakak bölgesine daha çok çeker. Bu nedenle kenarları açık erkek saç modelleri listesini dizler için araştırdık.

Şakakları Açık Erkek İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Şakakları açık olan erkekler için saç modelleri arasında kısa saçlar ve orta uzunlukta saçlar daha çok kullanılmaktadır.

Gür saçlar için şakakları açık erkeklere saç modelleri, ince telli saçlar için şakakları açık erkek saç kesimleri farklıdır. Ayrıca kalın kabarık sac için şakakları açık erkek saç kesimi de farklılık göstermektedir.

bu senenin şakakları açık erkeğe göre saç kesimleri

bu senenin şakakları açık erkeğe göre saç kesimleri

Yanları kısa üstleri uzun saç modelleri alternatif olarak tüm erkek yaş gruplarında kullanılmaktadır.

Şakakları Açık Erkeğin Saç Kesimleri ( İnce Telli Saçlar)

İnce telli saçlara sahip olan erkeklerin şakakları açık olduğu zaman daha derin görünmektedir. Bu nedenle şakakları açık ince telli ve seyrek saçları olan erkeklere kesinlikle 3 numara saç modeli önerilmektedir. Ek olarak kısa amerikan saç modeli de kullanabilirsiniz.

3 numara saç modeli kimlere yakışır? 3 numara saç modeli nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını  3 numara saç modelleri erkek stilleri başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Şakakları açık erkek için saç modelleri

Şakakları açık erkek için saç modelleri

3 numara saç modeli ile şakakları açık olan beylerin şak kısımları kısacık erkek saç modeli dikkatten kaçacaktır. böylece yanları dökülmüş saç modelleri ile daha karizmatik görünebilirsiniz. Saç boyu uzadıkça şakakların açık kısımları daha da öne çıkacak dikkatlerden kaçmayacaktır.

Şakakları Açık Olan Erkek Saç Kesimleri (Kalın Telli Saçlar)

Kalın telli saçlara sahip olanlar şakakları kapatacak şekilde yüksek amerikan traşı yapabilirler. Arıca orta uzunlukta saç erkek kesimleri ile de şakaklarını kapatabilirler.

Kalın telli kabarık saçlar için alına dökülen perçemli erkeğin saç modelleri  kullanabilirsiniz. Böylece şakaklardaki açık kısımları kamufle edecektir.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Özellikle dalgalı kabarık erkek saç modeli veya dalgalı kıvırcık erkek saç modelleri en kolay saçlardır. Özellikle yanları sıfır saç modeli ile tepedeki uzun saçlar boş şakakları kapatacaktır. Böylece hem havalı saç modelleri kullanacak, hem de şakakları kamufle edeceksiniz. Ayrıca daha da genç görünebilirsiniz. Çünkü şakakları açık erkek olduğundan daha yaşlı görünecektir.

Kabarık kalın telli saçlara sahip olan şakakları açık erkekler, kısa saç kesimi erkek modellerini kullanabilirler. Özellikle 3 numara saç modeli ve 5 numara saç modelini denemelisiniz.

Şakakları açık erkek için saç kesimleri

Şakakları açık erkek için saç kesimleri

Şakakları Açık Olan Erkekler İçin Saç Kesimleri ( Kıvırcık Saç Ve Dalgalı Saç)

Aslında kıvırcık erkeğinin saç modelleri diğer saç tiplerine göre farklı formlarda kullanılmaktadır. Kıvırcık genç erkek saç modelleri seçenekleri şakakları açık olanlara da sayısız seçenek sunmaktadır.

Kıvırcık saçlı erkek için şakaklar açık saç modelleri olarak orta uzunlukta erkek saç modelleri öne çıkmaktadır. Ayrıca kahküllü erkek saç modelleri ve doğal yapısında bırakılan erkek saç modeli de kullanılmaktadır.

Şakakların açık olduğunu çok fazla dert ediyorsanız, uzun erkek saç modeli çerçevesinde erkek saç topuzları kullanmamalısınız. Çünkü geriye doğru sıkıca toplanan saçlarla şakaklar daha çok açık görünecektir.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒  Erkek Saç Modelleri Kıvırcık Saç Tasarımları

Yani uzun saç modelleri arkaya doğru sıkıca toplandığı zaman veya tarandığı zaman şakaklardaki açıklık daha büyük görünecektir.

Bu nedenle sık erkek saçlarında kahküllü erkek saç kesimleri ve modelleri kullanmalısınız. Ayrıca seyrek erkek saç kesimleri ve modellerinde ise kısa saç modelleri olarak 5 numara ve 3 numara saç modeli öneriyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde şakakları açık erkeğe yakışan saç modelleri vardır. Ayrıca bu senenin erkek saç kesimleri ve modelleri görselleri de sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Şakakları Açık Erkeğe Yakışan Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Smokin Modelleri başlıklı yazımızda En Güzel Smokin Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu