Tarz Kadın

Perçemli Saç Modelleri Bayan | 2022-2023

Perçemli Saç Modelleri Bayan | 2022-2023

Perçemli saç modelleri bayan stilleri bayanların saç kesimlerinde en çok kullandıkları saç kesimleri arasında yer almaktadır. Katlı perçem, uzun perçem, kısa perçem, yan perçem saç modelleri yüz şekline göre belirlenerek uygulanmalıdır.

Perçem saç kesimlerinde farklı zamanlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu senenin saç modelleri kadın stilleri arasında da perçem modelleri yer almaktadır.  En güzel saç kesimi ve en güzel perçem için yazımızın detaylarına göz atabilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri Bayan

En güzel kadın saç stilleri çerçevesinde perçemli saç modelleri de yer almaktadır. Perçem saç modeli belirlemeden önce yüz şekline uygunluğunuzu mutlaka test ettirmelisiniz. Tam da bu noktada hangi yüz şekline hangi perçem sorusunun cevabını verelim.

Perçemli saç modelleri bayan

Perçemli saç modelleri bayan

İnce dar ve uzun yüz şekline hangi parçam olur?  Kaşlara kadar inen perçem modelleri yüzünüzü daha şekilli ve güzel gösterecektir.

Yuvarlak dar yüz şekli için perçem modelleri nelerdir? Katlı perçem modelleri sizin için en doğru tercih olacaktır.

Perçemli Küt Saç Modelleri

Küt saç kesimlerinde perçem kullanıldığı zaman birçok yüzde olağanüstü sonuçlar alınmaktadır. Küt saç kesimleri ne daha da havalı gösteren perçem modelleri kullanılırken saçlarınızı dolgun ve hacimli göstermelisiniz. Bunun için saç diplerine krepe yapabilir veya saç tipinize göre belirlediğiniz saça hacim kazandırma işlemini yapabilirsiniz.

Uzun Perçemli Saç Modelleri

Hemen hemen tüm saç tiplerinde uzun perçemli saç modelleri kullanılmaktadır. Uzun perçemli saç kesimlerinde alnınızın tamamını kapatabileceğiniz gibi daha rahat ve daha ferah duruşlu erken kesimi de yaptırabilirsiniz.

Uzun perçem

Uzun perçem

Uzun saçlılar da perçem modelleri birçok kişi tarafından uygun görülmese de doğru saç kesimi ve doğru perçem kesimi ile kusursuz görünüm sunmaktadır. Uzun saça perçem kullanılırken yüz tipimiz doğrultusunda perşembe kullanılmalıdır.

Kıvırcık Saça Perçem Modelleri

Perçem saç modeli kıvırcık saçlı kadınların daha sıklıkla kullandığı ve kolaylıkla şekil verdiği saç stilleri arasında yer almaktadır. Kıvırcık saçlarda daha havalı ve daha dikkat çekici duran perçemli saç modelleri arasında topuz saç modelleri ve at kuyruğu saç modeli ilk sırada yer almaktadır.

Perçemli Topuz Saç Model

Perçemli kısa saç ve perçemli uzun saç modelleri arasında perçemli topuz saç modellerini sıklıkla görmekteyiz. Perçemlerin izle çok daha havalı görünmek ve perçem  saç modelini öne çıkarmak için topuz modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perçemli topuz saç modelleri

Perçemli topuz saç modelleri

Kullanacağınız kıyafete göre ve gideceğiniz ortama göre topuz yapımı, perçem ile bütünleşince daha dikkat çekici görünecektir.

İnce Saçlar İçin Perçem Modelleri Nelerdir?

İnce saçlı kadınların en büyük problemi saçlarının hacimsiz görünmesi ve zor şekil alması olarak karşımıza çıkmaktadır. İnce telli saçlara sahip olanların uzun perçem modellerini kullanmaları ve saçlarına hacim katan spreyler kullanmaları sonucu mükemmel kılacaktır.

Bakınız ⇒ İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

Kısa Perçemli Saç Modelleri

Perçemli kısa saç modelleri denilince aklımıza ilk olarak pixie saç gelmektedir. Pixie saç kesiminin veya kısa bob saç kesiminin yüz tipine uygun olduğunu düşünüyorsanız kısa perçemli saç modelleri kullanabilirsiniz.

Kısa perçemli saç modelleri

Kısa perçemli saç modelleri

Omuzda Perçemli Saç Modelleri

Perçem kesimi nin en çok kullanıldığı saç modelleri arasında perçemli omuz hizası saç modelleri bulunmaktadır. Birçok yüz tipine uygun saç modeli olan omuz hizasında saç kesimleri ile birlikte katlı perçem, yan perçem, kısa perçem, uzun perçem kullanarak en güzel perçemli saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Çok belirgin perçem sevmiyorum diyenler için hafif perçemli saç modelleri arasından kadın saç kesimleri yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin perçemli saç kesimleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detayı fark etmek için Görselleri İnceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perçem Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Küt Saç Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda 2021 Küt Saç Modelleri ve küt kesim hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu