Perçemli Saç Modelleri 2024-2025 | Tüm Saç Tiplerinde

21.01.2024
2.487
Perçemli Saç Modelleri 2024-2025 | Tüm Saç Tiplerinde

Perçemli saç modelleri 2024 bayan stilleri arasında kısa perçemli saç modelleri, uzun perçemli saç modelleri vardır. Ayrıca katlı perçemli saç modelleri, küt perçemli saç modeller, perçemli uzun saç modelleri de vardır. Perçem, bayanların saç kesimlerinde en çok kullandıkları saç kesimleri arasında yer almaktadır. Katlı perçem, uzun perçem, kısa perçem, yan perçem saç modelleri yüz şekline göre belirlenerek uygulanmalıdır.

Perçem saç kesimi farklı zamanlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu senenin saç modelleri kadın stilleri arasında da perçem modelleri yer almaktadır.  En güzel saç kesimi ve en güzel perçem için yazımızın detaylarına göz atabilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri 2024

En güzel kadın saç stilleri çerçevesinde perçemli saç modelleri stilleri de yer almaktadır. Perçem saç modeli belirlemeden önce yüz şekline uygunluğunuzu mutlaka test ettirmelisiniz. Tam da bu noktada hangi yüz şekline hangi perçem sorusunun cevabını verelim.

Perçemli saç modelleri bayan

Perçemli saç modeli bayan

İnce dar ve uzun yüz şekline hangi perçem olur?  Kaşlara kadar inen perçem modelleri yüzünüzü daha şekilli ve güzel gösterecektir. Küt perçem olarak da bilinen bu perçem kesimi ile yüz şekliniz daha orantılı görünecektir.

Yuvarlak dar yüz şekli için perçem modelleri nelerdir? Katlı perçem modelleri sizin için en doğru tercih olacaktır.

Perçemli Küt Saç Modelleri

Küt saç kesimleri sırasında kullanılan perçem, birçok yüzde olağanüstü sonuçlar vermektedir. Küt saç kesimlerini daha da havalı gösteren perçem modelleri özellikle hacimli saçlarda kusursuzu sunacaktır. İnce saçlarda ise saç diplerine krepe yapabilirsiniz.

Perçemli küt saç modelleri arasında kıvırcık küt saç, düz küt saç, dalgalı küt saç kesimi vardır. Ayrıca katlı küt saç ve asimetrik küt saç kesimlerinde de perçem kullanılmaktadır. Küt saç modellerinde perde perçem, yan perçem, düz perçem ve küt perçem kullanılmaktadır.

percemli-kut-sac-modelleri

perçemli küt saç modelleri

Küt Perçemli Saç Modelleri

Küt perçem nedir? Alnı kapatan düz perçem modeli küt perçem şeklinde bilinmektedir. Küt perçem boyu sizin zevkinize kalmıştır. Ancak kaşlarla aynı hizada  kesilmesi en doğrusudur. Daha kısa ve uzunu yüz şeklini orantısız göstermektedir.

Uzun Perçemli Saç Modelleri

Hemen hemen tüm saç tiplerinde uzun perçemli saç modelleri kullanılmaktadır. Uzun perçemli saç modelleri arasında  dalgalı, düz ve kıvırcık saçlar yer almaktadır. Katlı ve düz saç modellerinde uzun perçem kullanılmaktadır. Ancak dalgalı ve düz saçlarda daha güzel görünmektedir.

Uzun perçem kimlere yakışmaktadır? Özellikle yuvarlak yüz ve oval yüzde muhteşem görünmektedir. Uzun perçemli saç kesimlerinde perçem ile alnınızın tamamını kapatabilir veya dudak hizasına kadar uzatabilirsiniz.

Uzun perçem

Sarı saç Uzun perçem

Uzun saçlılar da perçem modelleri birçok kişi tarafından uygun görülmez. Ancak doğru saç kesimi ve doğru perçem kesimi ile kusursuz görünüm sunmaktadır.

Perçemli Uzun Saç Modelleri

Aslında perçem, uzun saçlarda da kısa saçlarda da muhteşem görünmektedir. Ancak doğru yüz şekli ile eşleştirilmelidir. Örneğin yuvarlak yüz için uzun saç perçem modeli nedir diyenlere, çene hizasında bitirilen uzun perçem modelleri diyoruz.

Uzun yüz, uzun saç için hangi perçem? Küt perçem ve simetrik perçem uzun yüzü daha orantılı gösterecektir. Uzun yüzde uzun perçem kullanımı önerilmez. Çünkü uzun perçem, uzun yüzü daha da uzun gösterecektir. Yani uzun saça perçem kullanılırken yüz tipi doğrultusunda perçem kullanılmalıdır.

Kıvırcık Saça Perçem Modelleri

Perçem saç modeli kıvırcık saçlı kadınlarda da kullanılmaktadır. Tüm perçem modelleri kıvırcık saçlarda kullanılır. Kıvırcık saçlarda daha havalı ve daha dikkat çekici duran perçem, bazı saç modelleri ile daha da güzel olmaktadır.

Örneğin, topuz saç modelleri ve at kuyruğu saç modeli özellikle uzun yüz şeklinde perçemli kullanıldığı zaman daha güzel görünmektedir.

Perçemli Topuz Saç Modelleri

Perçemli kısa saç ve perçemli uzun saç modelleri arasında perçemli topuz saç modellerini sıklıkla görmekteyiz. Perçemlerinizle çok daha havalı görünmek için topuz modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perçemli topuz saç modelleri

Perçemli topuz saç modelleri

Kullanacağınız kıyafete göre ve gideceğiniz ortama göre topuz yapmalısınız. Ayrıca yüz tipiniz perçem ile bütünleşince daha dikkat çekici görünecektir.

İnce Saçlar İçin Perçem Modelleri Nelerdir?

Aslında ince saçlı kadınların en büyük problemi saçlarının hacimsiz görünmesi ve zor şekil almasıdır. İnce telli saça uzun perçem modellerini kullanabilirler. Ek olarak saçlarına hacim katan spreyler kullanmaları da sonucu mükemmel kılacaktır.

Bakınız ⇒ İnce Telli Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri Kadın

Kısa Perçemli Saç Modelleri

Kısa perçem, yüz şeklinize yakışıyorsa tüm saç modellerinde kullanabilirsiniz. Özellikle uzun yüz şekline sahip olanlar kısa perçem daha güzel duracaktır. Kısa perçem, kısa saçlarda da uzun saçlarda da kullanılabilir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta yüz şekli ile uyumlu olup olmadığıdır.

Perçemli Kısa Saç Modelleri

Perçemli kısa saç modelleri denilince aklımıza ilk olarak pixie saç gelmektedir. Pixie saç kesiminin veya kısa bob saç kesiminin yüz tipine uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde kısa perçemli, kısa saç modelleri kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Perçemli Kısa Saç Modelleri (Yeni Sezon)

Pixie kesim dışında kısa bob kesim, öğrenci saçı, kısa küt kesim gibi çene hizasında saç modellerini kullanabilirsiniz. Kısa saç modelleri perçemli stillerinde dikkat edilmesi gereken tek detay yüz şekliniz ile eşleştirmektir.

Kısa perçemli saç modelleri

Kısa perçemli saç modelleri

Omuzda Perçemli Saç Modeli

Perçem kesiminin en çok kullanıldığı saç modelleri arasında perçemli omuz hizası saç modelleri bulunmaktadır.

Birçok yüz tipine uygun saç modeli olan omuz hizasında saç kesimleri ile hangi perçem kullanılır? Katlı perçem, yan perçem, kısa perçem, uzun perçem kullanarak en güzel perçemli saç modellerine sahip olabilirsiniz.

“Çok belirgin perçem sevmiyorum” diyenler, hafif perçemli saç modellerinin arasından kadın saç kesimleri yaptırabilirler.

Perçemli Katlı Saç Modelleri

Perçemli katlı saç kesimleri arasında aslan yelesi, kısa katlı saç, uzun katlı saç vardır. Ayrıca kıvırcık katlı saç, düz katlı saç ve dalgalı katlı saç da yer almaktadır.  Perçemli katlı saç, özellikle uzun yüz, dikdörtgen yüz ve oval yüzde en güzelini sunmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin perçemli saç kesimleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detayı fark etmek için Görselleri İnceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perçem Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu