Orta Uzunlukta Saç Modelleri Erkek Stilleri

05.11.2021
1.681
Orta Uzunlukta Saç Modelleri Erkek Stilleri

Orta uzunlukta saç modelleri erkek stilleri vereceğimiz yazınızda modern saç modelleri, yeni nesil saç modelleri ile tarz saç modelleri erkek stilleri detayları paylaşacağız.  Saç modelleri erkek ürünleri dönem dönem kısa erkek saçı, uzun erkek saçı ve orta boy erkek saç modelleri şeklinde değişkenlik göstermektedir.

Bu senenin saç kesimleri erkek modelleri arasında ise orta uzunlukta erkek saç modellerinin öne çıktığını görmekteyiz. Bu senenin erkek saç modası arasında yer alan erkek orta uzunlukta saç modelleri, yüz tipine göre seçildiği zaman çok daha karizmatik ve etkili bir görünüm yakalamış olacaksınız.

Orta Uzunlukta Saç Modelleri Erkek Stilleri Neler?

Her sezon değişen erkek saç modelleri kesimi bu sene orta boy erkek saç kesimi olarak öne çıkmaktadır. Kısa saçlardan direk orta boy uzun saçlara geçtiğinizde saçlarınıza nasıl şekil vereceğinizi ve bu saç modellerinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız yazımızın detaylarını okuduktan sonra en güzel erkek saç modelleri orta boy resimlerine göz atabilirsiniz.

Orta uzunlukta saç modelleri erkek yapılışı

Orta uzunlukta saç modelleri erkek yapılışı

Orta Uzunlukta Dalgalı Erkek Saç Modelleri

Orta uzunlukta dalgalı saç modelleri erkek stilleri arasında dağınık ve doğal dalgaların öne çıktı omuz hizasında saçlar ve kesimleri dikkat çekmektedir. Eğer kısa saçlardan direkt orta uzunlukta saçlara geçemeyeceğini düşünüyorsanız, yanları kısa üst kısmı uzun saç modelleri ile geçiş yapabilirsiniz.

Klasik erkek saç kesimi ile saçlarınızdaki doğal dalgalara dağınık bir görünüm vererek tarz erkek saç stili yapabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir⇒ Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri

Saç modelleri orta uzunlukta erkek için daha kullanışlı ve yapılışı daha etkili sonuçlar veren saç modelleridir.

Geçmişte abartılı pompadour saç modelleri günümüzde daha yumuşak geçişlerle daha estetik hale getirilmiştir.

Orta uzunlukta pompadour erkek saç modelini arkaya doğru tarayarak, yana yatık tarayarak veya ortadan ikiye ayırarak kullanabilirsiniz.

Erkek orta boy saç modelleri arasında undercut saç kesimini de görmekteyiz. Under küt saç kesiminde saçların yan tarafı kazılarak üst kısımları uzun bırakılır. Orta uzunluktaki underkut saç modelinde ise kazıtılan kısım çok daha minimal düzeyde olmaktadır. Böylece uzun kalan kısımlar orta uzunlukta daha estetik ve daha şık görünmektedir.

en güzel erkek saç modelleri

en güzel erkek saç modelleri

Orta uzun saç denilince akla omuz hizasında, doğal dalgalı ve doğal uzaması sağlanan saç modelleri de akla gelmektedir. Hiçbir müdahale olmadan doğal uzayan saçları at kuyruğu ve  kirli sakal ile kullanarak çok daha karizmatik görünebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir⇒Erkek Saç Modelleri Kıvırcık Saç Tasarımları

Orta Uzunlukta Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Bu senenin erkek orta saç modelleri en güzel erkek saç modelleri diyebiliriz. Orta uzun saç modelleri erkek için her dönem farklı versiyonlarla öne çıkmaktadır. Geniş alın yapısına sahip erkekler orta boy saç modellerinde kullanarak geniş alınlarına kapatmalıdır.

Orta uzunlukta kıvırcık saç modelleri erkek

Orta uzunlukta kıvırcık saç modelleri erkek

Küçük alın veya dar alın sahibi erkekler ise saç kesim modelleri erkek stillerini dikkatli seçmelidir. Erkek sac modelleri uygularken orta uzunlukta kıvırcık saç modelleri veya orta uzunlukta dalgalı saç modellerini arkaya tarayacak şekilde form kazandırmalıdır.

Orta Uzunlukta Saç Modelleri Erkek Yapılışı

Bu sene kısa saçlardan veya uzun saçlardan sıkılan erkekleri dikkat çekici ve karizmatik görünümü ile orta boy saç kesimleri karşılamaktadır.

Kıvırcık saçlar çene hizasında saç modelleri erkek stili ile saçlarınızı buluşturabilirsiniz.

Erkek saçlar ve sakallar ile daha bütün ve daha estetik bir görünüm yakalar.  Klasik saç modellerinden sıkılanlar, yüz tipine göre saç kesimi veya yüz tipine göre saç sakal kesimi ile farklı ve estetik görünüm yakalayabilir.

orta kısa saç modelleri erkek

orta kısa saç modelleri erkek

Saç kesimleri erkek stilleri arasında yer alan orta saç kesimleri uygulanmadan önce mutlaka yüz tipinize göre saç modeli belirlemeli ve bu yönde saç kesimleri yaptırmalısınız.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç kesim modası çerçevesinde öne çıkan orta kısa saç modelleri erkek stilleri görselleri paylaşıyoruz. Resim galerisini inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Modelleri Orta Uzunlukta Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Erkek | Muhteşem Stiller başlıklı yazımızda Düz saç ve Erkek Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu