Okul İçin Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

07.09.2021
3.082
Okul İçin Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Okul için kısa saç modelleri nelerdir başlıklı yazımızda kısa saçlı öğrencilerin okula giderken yapabilecekleri kısa saç okul modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa saçlar için saç modelleri okul için de çok tarz ve şık saç modelleri sunmaktadır. Rahatlığı nedeniyle tercih edilen kısa saçlar içinde çok güzel ve şık duran aynı zamanda pratik olan kısa okul saç modelleri mevcuttur.

Gelin şimdi birlikte pratik ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz çok farklı stillerde kısa saç modelleri okul tasarımları nelermiş birlikte görelim.

Okul İçin Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa saç modelleri kız okul için; Çok kısa olmayan orta uzunlukta saç modelleri için, okula giderken yapılabilecek kolay saç modelleri kısa saçlar için en pratik saç modeli dalgalı fön çekme işlemi veya maşa yapma işlemidir.

Okul için kısa saç modelleri kolay pratik ve hoş

Kalın maşa işlemi ile saçlarınız hem şık olacak hem de doğal görünecektir.

Kısa Saç Modelleri Okul İçin: Kısa Saç Örgülü Saç Bandı

Örgülü saç bandı işleminde saçın tepe noktasında dilerseniz alına sıfır noktada dilerseniz de saç tacı takmışcasına taç bölgesine örgülü saç bandı işlemi yapabilirsiniz.

Pratik örgülü saç bandı işlemi için kaşlarınızın bittiği noktadan saçlarınıza doğru elinizi götürerek o hizadan saçlarınızı diğer tarafa doğru atarak ayırma işlemi yapın.  Yandan ayırma şeklinde görünecektir.

Ayırdığınız noktanın uç kısmından 3 tutam saç alarak saç örgü ile bu aldığınız saçları örerek ucuna lastik toka takın.

Okula giderken yapılabilecek kolay saç modelleri kısa saçlar için

Ardında ördüğünüz saç örgüsünün önünden bir tutam alın.  Örgü saçın halkasının bir tanesinden karşıya doğru geçirin. Bu şekilde  6 tutam saçı saç örgü içinden geçirin. Örgünün içerisinden geçirdiğiniz saçlar saçın tepe kısmında ve arkaya doğru gidecektir.

Örgünün uç kısmında kalan saçları ise serbest bırakabileceğiniz gibi tel toka ile saçın iç kısmından tutturulabilirsiniz.

Saç Telinde Düğüm

Kisa sac orgu modelleri okul; Saç telinde düğüm işlemi için tepe kısmından önlerden bir tutam saç alarak istediğiniz mesafede düğüm attıktan sonra düğümün dibinden tel toka ile saçın tepe kısmını tutturulur. Bu şekilde en az iki üç saç telinde düğüm atarak okula giderken yapılabilecek saç modellerinden birini yapmış olursunuz.

Kısa saç modelleri okul için- okul saç modelleri kısa stilleri arasında yarım topuzlar geniş yer tutmaktadır.

Yarım Topuz Saç Modeli

Okula giderken kısa saç modelleri; Saçlarda kullanılan saç modelleri arasında yarım topuz saç modelleri dikkat çekmektedir. Kısa saç toplama modelleri arasında en çok kullanılan yarım topuz saç modelleri ile saçlar çok daha şık ve havalı duracaktır.

Kısa saç topuz modeli örgülü veya örgüsüz şekilde yapılmaktadır. Yarım topuz saç modeli küt saç toplama, bob saç toplama, lob saç toplama modelleri olarak kullanılmaktadır.

en güzel kısa saç modelleri okul için

en güzel kısa saç modelleri okul için

Örgülü Kısa Okul Saç Modelleri

Kısa saçlar için okul saç modelleri arasında örgülü saçlar da geniş yer tutmaktadır. Kısa saçlarınız gözlerinizi kapatarak sizi rahatsız ediyorsa taç örgü, ikili örgü, balık sırtı örgü, Hollanda örgüsü, şelale örgü ve mısır örgüsü teknikleri kullanarak kısa saç için okul modelleri yapabilirsiniz.

Kısa saçlılar için okul saç modelleri arasında saçların sadece öncelinden minik tutamlar alarak klasik örgü yapabilir böylece ortaokul okul saçı, lise okul saçı modelleri yapabilirsiniz.

Okul için pratik kısa saç modelleri arasında yer alan örgülü saç modellerinde saçlar, örgü sonrası sabitleyici kullanımı ile daha uzun süre kullanılmaktadır.

okul kısa saç modelleri ve yapılışları

okul kısa saç modelleri ve yapılışları

Kısa Saç Topuz Modelleri Okul

Okul için kısa saç toplama modelleri arasında kısa saç topuz modelleri de öne çıkmaktadır. Kısa saçlar ile yapılan alttan topuz, yarım topuz ve dağınık topuz, en güzel kısa saç modelleri okul için olarak kullanılabilir.

Kısa saçlar için okul saç modelleri yapılırken yüz tipine göre saç kesimi ve yüz tipine göre saç renkleri ve modelleri kullanılmalıdır.

Kısa okul saç modelleri hakkında daha detaylı bilgi için yeni sezon saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Kısa Saçlılar İçin Okul Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu