Kılçık Örgüsü Nasıl Yapılır?

02.05.2023
2.067
Kılçık Örgüsü Nasıl Yapılır?

Kılçık örgüsü nasıl yapılır başlıklı yazımızda balık kılçığı tekniği ile yapılan saç örgü modelleri yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Aslında kılçık örgüsü nasıl örülür sorusunu saç örgü modelleri seven herkes sormaktadır. Çünkü kılçık örgü modeli ve kılçık örgü modeli yapılışı tüm kombinlere uyum sağladığı kadar kolaydır da…

Saç örgü yapımı son dönemlerin en popüler saç işlemleri arasında yer almaktadır. Kılçık saç örgüsü yapmak istiyor ama bunu başaramıyor musunuz? O halde bugün kolay kılçık örgüsü tarifi vereceğiz. Yani adım adım saç örgüsü bilgileri sunacağız.

Kılçık Örgüsü Nasıl Yapılır?

Kılçık saç örgüsü klasik örgü modellerinden farklı ve modern bir görünüm sunmaktadır. Uzun saç örgü modelleri arasında yer alan kılçık saç örgüsü nasıl yapılmalıdır?

Son dönemlerin podyumlardan moda magazin dergilerine kadar her yerde karşımıza çıkan sac orgü modelleri balık kılçığı saç örgüsü yapımıdır.

<yoastmark class=

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Nasıl Yapılmaktadır?

Kılçık örgü, birçok kişi için zor görünmektedir. Oysaki orta uzunlukta saç modeli veya uzun saç örgü modeli olarak kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Kolay kılçık örgüsü yapımı için ilk olarak saçlarınızı taramalı ve nemli hale getirmelisiniz.

Kılçık saç örgü yapımı için ilk olarak kılçık örgüsünü at kuyruğu sonrası mı yapmak istiyorsunuz? Yoksa tepeden başlayarak salaş örgü şeklinde mi yapmak istiyorsunuz?

Balık kılçığı örgüsü tepeden başlanarak yapılabileceği gibi sıkı bir at kuyruğu sonrası da yapılmaktadır. Tüm bunların dışında saçları ortadan ikiye ayırarak da her iki tarafa kılçık örgü yapabilirsiniz.

Balık Kılçığı Saç Örgüsü Yapımı-Kılçık Örgü Modeli Yapılışı

Saçlarınıza nasıl balık kılçığı yapmaya karar verdikten sonra saçlarınızı iki tutama ayırın.

Eğer ilk defa balık kılçığı saç örgüsü yapacaksanız at kuyruğu sonrası balık kılçığı örgü yapımını deneyin. Bunun için saçlarınızı atkuyruğu noktasından sıkıca bağlayın.

Kılçık Örgü Modelleri

Kılçık Örgü Modelleri

  • Ardından at kuyruğunu iki eşit parçaya ayırın.
  • İlk olarak saçların sağ tarafından ve alt kısmından ince bir tutam alarak sol kısma getirin. Ardından sol elinizle sıkıca tutun.
  • Daha sonra sol tarafın alt kısmından ince bir tutam alarak sağ tarafa doğru getirin ve sağ eliniz ile tutun. Bu şekilde sağlı sollu eşit tutanlarla kılçık örgüsünü tamamlayın. Balık kılçığı saç modeli en kolay saç örgüsü modelleri arasında yer almaktadır. Klasik örgüden farkı, saçların üç tutama değil de iki tutama ayrılmasıdır.
  • Kılçık örgü saç modeli tamamen bittikten sonra saçların uç kısmını lastik toka ile sabitlemelisiniz. Eğer kılçık örgüsü salaş örgü modeli olsun istiyorsanız tarağın uç kısmıyla örgünüzün bağlarını eşit bir şekilde hafifçe gevşetmeniz yeterli olacaktır.

İster sıkı at kuyruğu sonrası kılçık örgüsü, isterseniz de salaş saç örgüsü arasında yer alan kılçık örgüsü olsun. Aslında her ikisini de örgü sonrası sabitleyici ile sabitlemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalıdır?

Balık kılçığı saç örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekildedir. Balık kılçığı saç modeli yaparken dikkat edeceğiniz tek nokta saçları sıkı bir şekilde üst üste atmak ve tutamların birbirine karışmamasına dikkat etmektir.

Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır

Kolay balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılmaktadır

Yukarıda balık kılçığı tekniği ile kılçık örgüsü nasıl olur sorusu çerçevesinde adım adım saç örgüsü bilgileri veriyoruz. Aşağıda da özellikle modern, şık ve dikkat çekici kılçık örgüsü görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için balık kılçığı nasıl yapılmalıdır resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Balık Kılçığı Nasıl Yapılmalısdır?

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu