Tarz Kadın

Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2021-2022

Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2021-2022

Nişan İçin Saç Modelleri kataloğu; Nişan kıyafetleri telaşının yanında nişan saç modelleri de düşünülmesi gereken önemli hazırlıklardan bir tanesidir. Bu yıl geçerli olan saç trendleri, nişan yada söz törenleri için de uygun hale getirilmiştir. Yani genel anlamda yılın trend saç modelleri, özel gün saç modellerine uyarlanmıştır. Nişanda saç modelleri modası hakkında önemli bilgilere ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2021-2022

Nişan hazırlıkları dahilinde olan nişan saçları pek çok önemli detay gibi düşünülmesi gerekir. Her anlamda özel olan bugünde, öncelikli olarak belirlenmesi gereken detay, nişan elbisesi modelleridir. Çünkü nişan elbisesi ana parçadır.

nişan için saç modelleri modası

nişan için saç modelleri modası

Nişan elbisesi, hem törenin yapılacağı alan ile hem de saç modeli ile yakından alakalıdır. Nişan elbiseleri, dış mekanda yapılacaksa daha şatafatlı bir görünüme sahip olabilir.

Ev ortamlarında yani evde söz için saç modelleri, evde nişan için saç modelleri yada daha yerel alanlarda yapılacaksa sadelik ön plana çıkarılabilir ve uzun, kısa nişan elbiseleri tercih edilebilir.

Bu durum nişanlık saç modelleri için de geçerlidir. Açık havada yapılacak olan törenlerde mekana uygun nişan elbisesi tercih edilmelidir.

Bu açıdan çok önemli bir tamamlayıcı görevi gören saç modelleri nişan için nişan kıyafetinden sonra gelen en önemli unsurdur. Nişan için saç modelleri modası hakkında gereken araştırmaları yapmak, mükemmel bir görünüme sahip olmayı sağlayacak önemli bir çaba olacaktır.

Nişan İçin Sade Saç Modelleri

Nişan İçin Sade Saç Modelleri

Nişan Saç Modelleri Modası

Nişan kıyafetine uygun bir saç modeli seçilmesinin yanı sıra, saç modeline uygun bir nişan kıyafeti seçimi de yapılabilir. Burada önemli olan nokta, nişanlanacak olan kimselerin tarz belirlemeleridir.

Belirlenen tarzın ardından saç modeli beğenmek daha kolay olacaktır. Ancak trendleri de göz önünde bulundurmak, o geceye daha büyük bir şıklık katmayı sağlar. Bu sebeple nişan için saç modelleri modası ön planda olan bir konu olmuştur.

nişan için saç modelleri modası özel nişan topuz modelleri

nişan için saç modelleri modası özel nişan topuz modelleri

Nişan Saç Modeli

Nişan başı dahilinde nişan saçı modası incelendiğinde, özellikle klasik olmaktan uzak ancak klasik temellere dayanan bir moda çizgisi olduğu görülür.

Abiye giyimin üzerine yakıştırılan saç modelleri arasında en belirgin olan saç modeli her dönem topuz olmuştur.

Nişan Topuz Modelleri

Öyle ki nişan sac modelleri olarak geçmişten günümüze revize olarak gelen nişan topuz modelleri bundan 20 yıl öncesinde de, hatta 30 yıl öncesinde de en çok kullanılan nişan saç modeli modası idi.

Nişan topuz saç modeli

Nişan topuz saç modeli

Burada dikkat çeken durum, klasik topuz üzerinde yapılan değişikliklerdir. Topuz modelinde özellikle daha sıkı ve kocaman topuzların tercih edilmesi bu dönem önemli bir trend. Nişan için maşalı saç modelleri çerçevesinde de maşalı nişan topuzu saç modeli oldukça çok kullanılmaktadır..

Bunun yanı sıra tamamen dağınık topuz da sıklıkla görülen nişan saç modelleri arasında yer alıyor.

Nişan saç modelleri kataloğu içinde uzun saçlılar için, büyük dalgalarla yapılan modeller de ön planda. Ayrıca daha sade seven kimseler için saç miktarı postişler ile arttırılıyor. Artan saçlar, kalın mısır örgüsü ile şekilleniyor.

nişan için maşalı saç modelleri

nişan için maşalı saç modelleri

Nişan İçin Maşalı Saç Modelleri

Nişan için açık saç modelleri kataloğu bünyesinde maşalı saç modellerini çok görüyoruz. Açık nişan sac modelleri denilince akla maşalı saçlar ilk gelen nişan saçlarıdır. Yarım toplu saç modelleri, tamamen açık saç modelleri  ile çok tercih edilmektedir.

Nişan İçin Maşalı Saç Modelleri

Nişan İçin Maşalı Saç Modelleri

Nişan İçin Örgülü Saç Modelleri

Örgülü nişan saçı modelleri arasında örgülü at kuyruğu, örgülü taçlı nişan saçları, örgülü dağınık topuz nişan saçı, açık örgü saç modelleri bulunmaktadır. Bunların dışında yan örgülü nişan saçları, açık örgü saç modelleri nişan için de bulunmaktadır.

Örgülü nişan saçları birçok nişanlık modeli ile farklı versiyonlarda kullanılmaktadır. Yüz şekline hangi saç uygunsa, sizin için doğru nişan örgü saç modelidir.

Nişan Örgü Saç Modelleri

Nişan Örgü Saç Modelleri

Nişan saç modelleri arasında salık nişan saç modelleri, salık nişan saçı modeli, açık nişan saç modeli, nişan için kısa saç modelleri, sade nişan saç modelleri, doğal nişan saç modelleri, kıvırcık nişan saç modelleri, dağınık nişan saç modelleri, maşalı nişan saç modelleri, örgülü nişan saç modelleri, dalgalı nişan saç modelleri gibi modeller uygun nişanlıklar ile kullanılmaktadır.

Aşağıda nişan saçı modelleri ile ilgili derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikre ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nişanlık Saç modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düğün İçin Abiye Modelleri-Vücut Tipine Göre Abiye başlıklı yazımızda Düğün İçin Abiye Modelleri ve Vücut Tipine Göre Abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kamuran lale yenmez dedi ki:

    bence en güzeli açık saça taç giydirilmiş hali.taç kesinlikle parlak taşlara sahip olmalı ve saçın içinden geçen bir bölümü daha olmalı.saçınız uzunsa tercih edebilirsiniz. bir de bu işlemi koyu renkli saçlara yapmanız daha etkili olacaktır. sarı veya açık renkli saçlarda çok iyi durmaz.

    1. sedef dedi ki:

      Nişan için saç modelleri hakkında değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Sağlıklı, mutlu ve bizi takipte kalın.

Tarz Kadın Blogu