Abiye Saç Modelleri Maşa

10.07.2021
5.731
Abiye Saç Modelleri Maşa

Abiye Saç Modelleri Maşa, abiye sac yapımı denilince ilk akla gelen ve modası geçmeyen abiye saçı arasında yer almaktadır. Maşa saç, maşalı örgü saç modelleri, kısa saç maşa modelleri, uzun saç maşa modelleri, doğal maşa saç modeli, ince masa modelleri, kırık maşa saç modelleri,kalın maşa saç modeli gibi çeşitliliğe sahiptir. Abiye saç modelleri yapımı denilince ilk olarak maşalı saçların incelendiği dikkatimizden kaçmıyor.

Bu teknikler düğün saç modeli, nişan saç modeli, evde söz saçı, mezuniyet saçı, özel gün ve gece saçı hatta nikah saçı yapımında kullanılmaktadır. Abiye saç modelleri içinde en çok beğenilen saçlar maşalı saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç modeli uygulamalarında maşa yeri çok farklıdır. Bu nedenle bugün sizlere maşalı saç modelleri nelerdir sorusunun cevabını vereceğiz.

Abiye Saç Modelleri Maşa

Abiye için saç modelleri arasında kalın maşa saç modelleri, ince maşa saç modelleri, doğal maşalı saç modelleri, maşalı açık saç modelleri, maşalı topuz modelleri bulunmaktadır. Abiye elbiseye maşa saç konusunda merak ettiğiniz şeyleri okumaya hazır mısınız?

Maşalı Topuz Saç Modeli

Abiyelik sac modelleri; Maşalı saç toplama modelleri arasında maşa topuz modelleri, düğün ve nişan saçı gibi gösterişli bir saç modeli arıyorsanız maşalı topuz saç ile olağan üstü olabilirsiniz. Gelin adayları havalı, gösterişli ve dikkat çekici görünümü nedeni ile maşalı topuz modelini tercih etmektedir.

Maşalı saç topuzları tüm abiye modelleri ile her türlü ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Abiye modeline göre doğal maşa topuz veya daha detaylı çalışmalar yapılabilir.

Maşalı topuz modelleri-maşa saç modelleri topuz

Ancak maşalı topuz modeli için yüz şekliniz uyumlu olmalıdır. Uygun olmazsa bu saç modeli sizi daha olgun ve büyük gösterebilir.

Örgülü Maşalı Saç Modellerini Gördünüz Mü?

Örgülü maşa saç modelleri; Açık saç modellerini seviyorsanız örgülü maşalı saçlar tam size göre. Açık saça maşa için saçınızın bir tutamını yukarıdan örerek geri kalan kısımlarına maşa yapabilirsiniz.

Maşa saç modelleri-Maşa saç örgülü

Örgülü ve maşalı saç modelleri abiye sac modelleri arasında özel bir yere sahiptir. Maşalı örgülü saç modelleri de kendi içerisinde çeşitliliğe sahiptir.

Maşalı örgülü saç modelleri özellikle kumral, bal kahve saç, fındık kabuğu saç gibi açık saçlara çok yakışmaktadır.

Doğal Bukleler-Doğal Maşa

Doğal maşalı saç modelleri; Doğal maşalı saçlar en favori maşa saçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal saç maşa için iki önerimiz var. Kalın uçlu maşa ile doğal bukleler yaparak kalın maşa saç modelleri yapabileceğiniz gibi kırık fön ile de doğal dalgalı maşalı saçlar elde edebilirsiniz.

Maşalı uzun saç modelleri ve kısa maşa saç modelleri doğal bukleler ile çok daha etkileyici görünecektir.

Doğal bukleler -doğal maşa-kalın maşa saç modelleri

İnce uçlu maşa ile ise şiir gibi saçlar sizi bekliyor olacaktır:) Özellikle ince telli ve seyrek saçlara sahipseniz ince uçlu maşa ile saçlarınız daha hacimli ve bakımlı görünecektir.

Açık Maşa Modelleri

Abiye ve saç modelleri; Maşalı sac modelleri arasında açık maşa saç modelleri, özellikle uzun saç modellerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Günlük saç modelleri olarak hafif maşa saç yapımı, özel günlerde ise ince maşa saç modeli veya kalın maşa tekniği kullanılarak büyüleyici saçlara sahip olabilirsiniz.

Kırık Maşa Saç Modeli

Abiye saçı; Kırık saç maşası özellikle uzun saçlarda doğal görünümle birlikte inanılmaz derecede havalı duran saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırık maşa sadece saç uçlarına maşa uygulama tekniği diyebiliriz. Her türlü ortamda doğal maşa saç modeli olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evde Maşa Yapılır Mı? Evde Maşa Yapımı

Evde maşa yapmanın pratik bir yolu var aslında. Saçlara maşa ve kuaför için fazla vaktiniz yoksa şimdiki öneri ile evde saç maşası yapabilirsiniz.

Evde masalı saç modelleri için;

Evde basit ve kolay bir şekilde maşalı saçlar yapmak çok da zor değil aslında:)

Saçlarınızı nemli bir şekilde sıkıca örün.

Üzerinden düzleştirici ile geçin.

Ya da saçlarınızı düzleştiriciye sararak geçin.

Evde maşa nasıl yapılır-maşa ile saç modelleri

Bu iki yöntemle de evde maşa yapmak elinizde. Kırık maşa saç modelleri de evde maşa olarak yapılmaktadır.

Kısa Saça Maşa

Abiye saç modelleri bayan: Kısa saçta maşa ile saçlar hacimli ve daha dikkat çekici görünmektedir. Kısa, hacimsiz ve sönük görünen saç modellerine sahipseniz kesinlikle ve kesinlikle kısa saç maşa modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Maşa yapılmış saç modelleri arasında kısa saç maşalı topuz modelleri ve açık maşa saç modelleri bulunmaktadır. Maşalı toplu saç modelleri de kısa saçların daha havalı görünmesini sağlayacaktır.

 

kısa saça maşa abiye için-maşa modelleri saç

Kısa saç maşa özellikle abiye kısa saç modelleri ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Maşa Saç Modelleri Ve Fiyatları

Maşa fiyatları saç uzunluğuna, yapılan maşa tekniğine göre değişmektedir. Örneğin; maşalı düğün saçı modelleri ile kırık maşa veya kalın maşa işe ince maşa fiyatları farklılık göstermektedir.

Gür saçlarda ve seyrek saçlarda, uzun saçlarda ve kısa saçlarda farklı saç maşa fiyatları uygulanmaktadır. Bu nedenle en doğru fiyatı bölgenizdeki kuaförlerden alacağınızı bilmelisiniz.

Kendiniz maşa alarak da sürekli evde maşa yapabilirsiniz. En ucuz maşa ve kolay maşa da bu sanırım:)

Aşağıda maşa yapılmış saç modelleri görsellerini sizler için derledik. Daha fazla detay için derlediğimiz maşa saç modelleri resim galerimizi inceleyerek “işte bu saçı yapmalıyım” diyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Abiye Saç Modeli Maşa Çeşitleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu