Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir?

28.01.2022
2.499
Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir?

Mavi kotun üstüne ne giyilir başlıklı yazımızda her ortama, her tarza ve her zamana kolaylıkla uyum sağlayan mavi kot kombinleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Mavi kot pantolon üstüne ne giyilir bayan sorusu çerçevesinde koyu mavi kot pantolon üstüne ne giyilir bayan ve açık renk kot pantolon üstüne ne giyilir soruları da gelmektedir.

Mavi kot kombin kadın stilleri denilince akla hemen hemen her türlü ortamda kusursuz şıklık gelmektedir. Rahat ve tarz kombin sunmayı garanti eden mavi jean kombinleri ile çok daha tarz ve stil sahibi kombinler için mavi kotun üstüne hangi renk gider sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir.

Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir?

 • Mavi kot pantolon kombinleri
 • Mavi kot altına ne renk ayakkabı giyilir?
 • Mavi kot üstüne ne renk mont giyilir?
 • Mavi kot üstüne ne giyilir?
 • Koyu mavi kot üstüne ne giyilir?
 • Açık mavi kot üstüne ne giyilir?
Mavi kot kombini nasıl yapılır

Mavi kot kombini nasıl yapılır

Mavi Kot Ne İle Giyilir?

Hem bayanın dolabında rengarenk bulunan mavi kot pantolonlar şıklığının yanı sıra rahatlığı ile de ön plandadır.

Mavi kot üstüne gömlek, badi, sweatshirt, kazak, tişört, hırka, tunik, yelek, ceket, sweat, crop top üst kullanabilirsiniz.

Slim fit mavi kot üstüne slim fit üstler kullanabileceğiniz gibi, salaş üstler de kullanabilirsiniz. Bu seçenek tamamen sizin tercihinize, vücut tipinize ve tarzınıza kalmıştır.

Mavi kot üstüne giyeceğiniz parçayı gideceğiniz ortam belirler aslında. Spor bir kombin için mavi kot, beyaz, menekşe rengi, mor, gül kurusu, pudra, lacivert, siyah tişört kullanabilirsiniz.

Mavi kot üstüne en çok yakışan ve kullanılan renk beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Mavi beyaz kombin her türlü ortamda rahatlıkla kullanıldığı için acil anların şık kombini denilebilir.

Mavi kot beyaz gömlek, mavi kot beyaz tişört, mavi kot beyaz bluz (bu seçenekleri daha da çoğaltabiliriz) kombinleri yaparak naif şıklığa kavuşabilirsiniz.

mavi kot kombinleri ofis

mavi kot kombinleri ofis

Mavi Kot Üstüne Ne Renk Mont Giyilir?

Mavi kot kombinleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da kot pantolon mont kombini olarak karşımıza çıkmaktadır. Mavi kot üstüne siyah mont en çok kullanılan kombindir. (spor kombinlerde)

Mavi kot üzerine seçeceğiniz mont rengini montun içine giyeceğiniz kıyafet rengi ile uyumlu hale getirmelisiniz. Örneğin, Mavi kot, beyaz tişört, beyaz spor ayakkabısı ve siyah veya lacivert mont kombini gibi…

Bol Paça Mavi Kotun Üstüne Ne Giyilir?

Bol paça mavi kot üstüne dar kesim (slim fit) gömlek, badi, kazak, tişört, crop top üst be bluzlarla daha şık duracaktır. Mavi cins kot pantolon bol paça kombinlerde deri gömlek, deri ceket gibi deri üst kombin parçaları da tercih edebilirsiniz.

mavi kotun üstüne hangi renk gider

mavi kotun üstüne hangi renk gider

Mavi Kotun Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Spor kombinlerde mavi kot altına ayakkabı olarak spor ayakkabı tercih edebilisiniz. Mavi kot altına beyaz sneakers (spor ayakkabısı) kullanabilirsiniz.

Mavi kot ofis kombinleri için ise mavi kot üstüne gömlek, mavi kot altına ayakkabı olarak stiletto veya kitten topuk ayakkabı kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Açık Mavinin Üstüne Hangi Renk Gider

Mavi kot altına ayakkabı olarak makosen ayakkabı, leofar ayakkabı, sandalet, bilekbot bot da kullanılmaktadır. Dar mavi kot altına diz üstü çizme kombini de sıklıkla tercih edilmektedir.

Mavi Kotun Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mavi kot ayakkabı kombinlerinde ayakkabı çanta uyumu yapmanız kombin şıklığınızı artıracaktır.

açık renk kot kombinleri

açık renk kot kombinleri

Bu bağlamda mavi kot altına ayakkabı renkleri olarak;

 • Kahverengi
 • Beyaz
 • Siyah
 • Bordo
 • Taba
 • Lacivert
 • Vizon rengi
 • Nude ayakkabı kullanabilirsiniz. Ayakkabı rengi seçiminde üst kıyafet rengi ve aksesuar rengi bütünlük arz etmelidir. Mavi kot altına mavi ayakkabı kombinleri de mavinin açık ve koyu tonuna göre belirlenerek kullanılır.

Aşağıda mavi kot üstüne ne renk giyilir sorusu cevabı niteliğinde görseller paylaşılmıştır. Bu senenin trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Kot Kombinleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Bu Senenin Tesettür Etek Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettür Etek Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu