Siyah Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

05.06.2021
9.951
Siyah Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

Siyah elbise altına ne renk ayakkabı giyilir denildiğinde ilk akla gelenler siyah topuklu ayakkabı kombinleri gelse de siyah elbise kırmızı ayakkabı kombinleri, siyah elbise bordo ayakkabı ve benzeri pek çok seçenek vardır.  Siyah elbise bayanların günlük hayatta ve özel günlerde kullandıkları elbise modelleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle siyah elbisenin altına ne renk ayakkabı olur sorusu da çok aranmaktadır.

Siyah elbise bayanların gardırobunun olmazsa olmaz parçalarındadır. Gelin şimdi siyah elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir konusunu inceleyelim.

 Siyah Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

Siyah elbiseye genelde siyah ayakkabı kullanılır. Siyah elbise, siyah topuklu ayakkabı kombinleri bir çok kişi tarafından klasik bulunsa da özellikle özel davetlerde ve ofis kıyafetlerinde oldukça şık duran bir seçim olacaktır. Siyah elbise kırmızı ayakkabı kombini en şık ve en dikkat çekici kombindir.

Siyah elbisenin altına ayakkabı seçerken çok koyu ve çok açık renk tonlarından uzak durmak gerekmektedir.

siyah elbiseye ne renk ayakkabı

Siyah elbise altına ayakkabı seçilirken aksesuarlarla bütünlük sağlanmalıdır. Siyah elbise kombini yapıldığı zaman siyah elbise için çanta, siyah elbise takı ve elbise altına ayakkabı uyumlu oldu mu gerisi teferruattır denilebilir.

Siyah spor elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir? Siyah spor elbise altına özellikle beyaz spor ayakkabısı şıklığınızı üst seviyeler taşımaya yetecektir. Beyaz dışına kırmızı, bordo, mavi, nude renk, vizon rengi ve kemik rengi ayakkabı kullanarak siyah elbise ayakkabı kombinleri yapabilirsiniz.

Siyah elbise altına beyaz ayakkabı olur mu soruları ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Siyah elbise spor ayakkabı kombinleri yapılırken siyah dışında beyaz, kırmızı, bordo gibi dikkat çekici ve enerjik renkler ile birlikte hareketli ve sportif kombinler yapmanızı öneriyoruz.

Siyah Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Siyah elbise altına ayakkabı seçimleri yaparken gideceğiniz ortam, elbise modeli, mevsim ve aksesuar bütünlüğüne dikkat edilmelidir.

 • Beyaz
 • Krem
 • Pudra
 • Kırmızı
 • Yeşil
 • Pembe
 • Gümüş
 • Bordo
 • Siyah ince topuklu ayakkabı
 • Saks mavisi
 • Koyu mavi
 • Kahverengi
 • Gri
 • Vizon rengi
 • Nude renk
 • Bej rengi ayakkabı kullanılarak siyah elbise altına topuklu ayakkabı, spor ayakkabı ve bot modelleri tercih edilerek tarz elbise ayakkabı kombin yapılabilir.

siyah elbiseye ne renk ayakkabı

Elbisenin modeline ve kullanıcısının boyuna göre bu renklerde babet, sandalet, platform topuk veya topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz. Siyah elbise altına pudra ayakkabı kombininin de şıklığınızı üst seviyelere taşıyacak bir detay olduğunu unutmayın. Yine aynı şekilde siyah elbise altına kahverengi ayakkabı da şık olmanızı sağlayacaktır.

Yukarıdaki bahsettiğimiz renklerde ve daha fazlası ile ayakkabı seçebilirsiniz. Zira siyah ile uyumlu renkler sınırsızdır. Bu bağlamda da siyah elbise ayakkabı kombinleri seçenekleriniz artmaktadır.

Siyah elbiseye ayakkabı seçerken ayakkabı takı, ayakkabı çanta, ayakkabı şal rengi gibi ikili şekilde kombin edilmelidir. Yaptığınız ikili kombinden sonra da kalan çanta şal veya çanta fular gibi şeyi de aynı renk şeklinde düzenlemelisiniz.

Siyah elbise altına altın sarısı ayakkabı da özel günlerde tercih edeceğiniz ayakkabı renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah şifon elbise altına ayakkabı ile siyah düz elbise altına ayakkabı kombini farklılık göstermektedir. siyah düz elbise kombinlerinde biraz daha tarz ve dikkat çekici ayakkabı modelleri kullanılırken, siyah şifon elbise altına daha zarif ayakkabı modelleri kullanılmaktadır.

Siyah elbise kırmızı ayakkabı ise her iki elbise tarzında da rahatlıkla kullanılabilen ayakkabı rengi olarak öne çıkmaktadır.

siyah elbise spor ayakkabı kombinleri

siyah elbise spor ayakkabı kombinleri

Siyah Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Siyah elbisenin altına ne renk ayakkabı gider sorusu dışında nasıl ayakkabı modeli tercih edilmelidir sorusu da öne çıkmaktadır.

Siyah elbise altına spor ayakkabı, makosen ayakkabı, stiletto, sandalet, dolgu topuk, ankle bot, platform ayakkabı, leofar ayakkabı gibi hemen hemen tüm ayakkabı modelleri kullanılabilir.

Ayakkabı elbise kombin yapımında nasıl ayakkabı sorusunun cevabını elbise modeli ve içinde bulunacağınız. ortam belirleyecektir. Resmi ortamlar için stiletto ayakkabı kombini uygun olurken, daha rahat olacağınız ortamlarda ise diğer ayakkabı modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Siyah Elbiseye Ne Renk Takı Takılır?

Siyah elbiseye nasıl takı takılır konusunu bilmiyorsanız detayları takip edin:) Siyah elbisenin asilliğini ve şıklığını bozmaması için siyah elbise takı rengi oldukça önemlidir.

siyah elbisene ne renk takı

Siyah elbise takı kombinleri için siyah beyaz kolye, küpe ve yüzük kullanılabilir. Ayırca kırmızı, bordo, yeşil (özellikle zümrüt yeşili) dore ve lame renklerde takı kullanılabilir. Renkli çanta ve ayakkabı kullanılacaksa o renklere uygun takı da kullanılabilir. Özellikle yaz döneminde şapka ev gözlük kullanacaksanız kullanacağını aksesuar da o yönde seçilmelidir.

Siyah elbise tuval gibidir. Bunu en dikkat çekici şekilde süslemek hayal gücünüzün derinliğini öne çıkarabilir.

Mesela; siyah düz bir ayakakbı altına beyaz spor ayakkabı ve deri ceket kombini yaparak çok tarz ve dikkat çekici bir spor kombine dönüştürebilirsiniz.

Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Çorap

Siyah elbisenin altına siyah çorap kesinlikle olmaz, özellikle mini siyah elbise de hiç hoş durmayacaktır. Siyah elbisenin altına açık saydam renkli çorap kullanılmalıdır.

Ancak spor kombinler yapıyorsanız da siyah elbise altına siyah çorap kullanabilirsiniz. Tercih sizin:)

siyah elbiseye ne renk çorap-Siyah elbise altına ne renk çorap giyilir

Siyah elbise kombinleri, siyah abiye kombinleri, siyah günlük elbise kombinleri, siyah ofis elbise kombinleri gibi resmi veya normal ortamlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle elbise ayakkabı kombini de son derece önemlidir.

siyah elbise altına beyaz ayakkabı olur mu?

Aşağıdaki resim galerisinde Sezon trendlerinden seçilmiş, siyah elbiseye hangi renk ayakkabı sorusunun cevabı konusunda fikir verecek görseller sunuyoruz.

Resim Galerisi: Siyah Elbise Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu