Yavruağzı Rengi İle Uyumlu Renkler

20.10.2021
4.045
Yavruağzı Rengi İle Uyumlu Renkler

Yavru ağzı rengi ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda moda tasarımcılarının kataloglarda sıklıkla kullandığı yavruağzı renk kombinleri ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Yavruağzı erkek ve kadın kombinlerinde sıklıkla kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Yavruağzı rengi hangi renkle kombinlenir? Yavruağzı ile uyumlu renkler hakkındaki bilgileri gelin birlikte görelim.

Yavruağzı rengi nasıl elde edilir? Turuncu ve beyazın karışımıyla meydana gelen yavruağzı rengi, daha çok gömlek, bluz, tişört ve elbise renkleri olarak kullanılır.

Yavruağzı Hangi Renk

Birçok kişi yavruağzı rengi hangi renk diye merak eder. Biz de ilk olarak yavruağzı rengi hangi renk diyelim. Yavruağzı rengi turuncunun doygunluğunun minimuma indirilmiş halidir.

Yavruağzı hangi renk-Yavruağzı renk uyumu

Yavruağzı nasıl bir renk? Yavruağzı pembe ile hangi renk arasındadır diye de merak edilir. Turuncu ve pembe arası oldukça pastel bir renk olarak karşımıza çıkan yavruağzı için birçok kişi kavuniçi rengi demektedir. Soft bir renk olduğu için hem soft renklerle hem de canlı renklerle kombin edilmektedir.

Yavruağzı Rengi İle Uyumlu Renkler

 • Haki yeşili
 • Somon rengi
 • Lacivert
 • Mint yeşili
 • Pudra
 • Gülkurusu
 • Füme rengi
 • Gri
 • Kahverengi
 • Kiremit rengi
 • Mavi
 • Beyaz
 • Siyah
 • Krem rengi
 • Vizon rengi ve tonları ile yavruağzı renk kombinleri yapabilirsiniz. Yavruağzı ile soft renkleri kullanarak yumuşak, canlı renkleri kullanarak dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Somon Ve Yavruağzı Rengi

Somon rengi yavruağzı rengi ile en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Ton sür ton havası veren yavruağzı somon uyumu ile etek gömlek, pantolon gömlek, elbise ayakkabı, elbise şal kombinleri gibi kombinler yapabilirsiniz.

yavruağzı ile uyumlu renkler-yavruağzına yakışan renkler

Yavruağzı Mavi Uyumu

Yavruağzı mavi uyumu ile her ortamda kullanabileceğiniz kombinler yapabilirsiniz. Yavruağzı gömlek ile bebe mavisi veya gece mavisi pantolon kullanabilirsiniz. Yavruağzı rengi elbise üstüne mavi şal kullanarak oldukça şık bir kombin yapabilirsiniz.

Yavruağzı rengi birçok kombinde ayakkabı olarak da kullanılmaktadır. Gül kurusu elbise altına ayakkabı, somon rengi elbise altına ayakkabı, gri elbise altına ayakkabı olarak yavruağzı rengini kullanabilirsiniz.

Yavruağzı Gülkurusu Uyumu

Gülkurusunun mat tonunun canlandırmak için yavruağzına başvurabilirsiniz. Özellikle elbise modellerinde şal ve ayakkabı olarak, pantolon modellerinde gömlek olarak yavruağzına başvurabilirsiniz.

Yavruağzı rengi elbise-Yavruağzı rengine hangi renk uyar

Yavruağzı Siyah Beyaz Uyumu

Siyah ve beyaz tüm renklerle kombin edildiği gibi yavruağzı renkleri ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Siyah rengi, yavruağzının enerjisini kırarak mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Siyah pantolon üstüne yavruağzı gömlek, siyah etek üstüne yavruağzı bluz kombini yapabilirsiniz. Siyah beyaz ve yavruağzı konsepti de oldukça şık ve dikkat çekici bir imaj sergilemenizi sağlayacaktır.

Yavruağzı Kombinler

Yavruağzı renk tonları ile pantolon, gömlek, elbise, ceket, bluz, tişört ve pantolon kombinleri yapılmaktadır. açık yavruağzı rengi ve koyu yavru agzi rengi ile tonsürton renkler olarak tonsürton kombinlere imza atmaktadır.

Yavruagzi rengi ile kombin yapılmadan önce ten rengi uyumu sağlanmalıdır. Esmer tene koyu yavruağzı daha çok yakışırken açık tenlilere yavruağzının açık ve koyu tonları yakışmaktadır. Yavru agzi ile kombin yapılırken zıt renk kontrastı kombinler daha dikkat çekici ve etkili görünüm sergilediğini unutmayın.

Yavruağzı rengi kombinleri arasından seçerek derlediğimiz bu senenin yavruağzı kombinleri görsellerini istifadenize sunuyoruz.

Resim Galerisi: Yavruağzı Rengine Hangi Renk Uyar

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu