Söz İçin Saç Modelleri Nelerdir?

18.03.2021
2.375
Söz İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Söz için saç modelleri nelerdir başlıklı yazımızda evde söz için saç modelleri ile birlikte salonlarda yapılan büyük kalabalık söz için saç modelleri  hakkında bilgiler vereceğiz. Evliliğin ilk adımlarından söz törenlerinde güzellikleri ile özellikle damat tarafına uyu yemek isterler. Söz öncesi yapılan cilt bakımı sonrasında söz sac modelleri yüz şeklinize göre araştırılmalı hangi saç modeli olacağına karar verilmelidir.

Söz İçin Saç Modelleri Nelerdir

Söz saç modelleri 2020 yılı sonrasında daha sade tasarımlarla dikkat çekse de bu sezon gösterişli ve dikkat çekici söz saç modeli de öne çıkmaktadır.

Söz için saç modelleri

Söz için saç modelleri

Söz nişan saç modelleri denilince akla kıvırcık yarım toplu saç modelleri, taçlı saç modelleri, örgülü saç modelleri, topuz saç modelleri, örgülü at kuyruğu saç modelleri, yandan toplu örgülü saç modelleri öne çıkmaktadır. Gelin şimdi birlikte söz saçı modelleri denilince akla gelen bu senenin trend saç modellerinden birkaçına göz atalım.

Söz Nişan Örgü Saç Modeli

Geçtiğimiz sezonlarda evde söz için saç modelleri denilince akla sade söz saçı modelleri gelmekteydi. Oysaki günümüzde gösterişli olabilecek örgülü at kuyruğu saç modelleri, örgü topuz saç modeli, örgülü dağınık topuz saç modeli, yandan örgülü saç modeli gibi saç modelleri de sade ve klasik kıyafetlerle rahatlıkla kullanılmaktadır.

Söz saç modelleri 2021 topuz saç

Söz saç modelleri 2021 topuz saç örgülü

Özellikle dantelli uzun evde söz, nişan kıyafetleri ile taç örgülü saç modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle vintage dekorasyona sahip bir alanda söz merasimi yapılacaksa ve vintage temalı söz elbisesi kullanacaksanız ya da işlemeli ve bol çiçekli söz kıyafeti tercih ediyorsanız söz için saç modelleri olarak saç örgü modelleri kullanmalısınız. Bu noktada örgü topuz saç modelleri size göre olabilir.

Saç Modelleri Söz İçin  (Kıvırcık Saç Modeli)

Özellikle straplez söz elbisesi için saç modeli arıyorsanız size önereceğimiz saç modelleri arasında ilk sırada  maşalı yarım toplu saç modeli veya kıvırcık yarım toplu saç modelidir. Kır organizasyonlarında, havuz başı söz organizasyonlarında veya kapalı alanlarda yapılan söz organizasyonlarında kıvırcık yarım toplu saç modelleri kullanabilirsiniz.

En güzel söz saç modeli

En güzel söz saç modeli

Taçlı Dalgalı Açık Saç Modelleri ( Söz İçin Saç)

Söz merasiminde zarif ve naif görünmeyi herkes çok ister. Şifon veya tafta söz elbisesi saç modelleri olarak karşımıza taçlı saç modelleri çıkmaktadır. İster uzun söz saç modelleri olarak isterseniz de kısa söz saç modelleri olarak  taçlı saç modellerini kullana bilirsiniz.

Taçlı söz saçı modelleri çok seçeneklidir. Zira örgülü taçlı saç modellerinden, maşalı taçlı saç modellerine, doğal dalgalı taçlı saç modellerine ve düz, taçlı saç modellerine kadar birçok seçenek mevcuttur.

Kullanacağınız söz kıyafetine uygun taçlı saç modeli seçimi yaparak güzelliğiniz ile büyüleyebilirsiniz.

Söz Saçı ( Topuz Modelleri)

Geçmişten günümüze gelen söz saçı alışkanlıklarından biri de doğal görülmesi nedeniyle dağınık topuzlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle evde söz için saç modelleri arıyorsanız sade ve bir o kadar da ciddi duran dağınık topuz saç modeli tercih edebilirsiniz. Dağınık topuz saç modelinin çok abartılı buluyorsanız veya kendinize yakıştıramıyorum sanız örgülü at kuyruğu saç modelini düşünebilirsiniz.

Saç modelleri söz için

Saç modelleri söz için

Söz Saçı Nasıl Olmalı?  (Yandan Toplu Saç Modelleri)

Aile arasında asimetrik kesim elbise kullanarak sade bir söz merasimi yapmak istiyorsanız size yandan toplu saç modeli tercih etmenizi öneriyoruz. Yandan toplu saç modellerini zarif bir çiçek veya zarif bir saç bandı ile bütünleştirerek çok daha büyüleyici görünebilirsiniz. Kombinde saçlarınız odak noktası olacak ve tüm gözleri üzerinize çekeceksiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde  bu senenin söz saçı modelleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Modelleri Söz İçin

 

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu