Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Kaban Giymelidir?

08.10.2021
1.764
Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Kaban Giymelidir?

Kısa boylu erkekler nasıl mont giymelidir? Bu sorunun cevabı kısa boylu kilolu erkek kombinleri için oldukça önemlidir. Kısa boylular nasıl ceket giymeli? Kısa boylular nasıl mont kaban giymeli gibi sorular da arkasından gelmektedir.

Kısa boylu erkek kombinleri ustaca yapıldığı zaman çok daha dikkat çekici ve tarz görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Kısa boylu kilolu erkek kombinleri ve kısa boylu göbekli erkek kombinleri çerçevesinde kısa boylu erkekler nasıl kaban palto giymeli soruları da bulunmaktadır. Gelin şimdi hep birlikte kısa boylu erkeklerin çok daha karizmatik ve dikkat çekici görünmesini sağlayan giyimi illüzyonlarını görelim.

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Giymelidir?

Kısa boylu şişman erkek kombinleri, kısa boylu göbekli erkek kombinleri veya kısa boylu zayıf erkek kombinleri için palto seçiminde dikkat edilecek konu aynıdır.

Kısa boylu erkekler nasıl deri mont giymeli

Kısa boylu erkekler nasıl deri mont giymeli

Kısa boylu erkeklerin kombinleri çerçevesinde kısa mont ve ceketler seçmelisiniz. Bunun nedeni ise ceket boyunun veya montun kısa olması ile bacak boyunuzu daha uzun göstermek olacaktır.

Kısa boylu erkekler için mont seçimi aşırı bol ve salaş modellerden olmamalıdır. Vücudu saran, vücuda birebir oturan mont modelleri kullanmalısınız.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒Kilolu Erkekler Nasıl Takım Elbise Giymelidir?

Kısa Boylular Nasıl Mont Kaban Giymelidir?

Bacak boyu kısa olan erkekler için kısa montlar, kısa ceketler kısa paltolar ve kısa kabanlar tercih edilmelidir.

Kısa boyluların kullandığı kaban renkleri sade ve düz renklerden olmalı, desenli ve aşırı derecede armalı montlardan uzak durulmalıdır.

Kısa boylu kombinleri yapılırken tercih edilen mont kaban rengi, üst kombin parçası ile birebir uyumlu olmalıdır.

Kısa boylu erkekler nasıl kaban giymeli

Kısa boylu erkekler nasıl kaban giymeli

Kısa boylu erkekler için takım elbise kaban kombini yapılacaksa tercih edilecek takım elbise dar kesim( slim fit) ve koyu renklerden oluşmalıdır. Takım elbise üzerine kaban veya mont seçiminde yine kısa modellerden tercih edilmelidir. Yani, Takım elbise boyu ile aynı boyda kaban veya mont kullanmalısınız. Erkek Parka ve kaban seçiminiz takım elbise ceket boyunun bir miktar aşağısında olabilir. (bir karış kadar)

Kısa boylu basenli erkek mont ve kaban cepleri küçük tercih edilirken, kısa boylu zayıf erkeklerin mont cepleri büyük ceplerden tercih edilebilir.

Uzun kaban ve parkalar kısa boylu erkekler için çok da uygun değildir. Boyunuzun daha basık ve kısa görünmesini engellemek için diz kapağının üstünde seçimler yapmalısınız.

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Ceket Giymeli?

Erkek spor ceket modelleri arasında yer alan blazer ceketler, kot ceketler ve kısa deri ceketler kısa boylu erkeklerin ceket modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Salaş kesim ceket modellerinden ve uzun ceket modellerinden uzak durmalısınız.

Kısa boylular nasıl ceket giymeli

Kısa boylular nasıl ceket giymeli

Vücudumuzda oturan, bel kıvrımını belli eden ceket modelleri ile her zaman çok daha uzun ve tarz ceket kombini yapmış olursunuz.

Kısa Boylu Erkek Mont Yakası Nasıl Olmalı?

Kıyafette yaka uyumu  bütün kombin parçalarında çok önemlidir. Bu nedenle kısa boylular için kıyafet seçimleri yapılırken ilk dikkat edilecek noktalardan birisi yaka modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa boylu erkekler için mont yakası uzun, geniş ve sarkan yakalardan olmamalıdır. Derli toplu kısa yaka tipleri, boyunuzun daha dengeli görünmesini sağlayacaktır.

Kısa boylu erkeklere göre mont seçimi yapılırken bel kısmını saran, vücuda oturan slim fit modeller tercih edilmelidir. Oversize ve salaş modeller uzun boylu erkekler için kaban ve mont modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde boylu erkeklere göre kaban ve mont görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay için galeri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylular İçin Mont, Ceket Ve Kaban Kombinleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu