Kilolu Erkekler Nasıl Takım Elbise Giymelidir?

28.09.2021
2.282
Kilolu Erkekler Nasıl Takım Elbise Giymelidir?

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymelidir? Şık giyim erkek için son derece önemlidir. Takım elbise kombinleri erkekler için olmazsa olmaz kıyafetler arasında yer almaktadır. Kilolular için takım elbise modelleri birçok modacının özel tasarladığı koleksiyonlarda yer almaktadır. Ancak özel koleksiyonlarda seçim yapamadığınız zaman şişman damatlık modelleri erkekler için takım elbise seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini paylaşacağız.

Kilolu Erkekler Nasıl Takım Elbise Giymeli?

Takım elbiseler erkek kombininde ne kadar önemli ise birçok erkek için göbekli takım elbise modeli seçimi veya genel kilolular için takım elbise modelleri seçimi bir o kadar zordur. Birçok erkek kilolu olduğu için takım elbise giymekten kaçınır. Oysaki kilolu erkeklerde takım elbise giyebilir ve giydikleri takım elbise ile şık giyim erkek kombini ile dikkat çekebilir.

Göbekli takım elbise

Göbekli takım elbise

Şişman takım elbise modelleri seçilirken takım elbise içine gömlek modeli ve rengi nasıl seçilmeli? Kilolu erkek takım elbise ceket boyu nasıl olmalı? Kilolu erkekler için takım elbise gömlek modelleri nasıl seçilmeli sorularının cevaplarını birlikte inceleyelim.

Kilolu Erkekler Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Gerek kilolu damatlık modelleri gerekse kilolu erkekler için düğün kombinleri hatta kilolu erkekler için günlük takım elbise ofis kombinleri veya günlük takım elbise kombinleri seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Bu yazımız da işinize yarayabilir⇒ Kilolu Erkek Giyim Kombinleri

Kilolular İçin Takım Elbise ( Ceket Kesimi Ve Dikimi)

Takım elbise kombinlerinde en önemli detay ceket modeli, rengi ve ceket boyu uzunluğudur.

Göbekli erkek takım elbise seçimi için kesinlikle açık renklerde gömlek ve ceket giymenizi tavsiye ediyoruz.

Hafif göbekli erkek için veya iyi yapılı erkek için koyu renk gömlek üzerine gri takım elbiseden, antrasit takım elbiseye ve füme rengi, lacivert, ekru renk, krem rengi, kemik rengi, ve siyah takım elbiseye kadar kullanabilirler.

Kilolu erkekler takım elbise seçerken nelere dikkat etmeli

Kilolu erkekler takım elbise seçerken nelere dikkat etmeli

Kilolu erkek takım elbise ceketi nasıl olmalı sorusunda yatay çizgili, kareli ve ekose desenli ceketleri, kullanıcısını daha kilolu göstereceği için tavsiye etmiyoruz.

Göbekli erkek veya hafif göbekli erkek takım elbise ceketini ilikleyerek kullanması gerekmektedir. Çok hafif bol ve salaş olan takım elbise ceketi düğmesi kapatıldığı zaman göbek kamufle olacaktır.

Kilolu Erkek Takım Elbise Ceket Düğmesi Nasıl İliklenir?

Şişman erkek takım elbise ceketi iki düğmeli ise ilk düğmesini iliklemeniz gerekmektedir. Kilolu erkek takım elbise ceketi 3 düğmeli ise ortadaki düğmeye ekleyerek alt ve üst düğmeleri açık bırakmanız gerekmektedir. Bu yöntemlerle hem göbeğinizi kamufle edecek hem de olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz.

Şişmanlar İçin Takım Elbise Ceket Boyu Nasıl Olmalıdır?

Aslında bu detay sadece kilolular için değil takım elbise kullanan herkes için çok önemli bir detaydır. Kişi, vücut yapısına göre ceket seçimi yapmadığın zaman ister kilolu olsun, ter zayıf olsun hiç hoş olmayan görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymeli

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymeli

Kilolular için takım elbise ceketi boyu olduğundan daha uzun veya kısa olursa hoş olmayan kilolarınız daha da ön plana çıkacaktır.

Kilolu erkekler için ceket boyu pantolon fermuarı bitimi ile aynı hizada olmalıdır. Bu da kalça hizanızın bitiş çizgisi ile aynı noktadadır. Bu şekilde ceket boyuna sahip olan bir takım elbise kullandığınız zaman şık giyim erkek kombini yapmış olursunuz.

Bu yazımız da işinize yarayabilir⇒ Şişman Erkek Saç Modelleri Nasıl Olur?

Kilolu Erkekler Takım Elbise Renklerini Nasıl Seçmelidir?

Şişman erkekler için takım elbise renkleri koyu renklerden olmalıdır demiştik. Anca şişman erkekler takım elbise seçerken pantolon ve ceket renklerine farklı seçtikleri zaman hem daha tarz ve modern görünecek hem de daha zayıf görüneceklerdir.

Neden Farklı Renklerde Ceket Pantolon Seçimi Yapmalıyım?

Vücuttaki kilo dağılımı birçok kişide bölgeseldir. Örneğin bazı kişilerin basen kısımları kilolu olurken bazı kişilerde sadece göbek vardır. Bu nedenle bölgesel kiloya sahip olanlar için takım elbise seçilirken kiloların olduğu bölgeye koyu renk diğer bölgeye açık renklerde kıyafet seçebilirsiniz.

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymelidir

Kilolu erkekler nasıl takım elbise giymelidir

Şişmanlar için takım elbise ceket ve pantolon renkleri farklı renklerden tercih edilerek hem şık hem de zayıf bir görünüm yakalanmış olunur.

Kilolu Erkekler Takım Elbise İçine Nasıl Gömlek Giymelidir?

Kilolular için takım elbise tercihimde gömlek renk ve model seçimi oldukça önemlidir. Kilolular takım elbise içine yatay çizgili, ekose desenli veya kareli gömlekler kullanmamalıdır. Dikey çizgili ya da dikey çizgisi öne çıkan daha baskın olan renklerde desenli gömlek kullanabilirsiniz.

Takım elbise ceketini üzerinizden çıkarmayacak sanız vücudumuza tam oturmayan slim fit gömlek kullanabilirsiniz. Koyu renklerde takım elbise içine beyaz, sarı, pudra rengi, vizon renk, kemik rengi, ekru renk ve gri gömlek kullanabilirsiniz.

Göbekli Takım Elbise Veya Şişman Takım Elbise Renkleri?

Koyu renk takım elbiseler kilo kamufle etmesinin yanında kullanıcısını daha ağır başlı ve otoriter göstermektedir. Kilolular takım elbise alırken siyah, lacivert, antrasit, füme rengi ve gri tonlarını tercih etmelidir.

Şişman takım elbise

Şişman takım elbise

Takım elbise mutlaka vücut ölçüleriniz ile birebir uyumlu olmalıdır. Omuz bölgesi, kol oyuntusu, bel oyuntusu ve  ceket boyu birebir vücudunuz ile uyumlu olduğu zaman kilolarınızın nasıl bir ilizyonla daha az göründüğüne ayna da şahitlik edeceksiniz.

Bu yazımız da işinize yarayabilir⇒ Göbekli Erkek Giyim-Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

Aşağıdaki resim galerisinde kilolu erkekler için takım elbise seçimi konusunda yardımcı olabilecek görseller sunuyoruz. Daha fazla detay için görselleri inceleyerek yorumlarınızı ve sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kilolular Nasıl Takım Elbise Giymeli?

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Smokin Modelleri başlıklı yazımızda En Güzel Smokin Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu