Tarz Kadın

Göbekli Erkek Giyim-Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

22.05.2020
3.715
Göbekli Erkek Giyim-Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

Göbekli Erkek Giyim konusunda daha dikkatli ve özenli olmalıdır. Birçok erkek çok şişman değildir ancak göbek kısmında aşırı fazlalıkları vardır. Bu tipe uyan erkekler göbeklerini ustaca gizlediler mi oldukça şık bir görünüme kavuşurlar. Ancak dikkatsiz ve özensiz erkek kombinleri sizi fazlasıyla rüküş ve daha da göbekli gösterecektir. Göbeğinizle barışık olabileceğiniz, hatta göbeğinizi umursamayacağınız şık kombinler yapabilirsiniz.

İşte detaylar…

Göbekli Erkek Giyim

Göbekli erkek giyim tarzı klasik tarzdan farklı kombin parçaları ile yapılır.

Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

Gömlek giymeyi seven biri iseniz kesinlikle slim fit gömleklerden uzak durmalısınız. Slim fit gömlek nasıl olur? Diyorsanız işte cevabı: üzerinize giydiğiniz gömlek XL olmasına rağmen göbek kısmındaki düğmeleri kapatmakta zorlanıyorsanız slim fit gömlek deniyorsunuz demektir. Slim fit gömlek modelleri,bedeni saran gömlek modelleridir.

Göbekli erkek giyim tarz

Maalesef göbekli erkek tarzı içinde slim fit gömleğin yeri yoktur. Slim fit gömlek göbeğinizi olduğundan daha fazla göstererek hoş olmayan görünüm sunacaktır.

Göbekli Erkek Nasıl Gömlek Giymeli?

Gobekli erkek nasil gomlek giymeli? Göbekli erkek gömlek modeli klasik gömlek modelidir diyebiliriz.

Çok renkli, çizgili gömlek ve tişörtlerden uzak durmalısınız.

Kot gömlek modelleri tam da kilolu erkek giyim için diyebiliriz. Kalın dokuya sahip kot gömlek içine açık renklerde tişört giyerek hem kombine derinlik kazandırarak daha zayıf görüneceksiniz, hem de gömleğin üstünüze yapışarak göbeğinizi öne çıkarmasını önleyeceksiniz.

göbekli erkek nasıl gömlek giymeli

Gömlek veya tişörtü pantolonun içine katarak göbeğinizi daha da öne çıkarmayın lütfen.

Özgüvenli ve kendinden emin göbekli erkek kombinleri için blazer ceket ve yelek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Gömlek ile uyumlu yelek ile özlediğin hayranlık uyandıran şıklığı yakalayabilirsiniz.

Açık renkli tişört üstüne koyu renklerde gömlek ve pantolon ile hem şık, hem daha zayıf, hem de tarz görünürsünüz.

Siyah, kırmızı, lacivert, Füme rengi, gri ve koyu gül kurusu rengi, haki yeşili renklerinde gömlek tercih etmelisiniz. Zayıf bacaklara sahipseniz koyu renkli gömlekleri açık renk pantolonlarla kombine edebilirsiniz.

Tarz erkek kombin için gömlek üstüne yelek kullanabilirsiniz.

Göbekli erkek giyim tarzı rahat ve terlemeyi önleyici kombin parçaları ile yapılmalıdır. Bunun için pamuklu ve keten kumaş tercih edilmelidir.

Göbekli Erkek Tişört

Mümkün olduğu kadar polo yaka veya V yaka tişört modelleri tercih etmelisiniz.

Göbekli erkek tişört modelleri

Tabi aynı samanda slim fit tişört modellerinden de uzak durmalısınız:)

Göbekli erkekler nasıl giyinmeli sorusunu akla getiren bir diğer giyim kuralı da gömlek veya tişört boyunda ortaya çıkar. Tişört ve gömlek boyu ise kesinlikle kalçanızı kapatmalıdır. Daha uzun ve kısa gömlek veya tişört boyu göbeğinizi çok belli edecektir.

Tişörtlerinizi pantolon içine koymamalısınız.

Aşırı bol veya aşırı dar tişörtlerden uzak durmalısınız.

Hafif göbekli erkek nasıl giyinmeli diyenlere de göbekli erkeklere tavsiye ettiğimiz şeyleri öneriyoruz. göbeğiniz hafif ise slim fit gömlek ve tişört giyebilirsiniz.

Hafif göbekli erkek nasıl giyinmelidir

Göbekli Erkek Nasıl Pantolon Giymeli?

Pantolon renkleri kesinlikle koyu renklerden seçilmelidir. Spor, elit ve şık görünüm için chino pantolon modeli tercih etmelisiniz.

Tam beden ölçülerinde pantolon modeli seçmelisiniz.

Göbekli Erkek Nasıl Pantolon Giymeli

Kemer yerine askı kullanabilirsiniz. Ancak pantolon askısı sevmiyorsanız da kemer kullanarak gömlek veya tişörtü pantolonun üzerine salın.

Kullanacağınız pantolon modelleri dar paça ve bol paça olmamalıdır.

Kısa Boylu Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Büyük bedenler yerine tam beden ölçülerinde kıyafetler tercih edin.

Koyu renk pantolon ve koyu renk üstler tercih edin. Üst kıyafetlerinizde dikey çizgilerin olması sizi 3-4 santim daha uzun gösterecektir. Pantolon modellerinde de kendinden dikey çizgi kullanabilirsiniz.

Göbekli erkek giyim tarzları

Göbekli Erkek Takım Elbise

Göbekli olmanız erkek tarz giyim modelleri kullanamayacağınız anlamına gelmez. Göbekli erkek takım elbise özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Takım elbiseyi gösteren kesinlikle cekettir.

O halde;

Uzun boylu, geniş kalıplı ve göbekli iseniz 3 düğmeli ceketi olan takım elbise modelleri ile daha da şık olacağınız belirtelim.

Kısa boylu ve göbekli iseniz kruvaze ceketi olan bir takım elbise modeli seçmelisiniz.

Orta beden ve göbekli beden ölçülerine sahipseniz 2 düğmeli ceketi olan takım elbise modellerini tercih etmelisiniz.

Tüm bu takım elbise modelleri için ceket boyu ise kalçanızı kapatacak şekilde olmalıdır. (Göbeğinizden bir karış aşağıda)

Ekose, kareli ve çizgili takım elbise modellerinden uzak durmalısınız. Hayranlık uyandıracak şıklık için füme, siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Aşağıda konu hakkında daha fazla fikir bulabileceğiniz resim galerisini incelemenizi öneriyoruz.

Resim Galerisi: Göbekli Erkek Nasıl Giymeli?

 

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasına Ne Konur? Damat Bohçası Örnekleri başlıklı yazımızda damat bohçası süslemeleri ve Damat Bohçasında Neler Olur hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu