Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

03.08.2023
5.169
Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli başlıklı yazımızda göbek göstermeyen tişört, göbekliler için gömlek ve pantolon modellerinden bahsedeceğiz. Birçok erkek çok şişman değildir. Ancak göbek kısmında aşırı fazlalıkları vardır. Bu erkekler göbeklerini ustaca gizleyebilirlerse fazlasıyla şık bir görünüme kavuşurlar. Minik illüzyonları bilmezseniz hem rüküş, hem de daha da göbekli görüneceksiniz. Göbeğinizle barışık olabileceğiniz, hatta göbeğinizi umursamayacağınız şık kombinler yapabilirsiniz.

İşte detaylar…

Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Göbekli erkek giyim tarzı için vücut tipini ve ten rengine uyan renkleri bilmeniz gerekmektedir. Böylece daha karizmatik ve havalı görünebilirsiniz.

Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

Gömlek giymeyi seven biri iseniz kesinlikle slim fit gömleklerden uzak durmalısınız. Slim fit gömlek nasıl olur? Giydiğinizde bel kısmı da dahil tamamen vücudunuza oturan gömlek modelidir. Yani, slim fit gömlek modelleri,bedeni saran gömlek modelleridir.

Göbekli erkek giyim tarz

Maalesef göbekli erkek tarzı içinde slim fit gömleğin yeri yoktur. Slim fit gömlek göbeğinizi olduğundan daha fazla göstererek hoş olmayan görünüm sunacaktır.

Göbekli Erkek Nasıl Gömlek Giymeli?

Gobekli erkek nasil gomlek giymeli? Göbekli erkek gömlek modeli klasik gömlek modelidir diyebiliriz. Göbekliler için gömlek seçerken dikey çizgiler, (ince) minik desenler ve koyu renkler seçebilirsiniz.

Çok renkli, çift çizgili gömlek ve tişörtlerden uzak durmalısınız.

Kot gömlek modelleri tam da kilolu erkek giyim için diyebiliriz. Kalın dokuya sahip kot gömlek içine açık renklerde tişört giyebilirsiniz. Böylece hem kombine derinlik kazandıracak, hem de daha zayıf görüneceksiniz. Özellikle gömleğin üstünüze yapışarak göbeğinizi öne çıkarmasını önleyeceksiniz.

göbekli erkek nasıl gömlek giymeli

Gömlek veya tişörtü pantolonun içine katarak göbeğinizi daha da öne çıkarmayın lütfen.

Öz güvenli ve kendinden emin göbekli erkek kombinleri için blazer ceket ve yelek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Gömlek ile uyumlu yelek ile özlediğin hayranlık uyandıran şıklığı yakalayabilirsiniz.

Açık renkli tişört üstüne koyu renklerde gömlek ve pantolon ile hem şık, hem daha zayıf, hem de tarz görünürsünüz.

Siyah, kırmızı, lacivert, Füme rengi, gri ve koyu gül kurusu rengi, haki yeşili renklerinde gömlek tercih etmelisiniz. Zayıf bacaklara sahipseniz koyu renkli gömlekleri açık renk pantolonlarla kombine edebilirsiniz.

Tarz erkek kombin için gömlek üstüne yelek kullanabilirsiniz.

Göbekli erkek giyim tarzı rahat ve terlemeyi önleyici kombin parçaları ile yapılmalıdır. Bunun için pamuklu ve keten kumaş tercih edilmelidir.

Göbekli Erkek Tişört

Göbeği belli etmeyen tişört kullanmak elbette mümkün. Bunun için özellikle polo yaka veya V yaka tişört modelleri tercih etmelisiniz.

Göbekli erkek tişört modelleri

Tabi aynı samanda slim fit tişört modellerinden de uzak durmalısınız:)

Göbekli erkekler nasıl giyinmeli sorusunu akla getiren bir diğer giyim kuralı da gömlek veya tişört boyudur. Tişört ve gömlek boyu ise kesinlikle kalçanızı kapatmalıdır. Daha uzun ve kısa gömlek veya tişört boyu göbeğinizi çok belli edecektir.

Tişörtlerinizi pantolon içine koymamalısınız.

Aşırı bol veya aşırı dar tişörtlerden uzak durmalısınız.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Kilolu Erkek Gömlek Modelleri

Hafif göbekli erkek nasıl giyinmeli diyenlere de göbekli erkeklere tavsiye ettiğimiz şeyleri öneriyoruz. Göbeğiniz hafif ise slim fit gömlek ve tişört giyebilirsiniz.

Hafif göbekli erkek nasıl giyinmelidir

Göbekli Erkek Nasıl Pantolon Giymeli?

Göbekli erkekler nasıl giyinmeli kilolu erkek kombinleri için göbeği göstermeyen tişört ve gömlek dışında pantolon da önemlidir. Pantolon renkleri kesinlikle koyu renklerden seçilmelidir. Spor, elit ve şık görünüm için chino pantolon modeli tercih etmelisiniz. Slim fit pantolon veya aşırı bol salaş erke pantolon kullanmamalısınız.

Tam beden ölçülerinde pantolon modeli seçmelisiniz.

Göbekli Erkek Nasıl Pantolon Giymeli

Kemer yerine askı kullanabilirsiniz. Ancak pantolon askısı sevmiyorsanız da kemer kullanarak gömlek veya tişörtü pantolonun üzerine bırakabilirsiniz.

Kullanacağınız pantolon modelleri dar paça ve bol paça olmamalıdır.

Kısa Boylu Göbekli Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Büyük bedenler yerine tam beden ölçülerinde kıyafetler tercih edin.

Koyu renk pantolon ve koyu renk üstler tercih edin. Üst kıyafetlerinizde dikey çizgilerin olması sizi 3-4 santim daha uzun gösterecektir. Pantolon modellerinde de kendinden dikey çizgi kullanabilirsiniz.

Uzun boylu Göbekli erkek giyim tarzları

Göbekli Erkek Takım Elbise

Aslında göbekli olmanız erkek tarz giyim modelleri kullanamayacağınız anlamına gelmez. Göbekli erkek takım elbise özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Takım elbiseyi gösteren kesinlikle cekettir.

O halde; Uzun boylu ve göbekli iseniz 3 düğmeli ceketi olan takım elbise modelleri kullanabilirsiniz. Böylece daha şık ve havalı görünebilirsiniz. Üstelik göbeğiniz de asla belli olmayacaktır.

Kısa boylu ve göbekli iseniz kruvaze ceketi olan bir takım elbise modeli seçmelisiniz.

Orta beden ve göbekli beden ölçülerine sahipseniz 2 düğmeli ceketi olan takım elbise modellerini tercih etmelisiniz. Böylece göbeği kamufle edebilirsiniz.

Tüm bu takım elbise modelleri için ceket boyu ise kalçanızı kapatacak şekilde olmalıdır. (Göbeğinizden bir karış aşağıda)

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Hafif Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

Ekose, kareli ve çizgili takım elbise modellerinden uzak durmalısınız. Hayranlık uyandıracak şıklık için füme, siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Aşağıda göbekli erkekler nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde resim galerisi hazırlanmıştır. Galeriyi inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Göbekli Erkek Nasıl Giymeli?

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu