Tarz Kadın

Zayıf Erkekler Nasıl Giyinmelidir?

15.09.2021
1.576
Zayıf Erkekler Nasıl Giyinmelidir?

Zayıf erkekler nasıl giyinmelidir başlıklı yazımızda zayıf erkekler nasıl pantolon giymeli? Zayıf erkekler nasıl gömlek giymeli? Zayıf erkekler nasıl tişört giyinmeli? Zayıf erkekler nasıl ceket giyinmeli gibi soruların cevaplarını bir deneyeceğiz. Zayıf erkek, doğru kombin parçası ve doğru renkleri kullanmadığı zaman çok daha zayıf görüneceği için hiç de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Zayıf erkek giyim kombinleri çerçevesinde çok zayıf erkek bile tarz ve cool bir görünüme sahip olacaktır. Gelin şimdi hep birlikte zayıf insanlar nasıl giyinmeli erkek sorusunun cevaplarını görelim.

Zayıf Erkekler Nasıl Giyinmelidir?

Çok zayıf erkek veya zayıf erkek, “kombin yaparken ne giyeceğim? Daha karizmatik ve daha şık görünmek için hangi kombin parçalarını tercih etmeliyim” sorularını kendisine sıklıkla sormaktadır.

Çok zayıf erkek

Çok zayıf erkek

Zayıf erkekler için stil önerileri arasında vücut yapılarına uygun renkte ve modelde pantolon, gömlek, tişört, ceket modelleri bulunmaktadır. Zayıf erkek giyim tarzları çerçevesinde kullanabileceğiniz bu kıyafetler ile çok daha tarz, çok daha yakışıklı görünebilirsiniz.

Zayıf Erkek Giyim ( Aşırı Bol Kıyafetlerden Uzak Durun)

Bir çok zayıf erkek, zayıf görünümünü kamufle etmek için birkaç beden büyük kıyafet veya salaş kombin parçaları tercih etmektedir. Oysaki bu çok yanlış bir inanıştır. Zira çok zayıf erkek aşırı derecede bol kıyafetlerle hiç de şık olmayacaktır.

Zayıf erkek kombin parçaları kesinlikle vücut ölçülerin ile birebir uyumlu olmalıdır. Kullandığınız kıyafetlerin belirli bölümlerinde potluk varsa bunu terziye mutlaka aldırmalısınız.

Zayıf Erkek Nasıl Pantolon Giymeli?

Uzun boylu zayıf erkek nasıl giyinmeli sorusunun karşılığında en önemli detay zayıf erkek pantolon seçimi için doğru renk ve model tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Slim fit tarzı aşırı dar pantolonlardan mutlaka uzak durmalısınız.

Zayıf erkek pantolon seçimi nasıl olmalı

Zayıf erkek pantolon seçimi nasıl olmalı

Bacaklara yapışan dar kesim pantolonlar sizi çok daha zayıf göstereceği için hiç de hoş olmayacaktır.

Aşırı derecede bol kesim pantolonlar da sizi sandığınız gibi daha derli toplu göstermeyecektir.

Zayıf erkek pantolon kombini yaparken kumaş tercihine dikkat etmelidir. Bazı kumaşlar tok göründüğü için üzerinizde daha tarz ve modern duracaktır.

Zayıf erkeklerin tercih edeceği kumaşlar flanel, tüvit, kot, fitilli, kadife ve denim gibi dokulu kumaşlardan olmalıdır.

Pantolon modelini ve pantolon boyuna giyim tarzınıza göre şekillendirebilirsiniz. İtalyan kesim pantolonlar zayıf erkekler de daha dikkat çekici bir görünüm sunmaktadır. Bu kumaşlardan tercih edilen aşırı dar ve aşırı bol olmayan pantolonlar cool görmenizi sağlayacaktır.

Zayıf erkek pantolon renkleri olarak üst kombin parçası doğrultusunda tüm renkler kullanılabilir. Zayıf erkek kıyafet kombinleri yaparken iki renk kullanmanız, kontrast renklerle ortaya çıkardığınız tezat ile daha şık ve kilolu görünmenizi sağlayacaktır.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Hafif Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

Zayıf Erkekler Nasıl Gömlek Giymeli?

Zayıf erkek giyim tarzı çerçevesinde en önemli bir kombin parçalarından bir diğeri de gömlek modelleri ve desenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zayıf Erkekler Nasıl Gömlek Giymeli

Zayıf Erkekler Nasıl Gömlek Giymeli

Giyim illüzyonları vücut kusurlarını örten en önemli tüyolar arasında yer almaktadır. Zayıf erkekler için giyim illüzyonları arasında yer alan kareli gömlekler ve ekose gömlekler önemli bir yere sahiptir.

Desenli erkek gömlekleri hemen hemen her sezon farklı desenlerle ortaya çıkmaktadır. Sezona uygun desenli erkek gömlekleri arasından seçimler yaparak zayıf bedeninizi kamufle edebilirsiniz.

Gömlek model tercihinde gömlekler ve salaş gömlekler kullanmamanız gereken gömleklerdir. Vücudumuzda birebir vücudunuzda birebir uyumlu gömlek modelleri en doğru tercih olacaktır.

Zayıf Erkek Nasıl Tişört Giymelidir?

Zayıf erkek kombin sırasında en çok tercih edilen tişört modelleri, günlük giyim parçasının en önemlisidir. Zayıf erkek tişört tercih ederken tek renk tişörtler yerine baskılı veya yatay çizgili tişörtler kullanmalıdır.

zayıf erkek nasıl tişört giymeli

zayıf erkek nasıl tişört giymeli

Tek renk tişört kullanacağız zaman omuz dikişinin omuz hizasında bitmesine, bedeni ve kolları saran tişört olmamasına ayrıca yaka kısmının boynu ince gösteren yakalar yerine hakim yaka, fermuarlı yaka, şal yaka ve polo yaka olmasına özen göstermelidir.

Çok Zayıf Erkekler Nasıl Ceket Giymelidir?

Zayıf erkek kıyafet kombinleri arasında en can alıcı nokta ceket tercihidir. Birçok kıyafet kişiyi olduğundan daha kalıplı ve daha gösterişli bir görünüm sunacak detaylara sahiptir. Zayıf erkekler için blazer ceket modelleri, takım elbise ceketleri ve bomber ceketler en önemli kombin parçasıdır.

Çok Zayıf Erkekler Nasıl Ceket Giymelidir

Çok Zayıf Erkekler Nasıl Ceket Giymelidir

Bahsettiğimiz ceket modelleri omuzları daha geniş gösterirken bele doğru inceldiği için erkek V vücut şekline vurgulamaktadır. Bu da çok zayıf erkeklerin bile çok daha karizmatik ve dikkat çekici görünmesin sağlamaktadır. Tercih ettiğiniz ceket modellerini mutlaka önü açık kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

Zayıf Erkek Takım Elbise Modelleri

Zayıf erkek takım elbise modelleri üzerinize yapışmayan, hafif salaş duran koleksiyonlar arasından seçilmelidir. Açık renk takım elbise modelleri, koyu renk gömleklerle tercih edildiği zaman kombindeki derinlik nedeniyle olduğunuzdan daha kilolu gösteren kombin yapmış olacaksınız.

Zayıf erkek kombinleri

Zayıf erkek kombinleri

Zayıf Erkek Giyim Tarzları Detayları

 • Tek renk yerine birkaç renkle kombin yapılmalı.
 • Aşırı dar kesim kıyafetlerden uzak durulmalı
 • Aşırı bol kesim kıyafetlerden uzak durulmalı.
 • Dikey çizgiler yerine, yatay çizgili kıyafetler tercih edilmeli.
 • Yapılan kombinler de mümkünse ceket kullanılmalı.
 • Kombin yapılırken inceden kalına doğru katmalı giyinilmeli.( ince gömlek, ince kazak ceket gibi)
 • İnce kumaşlar yerine dokulu kumaşlar tercih edilmeli.
 • Boynunuzu olduğundan daha kalın gösteren şal yaka, hakim yaka, fermuarlı yaka, polo yaka kullanılmalı.
 • V yaka gibi boynunuzu açıkta bırakacak kıyafetler ince boynunuzu daha da ince göstereceği için fazla tercih edilmemeli.
 • Sıcak yaz günlerinde katmanlı giyilemeyeceği için zayıf erkekler renk kontrastına dikkat etmelidir. Yaz aylarında çok zayıf olan kısımlara açık renkler diğer kısımlara koyu renkler tercih edilmelidir.
 • Zayıf uzun boylu erkek nasıl giyinmeli? Küçük desenli, küçük kareli yatay çizgili kıyafetler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde zayıf erkek kombini nasıl olmalıdır sorusunun cevabı niteliğinde görseller sunuyoruz. Daha fazla detay için görselleri inceleyerek düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Zayıf Erkek Kombinleri

Bir önceki makalemiz olan Kilolu Erkek Gömlek Modelleri başlıklı yazımızda Kilolu Erkek Gömlek Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu