Kısa Boylu Erkek Saç Modelleri

21.11.2021
1.838
Kısa Boylu Erkek Saç Modelleri

Kısa boylu erkek saç modelleri nasıl olmalıdır? Kısa boylu erkekler saçlarını nasıl kestirmeli dir? Kısa boyluları uzun gösteren saç modelleri nasıl belirlenmelidir gibi soruların cevaplarını birlikte görelim. Kısa boylu erkek, saç modeli belirlerken bazı giyim ilizyonlarını kullanmalıdır.

Kısa boylu erkek kombinleri, doğru belirlenen saç modelleri ile birlikte kullanıldığı zaman boyunuz olduğundan çok daha uzun görünecektir. Kısa boylulara saç modelleri arasında erkek kısa saç modelleri bulunduğu gibi erkek uzun saç modelleri de bulunmaktadır. Gelin şimdi kısa erkek için saç modelleri nelermiş görelim…

Kısa Boylu Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa boylu erkeklerde saç modelleri belirlerken boyun kısalık oranın dışında, kişinin kilosu, boyun uzunluğu yüz şekli dikkate alınmalıdır.

Kısa boylu geniş yüzlü erkek saç modeli

Kısa boylu geniş yüzlü erkek saç modeli

Kısa boylular için saç modelleri bazı farklılıklar sahiptir. Ancak kısa boylu erkeğe saç modeli belirlenirken yüz şekline uyum konusu da dikkate alınmalıdır.

Yanları Kısa Üstü Uzun Saç Modelleri Erkek

Kısa boylu erkeği uzun gösterecek saç modelleri arasında yanları kısa üstü uzun saç traşı ilk sırada yer almaktadır.  Yanları kısa üstü uzun saç modellerinin tepe kısmına dilediğiniz uzunlukta bırakabilirsiniz.

Tepe kısmı uzun saçları dilerseniz dağınık, dilerseniz saç tepesi kabarık, dilerseniz saç tepesini dikerek şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ En Yeni Erkek Saç Modelleri 69+ Görsel

Kısa Boylu Erkek İçin Kısa Erkek Saç Modeli

Kısa boylu erkeklere göre kısa saç modelleri de vardır elbette. Çok kısa saç modelleri kısa boylu erkeklerin boyunu daha kısa gösterecektir.

Kısa boylulara saç modelleri

Kısa boylulara saç modelleri

Kısa boylu erkeklerin asla kullanmaması gereken saç modelleri 3 numara saç modeli, 0 numara saç modeli 5 numara saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok kısa saç modelleri erkek stilleri uzun boylu erkeklere yakışan saç modelleri olarak öne çıkmaktadır.

Kısa boylu erkeğin boyun kısmı da kısa ise orta uzunlukta erkek saç kesimi ile boynunuzu daha öne çıkararak olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

Kısa boylu şişman erkek saç modeli olarak ise yanları kısa üstü uzun saç modellerini saç tepesinin hafif kabartılarak kullanılmasını öneriyoruz.

Kısa Boylu Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri, kısa boylu erkeklerde boylarının daha kısa görmesine neden olacaktır. Uzun saç modelleri erkek stilleri  kısa boylu erkeklerde nasıl kullanılır?

kısa erkek uzun saç modelleri

kısa erkek uzun saç modelleri

Kısa boylu erkek uzun saç kullanırken saçlarını at kuyruğu şeklinde veya yarım topuz şeklinde toplayarak kullanabilir. Bu saç modelleri boyu kısa erkeğin daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Son dönemlerde yanları kazıtılmış tipi kısmı uzun bırakılan erkek saç modelleri öne çıkmaktadır. Boyu kısa erkek saç modeli olarak yanları çok kısa üstü uzun saç modellerini tercih ederek tepe kısmındaki saçları dilerseniz topuz erkek saçı, dilerseniz tepe kısmı kabarık saç modelleri şeklinde kullanabilirsiniz.

Ortadan İkiye Ayrılmış Erkek Saç Modelleri

Kısa boylu erkek için saç modeli belirlenirken ortadan ayrılan saçlar geri planda olmalıdır. Alnı geniş erkekler, saçlarını aşırı uzun tutmadan ortadan ayrılan saç modellerini tercih edebilirler.

Ancak kısa boylu göbekli erkek saç model, kısa boylu şişman erkek saç modeli ve kısa boylu boynu kısa erkek saç modeli olarak ortadan ayrılmış saç modelleri kullanıcısını daha kısa gösterecektir.

” Ortadan ayrılmış saç modeli seviyorum” diyorsanız yanları kısa tepesi uzun saç modellerini ortadan ayrılmış şekilde kullanabilirsiniz.

ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek

ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek

Kısa Boylu Erkek Saç Traşı Modeli İsimleri Nelerdir?

Underkut saç modeli erkek, buzz erkek  saç modeli, fade saç modeli ve orta uzunlukta subay saç traşı saç tepesi dağınık şekilde kullanılabilir.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Zayıf Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç modası arasından kısa boylu erkeklere özel saç modellerini derledik. Resim galerisine inceleyerek kısa boylu erkek için dünyanın en iyi erkek saç modellerini görebilirsiniz.

Resim Galerisi Boyu Kısa Erkek Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Mavi Gömlek Kombinleri Erkek başlıklı yazımızda Mavi gömlek kombinleri erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu