Zayıf Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

16.09.2021
1.676
Zayıf Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Zayıf erkek saç modelleri nelerdir başlıklı yazımızda uzun boylu zayıf erkek saç modelleri, kısa boylu zayıf erkek saç modelleri, zayıf yüzlü erkek saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Zayıf erkek yüz tipine zayıf, ince uzun olmaktadır. Bu nedenle ince uzun yüze yakışan erkek saç modelleri ile zayıf yüze saç modelleri erkek stilleri hemen hemen aynıdır.

Zayıf Erkek Saç Modelleri Nelerdir?

Yüz tipine göre saç modelleri erkek stilleri son dönemlerde yüz tipine göre saç modelleri kadın stilleri kadar önem arz etmektedir. Zayıf erkek için kıyafet kombinleri ne denli önemli ise zayıf yüze saç modeli erkek stilleri de o denli önemlidir.

Uzun boylu zayıf erkek saç modelleri

Uzun boylu zayıf erkek saç modelleri

Zayıf erkek saç modelleri kısa stilleri uzun saçlara göre daha fazla tercih edilmektedir. Zayıf uzun yüze saç modelleri erkek formları arasında alnı kapatmayan saç modelleri kullanmanız, yüzünüzün daha belirgin daha dikkat çekici görünmesini sağlayacaktır.

Birçok kişi uzun ve ince yüz saç modeli olarak alnı kapatan saç modelleri kullanmaktadır. Oysaki alnı kapatan saç modeli zayıf ve küçük yüzü daha boğuk ve küçük gösterecektir. Bu nedenle zayıf yüz saç modelleri erkek stilleri olarak geriye doğru taranan saçlar daha karizmatik görünüm sergilemenizi sağlayacaktır.

Zayıf yüzlü erkek yüz tipi belirgin kemikli olduğu için karakterli yüz tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yüzlü erkek saç modelleri tasarlanırken favori kısımları uzun bırakılmamalıdır. Kısa tutulan favoriler yüzü olduğundan daha geniş ve kısa gösterecektir.

Zayıf Uzun Yüze Saç Modelleri Erkek

Zayıf yüz saç modelleri erkek stilleri çerçevesinde yanları kısa üstleri uzun saç modelleri yerine yanları da uzun olan saç modelleri kullanılmaktadır. Bu saç modelinde saçların tepe kısmı aşırı derecede uzun bırakılmamalıdır.

Zayıf yüzlü erkek saç modelleri

Zayıf yüzlü erkek saç modelleri

Zayıf yüzlü erkek saç modelini, sakal ile destekleyerek yüzünü daha oval bir hale getirebilir. Tercih edeceğiniz sakal modeli yüz tipinize göre uyumlu olmalı bu bağlamda da sivri sakal, keçi sakal ve top sakaldan uzak durmalısınız.

Zayıf yüzler için saç modelleri erkek formlarında yüzü toplu göstermek için yan taraftaki saçlar kulak üzerini kapatacak şekilde olmalıdır. Öylece yüzünüz daha yuvarlak ve daha oval görünecektir. Yan tarafı kısa saç modelleri yüzünüzü çok daha ince ve çok daha sivri göstereceği için bu tarz modelleri kullanmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz.

Zayıf erkek için saç modelleri uzun ve kısa formlarda kullanılsa da, orta uzunlukta erkek saç modelleri yüzü daha yuvarlak ve oval gösterecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde zayıf erkek için saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için istifadenize sunuyoruz.

Resim Galerisi: Zayıf Uzun Yüze Saç Modelleri Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu