Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

19.01.2023
636
Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Kaş sabitleyici ne işe yarar? Aslında Kaş sabitleyici seçenekleri günümüzde birçok bayan ve erkek tarafından kullanılmaktadır. Bugün sizlere kaş sabitleyici öneri listesi dahilinde en çok tercih edilen kaş sabitleyici markası önerileri vereceğiz. Makyajla ilk defa tanışan birçok kişinin ilk sorduğu soru kaş sabitleyici nedir sorusudur. Gözlerdeki ayrıntıları ortaya çıkaran en önemli detay kaş modelleridir. Bu nedenle göz makyajından sonra kaş formunun düzgün olması çok önemlidir.  Aslında günümüzde kaş sabitleyici doğal makyaj rutinleri arasında yer almaktadır.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Seyrek kaşlar kaş sabitleyici ile kaşları yukarı aynı yönde tutarken daha dolgun görünmesini sağlamaktadır.

Özellikle yorgun seyrek ve bakımsız kaşlara kaş kalemi ve kaş farının dışında kaş sabitleyici kullanılmasını da öneriyoruz. Daha belirgin kaşlar için en iyi kaş sabitleyici önerileri nelermiş birlikte görelim.

Kas-sabitleyici

Kaş sabitleyici

En İyi Kaş Sabitleyici Hangisidir?

Yüz hattını daha estetik ve daha dikkat çekici hale getirmek için kaşları daha belirgin hale getirmek gerekmektedir. Bu noktada kaş sabitleyici özellikle kaşların dağılmasını ve düşük görünmesini önlemektedir.

En iyi kaş sabitleyiciler

 • Pnkre kaş sabitleyici
 • Gratis kaş sabitleyici
 • Benefit kaş sabitleyici
 • Jowe kaş sabitleyici
 • Fayda kaşı sabitleyici
 • Mara kaş sabitleyici
 • Nyx kaş sabitleyici gibi markalar en iyi kaş sabitleyici markalarından bazılarıdır. Bu markalar dışında da kaliteli kaş sabitleyiciler bulunmaktadır.

Kaş sabitleyici almadan önce kaş sabitleyici çeşitlerini iyi bilmeli ve bu yönde seçimler yapmalısınız. Böylece kaş yapınıza ve cildinize uyumlu kaş sabitleyici belirlemiş olursunuz.

Kas-sabitleyici-ne-ise-yarar

Kaş sabitleyiciler nasıl kullanılır

Günümüzde maskara, jel, wax ve sabun kaş sabitleyiciler vardır.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Kaş sabitleyici jeli: şeffaf kaş sabitleyicileri arasında yer alan kaş sabitleyici jel, kullanıcısına doğal bir imaj sunmaktadır. Karşı tarafa, şeffaf rengi ile kaş sabitleyici kullanmadığınız düşüncesi verir.

Kaş sabitleyici wak: hacimli ve gül kaşları elde etmek isteyenler kaşlara yoğun bakım yapan ve besleyen kaş  sabitleyici wax kullanmalıdır. Çünkü bu ürün seyrek kaşlarda ve bakımsız saçlarda etkili sonuçlar vermektedir.

Kaş sabitleyici sabun: bazı kaş sabitleyicileri uygulama sonrasında kalıntı bırakmaktadır. Transparan sabitleyici olarak da bilinen sabun kaş sabitleyiciler kalıntı bırakmadan daha derli topludur. Kalıntı bıraktı mı bırakmadı mı endişesi yaşamamak için sabun kaş sabitleyicileri kullanabilirsiniz.

Kas-sabitleyici-oneri

Kaş sabitleyici öneri

Kaş sabitleyici maskarası: kaş sabitleyici maskaraların birçok renk seçeneği vardır. Bu nedenle diğer kaş şekillendiricilerinden daha farklıdır. Ancak diğer kalp şekillendirici ve kaş sabitleyiciler gibi kaşları gür göstermede ve şekillendirmede kullanılmaktadır.

Birçok kişinin kaş rimeli olarak bildiğim kaş sabitleyici maskara ile seyrek kaşlarınızı bile çok sıkı ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Yani kaş maskarası ile kaşlardaki seyrek kısımları doldurarak daha estetik bakışlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024

Pastel-kas-sabitleyici

Pastel kaş sabitleyici

Aslında hangi markaya ait olursa olsun kullanacağınız kaş şekillendiricinin özelliklerini bilmeniz yeterlidir. Örneğin, kaşları şekillendirirken renk değiştirmek istemiyorsanız jel veya sabun kaş sabitleyici kullanmalısınız. Ancak hem kaşlarımı sabitlemek hem de renk katmak istiyorum diyorsanız maskara kullanmalısınız.

Kaşların yumuşak formunu bozmadan şekillendirmek isteyenler ise kaş şekillendirici sabun kullanmalıdır.

En-iyi-kas-sabitleyici

En iyi kaş sabitleyici

Evde Kaş Sabitleyici Yapımı

Evde kaş sabitleyici yapmak ister misiniz? O halde vereceğimiz basit malzemelerle evde kolaylıkla kaş sabitleyici yapımına başlayın.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Akım Örgü Kaş Nasıl Yapılmaktadır?

Malzemeler

 • Doğal kaş sabitleyici için kimyasal olmayan içerikler kullanmanız daha doğru olacaktır.
 • Yumurta beyazı, vazelin ya da limon suyu
 • Hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli veya jojoba yağı
 • Göz farı
 • Kullanmadığınız temiz maskara fırçası
 • Temiz bir kabın içerisine  en son göz farı ekleyecek şekilde malzemeleri ekleyerek dikkatlice karıştırın.

Aşırı akışkan ve aşırı katı olmayacak akışkan bir kıvamına gelecek şekilde ayarlayın. Maskara fırçası ile kaşlarınızı yukarı yönlendirecek şekilde uygulayın. Kalan ev yapımı kaş sabitleyici buzdolabında bir hafta saklayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024-2025 başlıklı yazımızda Genç gösteren kaş modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu