Tarz Kadın

En Güzel Tırnak Modelleri Ve İsimleri

18.09.2022
48
En Güzel Tırnak Modelleri Ve İsimleri

En güzel tırnak modelleri ve isimleri ellerin daha güzel görünmesini sağlayan etkenler arasındadır. Uzun tırnak modelleri, küt tırnak modelleri, kare tırnak modelleri, oval tırnak modelleri tırnak şekilleri arasında yer almaktadır. Ayrıca renkli tırnak modelleri, kare oval tırnak gibi pek çok tırnak modelleri vardır.

Modanın sürekli değişmesi her alanda olduğu gibi tırnak şekillerinde de değişme neden olmaktadır. Her geçen gün farklı tırnak modelleri ortaya çıksa da bahsettiğimiz tırnak modelleri ise minik değişikliklerle sabit kalmaktadır.

Gelin şimdi hep birlikte tırnak modelleri arasında  yer alan kare tırnak nasıl yapılır, oval ve uzun tırnak nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını görelim.

En Güzel Tırnak Modelleri Ve İsimleri Neler?

Tırnak şekilleri, kişinin el yapısına göre fark göstermektedir. Buna bağlı olarak uzun tırnak ve kısa tırnak şekilleri oluşmaktadır.

Tirnak-sekilleri

Tırnak şekilleri

Tırnak şekilleri belirlenirken kişinin çalışma ortamı göz önüne alınmalıdır. Çünkü birçok çalışma ortamında uzun tırnak şekilleri kullanılamamaktadır. Bunun yerine kısa tırnak şekilleri daha kullanışlı olmaktadır.

Günümüzde özellikle son dönemlerde protez tırnak modelleri kullanımı da hızla artmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Geçici Dövme Modelleri (bu senenin) 

En güzel tırnak modelleri ve isimleri olarak karşımıza;

  • Oval tırnak
  • Balerin tırnak modelleri
  • Yuvarlak tırnak modelleri
  • Badem badem tırnak
  • Kare tırnak
  • Stiletto tırnak
  • Flared tırnak model modelleri çıkmaktadır. Bu tırnak modelleri arasından el yapınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kare Tırnak Nasıl Yapılır?

Kare tırnak, aslında kare- oval tırnak olarak bilinir. Çünkü tırnak dibi oval tırnak ucu kare görünümündedir. Kare oval tırnak yapımı için tırnağın üst tarafı düz bir şekilde kesilerek törpülenir. Kenar kısımlarındaki ovallik yerine düz ve keskin bir hat çizilir.

Kare-tirnak-nasil-yapilir

Kare tırnak nasıl yapılmaktadır

Küçük ve ince parmaklarda oldukça şık ve zarif bir görünüm sunar.

Kare tırnak modelinde tırnağın üst kısmı düz kesilir ve yine düz şekilde törpülenir. Böylece kenar kısımları daha düz ve keskin olur. Bu da tırnağa kare görünümü kazandırır.

Kare Oval Tırnak Nasıl Yapılmaktadır?

Tırnak ile hemen hemen aynı olan oval tırnak modelinin tek detayı üst kısımda düz kesilen tırnağın kenarlarına ovallik verilmesidir.

Kare-oval-tirnak

Kare oval tırnak

Kare oval tırnak hangi hangi parmaklara yakışır? Kare oval tırnaklar kısa ve uzun tırnak için rahatlıkla kullanılan tırnak şeklidir. Bu nedenle her renk tırnaklı birlikte her uzunlukta kullanılmaktadır.

Oval Tırnak Nasıl Yapılmaktadır?

Badem tırnak ile sık sık karıştırılan oval tırnaklar uç kısımları daha oval tırnaklardır. Aslında en çok kullanılan ve en güzel tırnak modelleri arasında oval tırnak vardır.

Oval tırnak hangi ele yakışır? Dar tırnak yatağının sahip kişilere daha çok yakışmaktadır.

oval-tirnak

en güzel oval tırnak

Oval tırnak yapımı için tırnak törpüsü ile tırnakların uç kısmına düzgün bir oval görünüm verilir. Parmakları daha ince ve daha uzun gösterdiği için özellikle kısa parmaklığı ve küçük elli kişilerde daha çok kullanılmaktadır.

Yuvarlak Tırnak Modelleri Nasıl Olur?

Doğal tırnak modelleri arasında yuvarlak tırnak yer almaktadır. Çünkü kısa ve uzun tırnak yapısında en doğal duran yuvarlak tırnak şekli herkes tarafından kullanılabilir özelliktedir.

Yuvarlak tırnak şekli özellikle çok kırılgan tırnakların sık sık kırılmasının da önüne geçmektedir. Böylece sağlıklı tırnak uzaması sağlanır.

yuvarlak-tirnak-sekilleri

yuvarlak tırnak şekilleri

Yuvarlak tırnak yapımı için tırnak uçları tam yuvarlak olacak şekilde dikkatlice törpülenmektedir. Beklediğiniz görüntüyü elde ettikten sonra dilerseniz renklendirerek dilerseniz düz kullanabilirsiniz.

Balerin Tırnak Modeli

Adını balerin ayakkabısına benzerlikten aldığı için balerin tırnak denilmektedir. Özellikle sosyal medyada hemen hemen herkesin önüne çıkar. Gençler arasında en çok kullanılan tırnak olarak bilinmektedir.

Balerin Tırnak Nasıl Yapılır? Tırnak belli bir uzunluğa kadar oval çıkılır. Sonrasında ise uç kısmında düz kesilmektedir. Böyle balerin ayakkabı görün. Özellikle uzun tırnaklar için daha uygundur. Çünkü uzun tırnakları daha güzel gösterir.

balerin-tirnak-sekilleri

balerin tırnak şekilleri

Lale Tırnak (flared tırnak) Modelleri Nasıl Yapılmalıdır?

Flared tırnak olarak da bilinen lale tırnak farklı bir görünüme sahiptir. Flared tırnak yapımında tırnağın uç kısmı dışarıya doğru genişletilmektedir. Böylece tırnak dışa doğru açılıyor imajı verir.

Ardından uç kısmı düz olarak kesilmektedir. Doğal tırnaklarda bu görünümü elde etmek daha zordur. Bu nedenle protez ve jel tırnaklar için kullanımı daha doğrudur.

stiletto-tirnak

stiletto tırnak

Stiletto Tırnak Modelleri Nasıl Yapılmaktadır?

Uç kısmı tamamen sivri olan tırnak modelidir. Kullanımı en zor tırnak şekilleri arasında yer alan stiletto tırnak, görünüşündeki farklılık ve estetik nedeniyle tercih edilmektedir.

Stiletto tırnak yapımı için tırnakların uç kısmı kenardan başlanarak tam ortadan bitecek şekilde törpülenmelidir. Böylece ucu üçgen olan sipsivri bir tırnak elde edilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Güzellik Sırları Nelerdir?

Aşağıdaki resim galerisinde tırnak modellerine ait görselleri bulabilirsiniz. Böylece hangi parmaklara hangi tırnak yakışır sorusunun cevabını daha net görebilirsiniz.

Resim Galerisi: Güzel Tırnak Şekli Ve İsimleri: Kare Tırnak, Oval Tırnak…

Bir önceki makalemiz olan En Etkili Doğal Yüz Maskeleri başlıklı yazımızda En etkili doğal yüz maskeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu