Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024-2025

08.02.2024
825
Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024-2025

Genç gösteren kaş modelleri başlıklı yazımızda beyazlayan kaşlara çözüm yanında gençleştiren kaş modelleri bilgileri vereceğiz. Yaş ilerledikçe kaşların azalması, beyazlaması ve zayıflaması kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Tam da bu noktada hangi kaş şekli genç gösterir sorusu öne çıkmaktadır. Bu nedenle birçok kişi kaş pudrası kullanarak kaşlarının daha gür görünmesini sağlamaktadır. Bugün genç gösteren kaş modellerinin yanı sıra kaş beyazlamasına doğal çözüm önerileri vereceğiz. Yani aş modelleri arasından genç gösteren kaş stilleri paylaşacağız.

Genç Gösteren Kaş Modelleri Nelerdir?

Genç gösteren kaş modelleri, kısa, uzun, kalın, ince, kaklık, düz ve benzeri seçenekler sunmaktadır. Yıllar geçtikçe kaşlarda cilt gerginliğinin azalmasına bağlı olarak düşme görülür. Bu da daha yorgun ve yaş almış bakışlar demektir.

Azalan-Kaslari-Dolgunlastirin

Azalan Kaşları Dolgunlaştırın

Kişinin görünümünü etkileyen daha genç veya daha yaşlı görünmesini sağlayan etkenlerin başında kaş modelleri de gelmektedir. Yüz tipine uygun doğru kaş modeli ile olduğundan çok daha genç görünürsünüz.

Yine aynı şekilde yanlış kaş modelleri ile olduğunuz yaştan çok daha yaşlı görünebilirsiniz. Tüm bunların önüne geçmek için genç gösteren kaş modelleri yanında yaşlı gösteren kaş modelleri de paylaşacağız. Böylece daha genç gösteren kaş modellerine daha doğru karar verebilirsiniz. Çünkü kişinin üzgün, yorgun, mutlu ve genç görünmesini sağlayan etkenlerin başında kaş modelleri gelmektedir.

En kolay öneri ise kaşları sürekli kaş jeli ile yukarı doğru taramaktır. Bu işlem düzenli yapıldığında en az 5 yaş genç görünebilirsiniz.

Hangi kaş modelleri genç gösterir diyenlere kaşın dış kısımlarının yukarıda olduğu kaş modelleri diyoruz. Yani kaşlar burun hizasından hafif kavisli geldikten sonra bitmeden yukarı doğru şekil almalıdır. Bu şekilde göz kapakları ile kaşların arasındaki mesafe açılacağı için bakışlar daha dinç ve genç olacaktır.

Göz kapağı düşüklüğü olan kişiler bunun tedavisini olduktan sonra yüz şekline uygun kaş modelini bu tarz şekillendirmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kara Kaş Kara Göze Hangi Saç Rengi Gider?

Yaşlı Gösteren Kaş Modelleri Hangileridir?

Kaş şekli kişinin duygu durumuna en net belli eden etkenler arasındadır. Olduğunuzdan daha genç görünmek istiyorsanız yaşlı gösteren kaş şekillerinden uzak durmalısınız.

Genc-gosteren-kas-modelleri

Genç gösteren kaş modelleri

Peki, hangi taş modelleri yaşlı göstermektedir?

İlk olarak göz kapağınızın düşük olmamasını öneriyoruz. Çünkü düşük göz kapağı yanlış kaş modeli ile eşleştiğinde çok daha yaşlı görünebilirsiniz.

Kaşın dış  açısının yani şaka kısmının göz kapağına doğru değil de alına doğru olması gerekmektedir. Çünkü kaşların açısının  göz kapağına doğru inmesi özellikle seyrek kaşlar da çok daha yaşlı görünmenizi sağlar.

Kaşların içinde beyazların olması kaşların seyrek olması da yaşlı görünmenize neden olacaktır. Bu nedenle kaşlar, dış kısımları yukarı bakacak şekilde alındıktan sonra koyu renk kaş kalemi ile renklendirilmelidir.

Azalan Kaşları Dolgunlaştırın

Yaş ilerledikçe saçların zayıfladığı gibi kaşlar da azalıp zayıflamaktadır. Bu da kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterir. Seyrek kaşları sıkılaştırmak daha genç görünmek için kaş pudrası kullanabilirsiniz.

Kaşık fırçasını veya kulak çubuğunu pudraya batırdıktan seyrek kaşlara, kaşlarınızın çıktığı yönde dikkatlice sürün.

Boş alanları iyice doldurduğunuzdan emin olun. Son olarak ise pudrayı iyice yedirerek doğal görünüm elde edin.

Genc-Gosteren-Kas

Genç Gösteren Kaş

Kaş Beyazlaması Nasıl Giderilir?

Kaş neden beyazlar? İlk olarak kaşların beyazlamasının vitamin eksikliğinden olup olmadığını tespit etmelisiniz. Çünkü E vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini, D vitamini eksikliği saçların ve kaşların beyazlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak vitamin değerlerine baktırılmalı eğer onlarda bir sorun yoksa beyazlayan kaşlara çözüm aranmalıdır.

Beyazlayan kaşlara çözüm ile olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Grileşen veya beyazlayan kaşlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermektedir. Bu nedenle kaş renginize birebir uyumlu kalemle beyazlayan kaşları boyamalısınız. Kaş beyazlamasına ne iyi gelmektedir sorusunun cevapları arasında kaş boyası da vardır. Eğer kaşlarınızda çok fazla beyaz var ise geçici boya kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kaşları koyulaştırmanın diğer yolları arasında ise göz kalemi, göz farı ve rimel gelmektedir. Günlük kurtarıcılar olarak uygulanan bu yöntemleri makyaj yaparken uygulayabilirsiniz.

Kaş beyazlamasına doğal çözüm var mıdır?

Bitkisel boya,  kaş tarağı ile kaşlara uygulanarak kaşlara daha koyu renk kazandırılmaktadır.

Doğal Kaş Boyası Nasıl Yapılmaktadır?

Bitkisel kaş boyası malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi telvesi
  • 1 tatlı kaşığı kakao
  • Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi
  • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli vebal ekleyerek güzelce karıştırın.

Malzemeler homojen kıvama gelince 15 dakika dinlendirdikten sonra kaş fırçası ile kaşlara uygulayın. 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Bu uygulamayı kaşlarınız kahve tonlarında ise yapabilirsiniz.

Bu karışım dışında kaş kınası da kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Kaş Modellerı (Bu Senenin)

Resim Galerisi: Genç Gösteren Kaş

Bir önceki makalemiz olan Sade Makyaj Nasıl Yapılır? Sade Makyaj Yapımı başlıklı yazımızda Sade makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu