Tarz Kadın

Kahverengi Elbiseye Hangi Renk Şal Uyar

07.08.2020
3.727
Kahverengi Elbiseye Hangi Renk Şal Uyar

Kahverengi elbiseye hangi renk şal uyar başlıklı yazımızda kahverengi elbise kombinleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kahverengi geçmişte sonbahar kış dönemlerinde kullanılan bir renkti. Ancak günümüzde dört mevsim kullanıldığını görmekteyiz. Bu bağlamda kahverengi elbise kombinleri de 4 mevsime uygun şekilde yapılabilir.

Kahve elbisenin üstüne ne renk şal olur sorusunda mevsime göre tercihler yapılmalıdır. Eğer  kahverengi elbise kombin ilkbahar yaz dönemlerinde yapılacaksa açık renklerde şal ve ayakkabı kullanılmalıdır. Kahverengi kombin tesettür için kış kombin düşünülüyorsa daha koyu ve mat renklerde şal ve ayakkabı kullanılmalıdır.

Kahverengi Elbiseye Hangi Renk Şal Uyar

Kahverenginin sert bir yapısı olduğu düşünülür. Oysa ki kahverengi ile uyumlu renkler dikkatli bir şekilde kullanıldığı zaman kahverenginin sert mizacı kırılacaktır. Böylece etkileyici ve dikkat çekici kombinler ortaya çıkacaktır.

Açık Kahverengi Elbisenin üstüne Hangi Renk Şal

Kahverengi elbisenin üstüne şal belirlerken kahverengiye yakışan renkler kullanılmalı, bu renkler arasından ten rengi ile uyumlu renkler seçilmelidir.

Kahverengiye Hangi Renk Uyar

Turuncu ve hardal sarısı ve krem rengi kahverengiye en çok yakışan renklerden biridir. Gelin şimdi birlikte kahverengiye yakışan renkleri görelim.

Siyah, beyaz, lacivert, krem rengi, mavi ve tonları, yeşil ve tonları, bej rengi, ekru renk, vizon vizon renk, nude renk, kiremit rengi, kırmızı, sarı, fuşya rengi, barda,  mor, turkuaz rengi, toz pembe, somon rengi, kemik rengi, mercan rengi ve tonları kullanılarak kahverengi elbise şal kombinleri yapılabilir.

Kahverengiye uygun renkler arasından seçimler yapılırken mevsime, gideceğiniz ortama ve ten rengine göre seçimler yapmayı unutmamalısınız. Zira açık kahverengi elbiseye şal ile koyu kahverengi elbisenin üstüne şal rengi farklılık arz etmektedir.

Kahverengi siyah uyumu ile yapılan kahverengi elbise şal kombinlerinde efsane gibi bir kombin ortaya çıkmaktadır. Bu kombinle siyah ve kahverengi ikilisinin arasına krem, beyaz ve pudra rengi kullanılarak kombine renk ve ışıltı katılabilir.

Kahverengi Elbiseye Hangi Renk Şal Uyar

Kahverengi elbise üzerine şal belirlerken ayakkabı ve çanta uyumunu da dikkate almalısınız. Şal ayakkabı rengi aynı olabileceği gibi birbirine uyumlu renkler arasından da seçilerek etkili kombinler yapılabilir.

Kahverengi turuncu kombini ise dört mevsim kullanılan renk oyunları arasında yer almaktadır. Kahverenginin tonuna göre bazen canlı ve koyu renklerle bazen ise açık ve mat renklerle elbise şal kombini yapılabilir.

Kahverengi tesettür elbise kombinleri bünyesinde kahverengi elbiseye hangi renk şal uyar sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Aşağıdaki görselleri inceleyerek daha fazla detaya dikkat çekebilirsiniz.

Resim Galeri: Kahve Elbise Kombinleri Tesettür

 

Bir önceki makalemiz olan Aile Kombinleri Hakkında Merak Edilenler başlıklı yazımızda Aile kombin, Aile Kombinleri ve Aile Kombinleri yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu