Eşarptan Elbise Dikimi İle Kolay Elbise Dikim

22.06.2021
6.319
Eşarptan Elbise Dikimi İle Kolay Elbise Dikim

Son dönemlerde Eşarptan Elbise Dikimi, eşarptan bluz yapım ve eşarptan pareo yapımı, 4 tülbentten elbise yapımı, 2 tülbentten elbise yapımı, eşarptan elbise gibi pratik elbise dikimleri karşımıza çıkmaktadır. Tiril tiril eşarp elbise modelleri için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Eşarptan Elbise Dikimi Yapımı Anlatımı

Eşarp elbise dikim için 2-3 eşarp kullanabilirsiniz. Eğer astarsız yapacaksanız 2 eşarp yeterli.

Eşarp elbise dikilişi-eşarptan elbise yapımı örnekleri

Eşarptan Elbise Yapımı

  • 2 eşarbı tersten üst üste koyduktan sonra dilediğiniz bir köşeden yaka kısmını açmak için 16 santim ölçtükten sonra kesin.
  • Ardından kestiğiniz kenarları 1,5 santimden kıvırarak dikin.
  • Yaka işlemini bitirdikten sonra geride kalan iki yan uçlardan 15 santimlik boşluklar bırakarak geride kalan kısımları iğneleyin.
  • Ardından iğnelenen kısmı alt kısımdaki uçlarına kadar dikin.
  • Eğer astar yapacaksanız astarı da aynı şekilde diktikten sonra üst üste koyarak birbirine dikin.
  • Dilerseniz yaka kısmını daha geniş yaparak askı yapabilirsiniz. Eşarptan elbise yapımı anlatımlı bir şekilde paylaştık.

Şaldan Elbise Yapımı-Şaldan Pareo Yapımı

Tülbent elbise, Yazmadan pareo yapımı, yemeniden elbise yapımı, başörtüden elbise yapımı gibi pek çok şeyle geri dönüşüm elbise yapılmaktadır.

Şaldan pareo yapımı

Şaldan pareo yapımı

Son dönemlerde şaldan elbise ve şaldan pareo yapımı da öne çıkmaktadır. Kullanmadığınız şalınız varsa kendinize, kızınıza veya yakın çevrenize pareo veya elbise yapabilirsiniz.

Şaldan elbise yapımı; Şal tam ortadan enine katlanır. Ardından tam ortadan dikine katlanır. 4 cm püsküle doğru, 10 cm katladığınız kısımdan kesin. ön olarak belirlediğiniz kısımı tek başına yine dikine katlayarak 5 cm daha keserek ön yaka oyuntusunu tamamlayın.

Yırmaç kısmı için püskülden yukarı doğru 20 cm ölçerek temiz dikiş yapın. omuz kısmından aşağı doğru da 20 santim ölçerek kol oyuntusunu belirleyerek temiz dikiş ile çevirin.

Kol uyuntusu bitiminden yırtmaç bitimine kadar diktikten sonra yaka kısmına güpür, fisto, payet, pul, zigzak fisto  veya su taşı dikin.

Elbise olarak kullanacaksanız beline lastik dikin, pareo olarak kullanacaksanız, hiç bir şey dikmeye gerek yok.

Bu şekilde eşarptan elbise dikiminiz bitmiş oluyor.

Eşarptan elbise nasıl dikilir

⇒ Yaz aylarında eşarp yerine 4 tülbentten elbise dikimi de yapabilirsiniz.

⇒ 2 tülbentten pareo yapabileceğiniz gibi şaldan elbise yapımı da yapabilirsiniz.

⇒ Eşarptan elbise dikimleri için daha fazla fikir arıyorsanız aşağıdaki derlediğimiz resim galerisini ve videoyu inceleyerek kolay elbise dikim yapabilirsiniz. Minimum maliyetle şık ve güzel elbiseler için eşarptan elbise modelleri yapımı galerimize buyurun.

Eşarp elbise dikimi videosunu izleyerek siz de kendinize eşarptan bluz dikebilirsiniz. Youtube’dan derya baykal eşarptan elbise yapımı gibi sayısız video bularak izleyebilirsiniz. Aşağıda eşarptan elbise nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde video paylaşıyoruz. İzleyerek eşarptan elbise modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 Tülbentten Elbise Yapımı

videodaki eşarp elbise dikimi için eşarp yerine şal veya tülbent kullanabilirsiniz. İki tülbentten elbise dikimi de aynı şekilde olur. Tülbent terletmez, ancak ince tülbent kullanırsanız içine astar dikme gereği duyabilirsiniz.

Yemeniden elbise, eşarptan pareo yapımı ile pratik elbise dikimi yapabilirsiniz. inanın hiç kolay değil. Eşarptan elbise yapımı, hem tiril tiril olacak hem de cool görünmenizi sağlayacaktır.

2 yemeniden elbise, 4 tülbentten elbise ve eşarptan elbise dikimi için dilediğiniz model ve boyutta malzeme kullanabilirsiniz. Yaptığınız elbise dikimi bittiğinde siz de etrafınızdakiler de hayran kalacaktır.

Eşarptan elbise yapımı yerine kalın tülbent veya şal kullanarak kolay elbise dikimi yapabilirsiniz. Özellikle çocuk elbisesi olarak kolayca dikilebilen eşarp, şal ve yemeniden elbise dikimi yaparak el emeğinizi kullanabilirsiniz.

Eşarp elbise dikimi

Aşağıdaki resim galerisinde tülbent elbise nasıl dikilir sorusu çerçevesinde eşarptan elbise modelleri görselleri sunuyoruz. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Eşarptan Elbise yapımı Nasıl Olur?

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu