Kloş Etek Kesimi Ve Dikimi (Videolu)

02.04.2023
493
Kloş Etek Kesimi Ve Dikimi (Videolu)

 Kloş etek kesimi ve dikimi birçok kişinin en çok merak ettiği etek kesimleri arasındadır. Uzun ve kısa kloş etek kesimi yapabileceğiniz gibi yarım kloş etek kesimi ve tam kloş etek kesimi de yapabilirsiniz. Ayrıca beli lastikli kloş etek kesimi ve dikimi yapabileceğiniz gibi beli kemerli kloş etek kesimi yapabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin dikebileceği kloş etek, birçok üst kombin parçasıyla eşleştirilmektedir. Yaz ve kış kombinlerinde gördüğümüz kloş etek modellerini siz de evde rahatlıkla dikebilirsiniz.

Kloş Etek Nedir?

Bu senenin trendi kloş etek kesimi; Birçok kişinin görür görmez beğendiği etek modelleri arasında kloş etek de vardır. Kloş ne demek? Kloş etek nedir?

Sifon-klos-etek-kesimi

Şifon kloş etek kesimi

Kumaşın verev kesilmesi ile dikilen kloş etek, daire etek olarak da bilinmektedir. Çünkü etek uçları çam biçiminde genişlemektedir. Kesimi oldukça basit olan kumaş etek kesimi dökümlü duran etek modelidir. Tam kumaş etek modeli oldukça dökümlü yarım kloş etek modeli ise a kesim etek tarzındadır.

Kloş Etek Kesimi Ve Dikimi ( En Pratik Hali)

Geçmişten günümüze vazgeçilmez etek modelleri arasında kloş etek modelleri vardır. Aslında kloş etek ile şıklığı yakalamak ise hiç de zor değildir. Birçok üst kombin parçası ile eşleştirebileceğiniz kloş eteklere desenli veya sade kumaşlardan dikebilirsiniz çizgili kloş etek modellerinde ise kemer yapacaksanız çizgilerin birbirine karşılamasına dikkat etmelisiniz.

Klos-etek-kesimi

Kloş etek kesimi

Evde basit dikiş makinesi ile bile kloş etek kesimi yapabilirsiniz. Kazak, badi, sweatshirt, tişört, gömlek ve crop üstlerle kombinleyebilirsiniz. Böylece her ortamda şıklığı yakalayabilirsiniz.

Birçok ayakkabı modeli ile de eşleştirerek modern, klasik, mintage kombinlere imza atabilirsiniz.

Tam kloş etek kesimi ve dikimi sonrasında eteğin yere serildiğinde tam daire olduğu görülmektedir. Yarım kloş etek kesiminde ise etek yere serildiğinde yarım daire görünümü ortaya çıkmaktadır.

Aşağıdaki video da kloş etek kesimini sizlerle paylaşıyoruz. Videoyu izleyerek siz de evde rahatlıkla kloş etek kesimini ve dikimini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem eğlenceli vakit geçirecek, hem de el emeğiniz ile şık kombinler yapabileceksiniz.

Çok Kolay Kloş Etek Kesimi

Evde olan kumaşlardan kloş etek dikebileceğiniz gibi deri kloş etek dikimi de yapabilirsiniz.

Bol etek, daire etek, kloş etek, geniş etek de denilen kloş etek modellerinden birine siz de pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Etek Kombinleri 

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kloş etek modelleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek tarzınıza uygun kumaş seçimi ve model seçimi yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kloş Etek Kesimleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettürlü Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettürlü düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu