Tarz Kadın

Eyeliner Nasıl Sürülür?

27.02.2023
258
Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nasıl Sürülür? Göz makyajı denilince pek çok kişinin aklına eyeliner gelir. Eyeliner göz makyajını bir üst seviyeye taşıyan makyaj malzemelerinden biridir. Tabii ki şunu da unutmamak gerekir: İstenilen güzel görünümü yakalamak için eyeliner doğru şekilde çekilmelidir.

Farklı formlarda üretilen eyeliner modelleri arasından kullanım alışkanlıklarına ve elde edilmek istenen sonuca uygun ürünü seçmek gerekmektedir. Bu son derece önemli bir adımdır. Siz de göz makyajınızı kusursuz bir şekilde tamamlamak için vakit geçirmeden Gratis’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Eyeliner Çeşitleri

Göz makyajının olmazsa olmazı eyeliner’ın farklı türleri olması kullanıcılara kendi kullanım alışkanlıklarına, ihtiyaçlarına ve beğenilerine uygun ürünler arasından seçim yapma imkânı sağlar.

En sık tercih edilen eyeliner çeşitlerinden biri olan kalem eyeliner’dır.Özellikle ilk kez eyeliner kullanacaklara daha konforlu bir deneyim yaşatmaktadır. Sert ve sivri bir kalem ucuna sahip olduğundan kullanıcının kontrolü kalem eyeliner’da daha fazladır. Dipliner’ın ucu ise kalem eyeliner’a göre biraz daha kalındır.

Likit eyeliner’ın ucu çok ince ve esnektir. Kuyruk yapmak isteyenler için ideal olsa da kullanımı diğer eyeliner türlerine göre biraz daha zor olacaktır. Jel ya da krem formundaki eyeliner’ın sürülmesi için eğik ya da kesik uçlu eyeliner fırçası kullanmalısınız.

Tercih ettiğiniz eyeliner türü hangisi olursa olsun en kaliteli markalar tarafından üretilen eyeliner modellerine en uygun fiyat avantajıyla Gratis’te ulaşabilirsiniz.

Eyeliner Sürme Teknikleri Nelerdir?

Eyeliner, kirpik dibinden başlanıp ince bir şerit görünümündeki kuyruk kısmıyla bitecek şekilde ya da kuyruktan başlanarak sürülmektedir. Özellikle kuyruk çizerek başlanacağı zaman göz kapağı elle gerilmemelidir. Çünkü gergin ciltte yapılan kuyruğun etkisi cilt bırakılınca ortadan kalkar.

Eyeliner sürülürken önce kirpik diplerine ince bir çizgi çekilmektedir. Daha sonra bu çizgi istenildiği şekilde kalınlaştırılmaktadır. Kuyruğun bitmesi istenilen yere bir nokta koymak ve noktanın bitiş yeri hizasında çizgi çekmek konforlu bir uygulama yapılmasını sağlayacaktır. Çizgi ucu önceden çekilen eyeliner ucuyla birleştirildiğinde harika bir görünüm elde edilebilmektedir.

Göz Tipine Göre Eyeliner Çekme Teknikleri

Eyeliner Nasıl Sürülür? Göz makyajı denilince pek çok kişinin aklına eyeliner gelir. Eyeliner göz makyajını bir üst seviyeye taşıyan makyaj Göz makyajının en iyi tamamlayıcılarından eyeliner kullanarak istenilen görünümü elde etmek için göz tipine uygun eyeliner sürmeye özen gösterilmelidir.

Eyeliner gözleri küçük gösteren bir uygulama olduğu için büyük gözlü kişiler alt ve üst kirpiklerine diledikleri kalınlıkta eyeliner sürebilirler.

Küçük gözlerin olduğundan daha büyük görünmesi için dışa doğru yoğunlaşan yarım eyeliner çekilmesi ve alt kirpiklere eyeliner uygulanması önerilmektedir. Böylece badem göz şekli elde edilmektedir.

En zor eyeliner çekilen göz tipi düşük göz kapaklı olandır. Bu göz tipine sahip olan kişilerin, göz kapağının üzerine düşen fazla deriden dolayı çok ince ve kuyruksuz eyeliner çekmeleri gerekir. Badem gözlerde en iyi görünümün elde edilmesi için gözün iç tarafından başlayıp dış tarafa doğru, kuyruksuz eyeliner çekmek gerekir. Bu sayede, herkesin elde etmek istediği badem göz şekli vurgulanmış olunur.

Yuvarlak gözlü kişiler alt ve üst kirpik diplerine eşit kalınlıkta çizgiler çekerek istedikleri kalınlıkta uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede gözlerinin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. İnce uzun göz yapısına sahip olan kişiler gözün iç tarafından ince bir şekilde başlamalı ve dışa doğru kalınlaştırmalıdır. Daha geniş bir görünüm elde etmek için alt kirpik diplerine yarım eyeliner çekebilirsiniz.

Gözlerin birbirine çok yakın olduğu durumda gözlerin dışına doğru eyeliner sürmek gözlerin daha ayrık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Gözlerin birbirinden uzak olduğu durumlarda ise göz pınarlarından başlanan bir eyeliner uygulamasıyla gözün iç tarafına dikkat çekmek gerekir. Dikkati gözlerin dış köşelerine çekecek kuyruklu eyeliner tercih edilmemelidir.

Bir önceki makalemiz olan Salyangoz Kremi Faydaları başlıklı yazımızda Salyangoz kremi faydaları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu