Eyeliner Nasıl Çekilir?

27.02.2024
530
Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner Nasıl Çekilir? Yarım eyeliner çekme nasıl olur? Kolayeyeliner nasıl uygulanır sorularının cevaplarını içeriğin detaylarında ve videoda bulabilirsiniz. Eyeliner, göz makyajını bir üst seviyeye taşıyan makyaj malzemelerinden biridir. Tabii ki şunu da unutmamak gerekir: İstenilen güzel görünümü yakalamak için eyeliner doğru şekilde çekilmelidir.

Farklı formlarda üretilen eyeliner modelleri arasından kullanım alışkanlıklarına ve elde edilmek istenen sonuca uygun ürünü seçmek gerekmektedir. Bu son derece önemli bir adımdır.

Eyeliner Nasıl Çekilmelidir?

Eyeliner çekmenin sayısız tekniği vardır. Çünkü tüm göz yapılarına göre farklı teknikler içermektedir.

En sık tercih edilen eyeliner çeşitlerinden biri olan kalem eyeliner’dır. Özellikle ilk kez eyeliner kullanacaklara daha konforlu bir deneyim yaşatmaktadır.

kolay eyeliner nasıl uygulanır

kolay eyeliner nasıl uygulanır

Eyeliner ile dipliner aynı mıdır? Eyeliner, sert ve sivri bir kalem ucuna sahip olduğundan kullanıcının kontrolü kalem eyeliner’da daha fazladır. Dipliner’ın ucu ise kalem eyeliner’a göre biraz daha kalındır.

Likit eyeliner’ın ucu çok ince ve esnektir. Kuyruk yapmak isteyenler için ideal olsa da kullanımı diğer eyeliner türlerine göre biraz daha zor olacaktır. Jel ya da krem formundaki eyeliner’ın sürülmesi için eğik ya da kesik uçlu eyeliner fırçası kullanmalısınız.

Eyeliner Sürme Teknikleri Nelerdir?

Eyeliner, kirpik dibinden başlanıp ince bir şerit görünümündeki kuyruk kısmıyla bitecek şekilde ya da kuyruktan başlanarak sürülmektedir. Özellikle kuyruk çizerek başlanacağı zaman göz kapağı elle gerilmemelidir. Çünkü gergin ciltte yapılan kuyruğun etkisi cilt bırakılınca ortadan kalkar.

Eyeliner sürülürken önce kirpik diplerine ince bir çizgi çekilmektedir. Daha sonra bu çizgi istenildiği şekilde kalınlaştırılmaktadır. Kuyruğun bitmesi istenilen yere bir nokta koymak gerekir. Özellikle  noktanın bitiş yeri hizasında çizgi çekmek konforlu bir uygulama yapılmasını sağlayacaktır. Çizgi ucu önceden çekilen eyeliner ucuyla birleştirildiğinde harika bir görünüm elde edilebilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı > Ela Göz Makyajı | Ela Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj Renkler

İnce uzun göze eyeliner nasıl çekilmelidir? İnce uzun göz yapısına sahip olan kişiler gözün iç tarafından ince bir şekilde başlamalı ve dışa doğru kalınlaştırmalıdır. Daha geniş bir görünüm elde etmek için alt kirpik diplerine yarım eyeliner çekebilirsiniz.

yarım eyeliner çekme

yarım eyeliner çekme

Birbirine yakın göze eyeliner nasıl çekilmelidir? Gözlerin birbirine çok yakın olduğu durumda gözlerin dışına doğru eyeliner sürmek gözlerin daha ayrık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Birbirine uzak olan göze eyeliner nasıl çekilmelidir? Gözlerin birbirinden uzak olduğu durumlarda ise göz pınarlarından başlanan bir eyeliner çekilmelidir. Böylece gözün iç tarafına dikkat çekmiş olursunuz. Dikkati gözlerin dış köşelerine çekecek kuyruklu eyeliner tercih edilmemelidir.

Düşük Göze Eyeliner Nasıl Sürülür?

Yeni başlayanlar için eyeliner nasıl sürülmelidir sorusunun cevabı önemlidir. Ancak özellikle düşük göz kapağı olanlar için daha önemlidir. Çünkü, mükemmel diyebileceğiniz bir eyeliner çekme işlemi sonrasında gözleri açınca eyeliner kaybolacak  hatta gözle rdaha küçük görünecektir. Üstelik sürdüğünüz eyeliner her tarafa bulaşacaktır.

Ama üzülmeyin! Aşağıdaki en kolay taktikle düşük göz kapağına kolay eyeliner nasıl uygulanır sorununu çözeceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024-2025 başlıklı yazımızda Genç gösteren kaş modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu