Ela Göz Makyajı | Ela Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj Renkler

03.01.2024
328
Ela Göz Makyajı | Ela Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj Renkler

Ela göz makyajı ile ela göz rengini ortaya çıkaran makyaj yapabilirsiniz. Ela gözler, kahverengi bir yeşil karışımından oluşmaktadır. Son derece özel ve çekici olan ela göz rengi için makyaj kuralları bilinmelidir. Doğru renkler ve teknikler kullanılarak yapılan ela göz rengi  makyajında çok daha güzel ve etkileyici gözlere sahip olabilirsiniz.

Ela Göz Makyajı

Ela göz makyajı yapanlar ela göz rengini ortaya çıkaran, ela gözü yeşil gösteren makyajda yapmaktadır. Aslında ela gözlü bayanlar için bakışlarına derinlik katmak ve göz rengini ortaya çıkarma teknikleri sıralıyoruz.

ela göze yakışan makyaj renkleri

ela göze yakışan makyaj renkleri

Ela Göze Makyaj Renkleri

Tüm ten renklerinde ela gözler için makyaj renkleri arasında mor, mavi, gri ve yeşil tonları vardır. Ayrıca toprak tonları da kullanılması gereken makyaj renkleri arasındadır. Ela gözlerin içinde altın sarısı var yeşil vurgular vardır. Bahsettiğimiz bu renklerle makyaj yapıldığında bu vurgular öne çıkacaktır.

Ela göz rengi için makyaj renkleri arasında lacivert göz makyajı da vardır. Lacivert göz makyajı ile ela gözlere gelinlik verebilirsiniz.

Ela göz makyajında göz kapaklarınıza kullanacağınız far rengini göz renginin tonuna göre seçmelisiniz. Örneğin, yeşile çalan bal rengi ela gözlere sahipseniz bronz tonlar, altın sarısı, mor ve mavi tonlar kullanmalısınız.

Ela Gözler İçin Eyeliner Ve Göz Kalemi Renkleri

Tüm göz renklerinde olduğu gibi ela göz rengi için göz kalemi ve eyeliner kullanmalısınız. Böylece gözleriniz daha belirgin görünecektir. Eyeliner rengi olarak ise, lacivert, mor, siyah, mavi veya kahverengi tercih edebilirsiniz.

ela göz rengi için makyaj renkleri

ela göz rengi için makyaj renkleri

Göz kalemi kullanırken dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Kirpik diplerine ince bir çizgi halinde uygulayın. Bu tarzı sevmiyorsanız göz pınarından dışarı doğru kalınlaştırarak uygulayabilirsiniz.

Ela Gözler İçin Rimel Renkleri

Göz makyajında rimel kullanımı ile kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun gösterebilirsiniz. Ela gözler için siyah, mor, lacivert veya kahverengi rimel kullanabilirsiniz. Uygulama öncesinde kesik kıvırıcısı ile kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Uzun kirpikleriniz var ise fizikte hareketleriyle uygulama yapabilirsiniz.

Ela Gözler İçin Ne Renk Far Olur?

Göz kapaklarına göz rengi ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca göz altına ve göz kapağına uyguladığınız far rengi de uyumlu olmalıdır. Böylece gözleriniz daha ışıltılı ve büyük görünecektir.

ela göz rengini ortaya çıkaran makyaj

ela göz rengini ortaya çıkaran makyaj

Ela Göz Makyajında Aydınlatıcı Kullanımı?

Makyaj sırasında aydınlatıcı kullanmak gözlerinizi daha ışıltılı ve parlak gösterecektir. Şampanya rengi, gümüş, beyaz ve altın tonlarında aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Ela göz rengi makyajı için ruj ve allık renkleri

Pudra, ruj ve allık gibi makyaj malzemelerini de doğru renklerden seçmelisiniz. Ela gözlü kadınlar allık olarak şeftali rengi, bronzer ve sıcak tonlar seçmelidir.

Ruj rengi olarak ise mat turuncu, toz pembe veya ten renginde ruj seçmelidir. Böylece ela gözleriniz daha çarpıcı görünecektir.

Okurlarımız buna da baktı > Mavi Göz Makyajı | Nasıl yapılmalıdır? Renkleri Nelerdir?

Pudra rengi seçimini ise ten rengine göre yapmalısınız. Pudra kullanımı sonrasında ışıltılı bir bitiş seçebilirsiniz.

Ela Gözü Yeşil Gösteren Makyaj

Ela gözdeki yeşil tonu ortaya çıkarmak için kullanmanız gereken renkler vardır. Bu renkler arasında eflatun, mürdüm ve mor ilk sıralardadır. Özellikle bu renkleri kullanarak gözlerinizin yeşil rengini vurgulayabilirsiniz. Bu renklerin koyu tonlarındaki far kullanımı ile de gözlerinizin yeşil öne çıkarabilirsiniz.

ela gözü yeşil görünen makyaj

ela gözü yeşil görünen makyaj

Bronz tonlar ve altın sarısı tonlarda ela göz rengine paralel renklerdir. Ela gözlerin içerisindeki sarı tonlarını öne çıkarmak istiyorsanız bu renklerde far kullanabilirsiniz.

Bakır, turuncu ve kiremit tonları ela gözlerinin yeşil tonunu ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır. Bu renk farlar ile ela göz renginin içerisindeki yeşil tonu daha parlak ve canlı görünecektir. Ela göz için makyaj yapan bayanlar bu renklerden biri kaçını veya birini göz kapaklarına uygulayabilir. Beraberinde eyeliner ve göz kalemi kullanarak göz makyajını tamamlayabilirler.

Okurlarımız buna da baktı > Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Kadın: Bu Senenin Trendleri

Kahverengi, siyah, lacivert, mor veya mavi rimel kullanabilirsiniz. Ayrıca göz altına hafif far uygulayarak gözlerin iç kısmına aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz daha parlak ve daha yeşil görünecektir.

Resim Galerisi: Ela Göze Yakışan Makyaj Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu