Mavi Göz Makyajı | Nasıl yapılmalıdır? Renkleri Nelerdir?

02.01.2024
139
Mavi Göz Makyajı | Nasıl yapılmalıdır? Renkleri Nelerdir?

Mavi göz makyajı başlıklı yazımızda mavi gözün ortaya çıkardığı makyaj stillerinden bahsedeceğiz. Mavi göz makyajı önerileri bilgileri sunacağız. Çünkü mavi gözlü göz makyajı doğru yapıldığı zaman çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Aslında mavi gözler ülkemizde çok fazla görülmeyen dikkat çekici ve etkileyicidir. Bu nedenle mavi göze makyaj yaparken göz rengini vurgulayan teknikler kullanmalısınız. Ayrıca gözleri daha büyük veya parlak göstermek için de bilmeniz gereken detaylarla vardır

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Mavi göz makyajı öncesinde saç rengine ve ten rengine göre de makyaj malzemesi seçmeyi unutmayın. Örneğin, allık ve ruj, göz çevresi aydınlatıcı, rimel ve göz kalemi göz parası seçimi doğru yapılmalıdır.

Mavi gözün ortaya çıkardığı makyaj

Mavi gözün ortaya çıkardığı makyaj

Mavi Göz İçin Göz Farı Seçimi

Maddiyat sırasında göz rengini ortaya çıkarmak için doğru renk eşleştirmesi yapmalısınız. Renk teorisi kuralına göre kullanılan renkler arasında zıt renkler bir arada kullanıldığında daha canlı ve parlak görünüm sunmaktadır.

İşte bu nedenle mavi gözlere makyaj yapılırken özellikle turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Turuncu tonları ile birlikte bakır, mercan, karamel, altın ve şeftali tonları kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Siyah Göz Makyajı İçin Eşsiz Teknikler

Birlikte kullanabileceğiniz bu renkler mavi gözlerle mükemmel uyum sağlayacak ve gözleri daha öne çıkaracaktık.

Ek olarak mavi göz için makyaj renkleri arasında kahverengi mor ve pembe de görünmektedir. Bu renklerde gözlere ışıltı ve derinlik katmaktadır. Mavi göze mavi göz makyajından kaçınmalısınız. Çünkü bu gözlerinizin soluk görünmesine neden olabilir.

Mavi gölgeli göz makyajı nasıl olur

Mavi gölgeli göz makyajı nasıl olur

Göz Kalemi Ve Rimel İle Mavi Gözlere Makyaj

Rimel ve göz kalemi makyajı tamamlamak için kullanılan en önemli malzemelerimizdir. Mavi göze makyaj yaparken rimel ile göz kalemini ince tutmalısınız. Böylece gözleriniz daha doğal ve büyük görünecektir.

Ayrıca göz kalemi ve rimel rengi için lacivert siyah önerilmektedir. Çünkü bu renkler mavi göz rengi ile kontrast oluşturacak ve gözleri daha belirgin hale getirecektir.

Ek olarak kahverengi veya gri tonlarda kullanabilirsiniz. Ancak bu renklerin gözlerinizi solgun göstereceğini unutmayın.

Mavi göze göz makyajı

Mavi göze göz makyajı

Mavi Gözler İçin Makyaj – Göz Çevresi Aydınlatma

Tüm göz renklerinde olduğu gibi mavi gözlerde de aydınlatıcı ile göz çevresine vurgulamak gerekmektedir. Böylece gözleriniz daha canlı ve parlak görünecektir.

Göz kapaklarınızın ortasına veya göz pınarlarınızla kaş altınıza aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Bu renkler ışığı yansıtarak gözlerinizin ışıltısında ışıltı katacaktır. İnci, gül, aldım ve şampanya gibi renkleri de ışıltı renkleri olarak düşünebilirsiniz.

Mavi Gözde Makyaj Yapılırken Hangi Allık Verir Kullanılmalıdır?

Bu senenin trendi olan allık ve ruj renkleri arasında şeftali ve pembe tonlarını da görüyoruz. Makyaj bütünlüğü için  elmacık kemiklerinize hafifçe allık uygulamalısınız. Göz makyajınızın rengine uygun tonlarda ruj seçimi de gözlerinizi etkileyici kalacaktır.

Mavi göze nasıl makyaj gider

Mavi göze nasıl makyaj gider

Bu sene mavi gözlüler için makyaj yapmanın püf noktaları bunlardan oluşmaktadır. Mavi gözlere makyaj yapma düşüncelerinize yorumlarda takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu