Siyah Göz Makyajı İçin Eşsiz Teknikler

25.10.2023
431
Siyah Göz Makyajı İçin Eşsiz Teknikler

Siyah göz makyajı nasıl yapılır başlıklı yazımızda siyah göz makyajı örnekleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca minimal siyah göz makyajı için siyah göze kuyruklu eyeliner nasıl çekilir konularına değineceğiz. Aslında güzel göz makyajı ile misafir karşısına çıkmayı ve sosyal ortama çıkmayı çok seviyoruz. Bu nedenle en güzel göz makyajı herkesin hakkıdır.

O halde en güzel göz makyajı nasıl olur birlikte görelim.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Aslında siyah göz makyajı denilince ilk akla gelen makyaj tekniği eyeliner kullanımıdır. Günümüzde eyeliner çekemeyen yoktur sanırım. Doğru uygulama teknikleri ile farklı eyeliner modelleri uygulayabilirsiniz. Özellikle siyah gözü daha güzel gösteren eyeliner tekniklerine birlikte bakalım.

En güzel göz makyajı

En güzel göz makyajı

Kuyruklu Eyeliner

En çok kullanılan eyeliner modelleri arasında ilk sırada kuyruklu eyeliner vardır. Özellikle gün boyu kalıcı etkiye sahip olan eyelineri hem gündüz hem gece kombinlerinde kullanabilirsiniz. Halk arasında kedi gözü modeli için kullanılan eyeliner’ı tüm siyah gözlüler kullanabilir. Ancak özellikle küçük gözlere sahip olanlar çekerken eyeliner dikkatli olmalıdır. Özellikle göz pınarına çok yaklaşmamalılar. Çünkü bu durumda gözleri daha küçük görünecektir.

Grafik Eyeliner

Günümüzde makyajda da modern dokunuşlar önemlidir. Klasik siyah göz makyajından sıkıldıysanız modern bir görünüm sunan grafik eyeliner modelini deneyebilirsiniz. Ancak ilk defa uygulayacaksınız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bazı püf noktaları ile çok daha pratik grafik eyeliner çekebilirsiniz.

Okurlarınız buna da baktı ⇒ Ela Gözlülere Hangi Saç Rengi Yakışır?

Grafik eyeliner birçok kişi tarafından göz kapağının katlanma çizgisine çekilmektedir. Bu gözleri kıpırda olanlar için doğru bir tekniktir. Ancak bu teknikle gözler daha derin görünecektir. Bunun yerine gözleri içeri doğru bir derinliğe sahipse göz kapağı çizginin bir milim üstünden çekilmelidir. Çünkü bu teknik gözlerin daha büyük ve etkileyici görünmesini sağlayacaktır.

Güzel göz makyajı

Güzel göz makyajı

Siyah Gözleri Daha Büyük Göstermek İster Misiniz?

Özellikle küçük siyah gözleri daha büyük göstermek için en bilinen teknik alt ve üst kirpik diplerine eyeliner uygulamaktır. Ek olarak eyeliner yerine sürme de kullanabileceğinizi bilmezsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vardır. Özellikle kuyruklu eyeliner yapacak kişiler göz pınarını çok hafif göz ortasından sonrasını koyu yapmalıdır. Böylece gözler daha çekik ve uzun görünecektir.

Siyah Göze Buğulu Göz Makyajı

Süper goz makyajları arasında buğulu göz makyajı da vardır. Hemen hemen herkese güzel yakışan buğulu göz makyajı siyah gözleri daha etkileyici kılmaktır. Özellikle buğday tenli ve esmerler gece makyajında siyah göze buğulu makyajı mutlaka denemelidir.

Işıl Işıl Siyah Göz Makyajı

Birçok kişi siyah göz makyajını ağır bir makyaj olarak nitelendirmektedir. Oysa ki, siyah gözler içinde hafif göz makyajı da vardır. Bunun için ışıltılı far ile göz kalemini birlikte kullanabilirsiniz. Göz kalemi ve ışıltılı far uygulamasından sonra göz kalemini dağıtarak buğulu hafif göz makyajı yapabilirsiniz. Ardından göz kapağındaki katlanma çizgisinin üzerine ten renginiz ile uyumlu aydınlık görünüm sunan far uygulamasıdır. Böylece gözlerini daha doğal ve ışıltılı görünecektir.

siyah göz makyajı nasıl yapılır

siyah göz makyajı nasıl yapılır

Ya Kirpikler?

Siyah göz makyajından kirpikleri unutmamak gereklidir. Özellikle uzun siyah kirpiklere sahipseniz  göz makyajı yapmadan bile güzel görünebilirsiniz. Bunun için siyah maskara kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak önerimiz hafif siyah göz makyajı ile maskara kullanımıdır. Özellikle tek tek ayrılan dolgun kirpikler ile çok daha etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarınız buna da baktı ⇒ Kara Kaş Kara Göze Hangi Saç Rengi Gider?

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin siyah göz makyaj örnekleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Gözler İçin Kolay Göz Makyajı

.

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu