Evde Yapılabilecek Saç Modelleri: Günlük ve Düğün Saçları

13.11.2023
1.168
Evde Yapılabilecek Saç Modelleri: Günlük ve Düğün Saçları

Kuaföre gitmeden evde yapılabilecek saç modelleri arasında evde yapılabilecek salık saç modelleri ve evde kısa saç modelleri ilkler arasındadır. Ardından evde saç örgü modelleri ve düğün için evde yapılabilecek saç modelleri vardır. Aslında evde günlük saç modellerinden özel günler için saç modellerine kadar pek çok seçenek vardır. Yani en güzel saç modelleri kuaförde olur diye bir kaide yoktur.

Evde yapılan kolay saç modeli çerçevesinde evde yapılabilen kısa saç modelleri, evde yapılan salaş saç modelleri yapabilirsiniz. Evde yapılan günlük saç modelleri, evde yapılan örgülü saç modelleri, evde yapılabilen saç modelleri bulunmaktadır.

Kuaföre gitmeden evde yapılabilen saç modelleri hakkındaki en güzel en pratik saç modellerini sizler için araştırdık.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri Bayan Stilleri

Evde yapılabilecek sac modelleri sadece yetişkin saçlarıyla sınırlı değil tabii ki. Güzel günlerde evde yapılabilen çocuk saç modelleri ve okul saç modellerini de kolay tasarımları da bulunmaktadır.

en güzel evde yapılan saç modelleri

en güzel evde yapılan saç modelleri

Günümüzde kuaförde saç yapımı uzun zaman harcanan ve ek bütçelidir. Oysaki kuaföre gitmeden de evde kolay yapılan saç modelleri yapabiirsiniz.

Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilen Saç Modelleri

Evde kısa saç modelleri, asla zorlanmayacağınız saç modelidir. Ancak saç kesimi öncesinde evde saç modelleri seçeneği sunan modellerden kestirmelisiniz. Böylece evde pratik ve kolay kısa saç modeli yapabilirsiniz.

Kısa saçlar, uzun saçlara göre daha zor şekil alan saçlar olarak bilinmektedir. Oysaki günümüzde evde kısa saç örgü modelleri, kısa saç toplama modelleri hatta kısa saç topuz modelleri da yapılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Yukarıdaki yazımızı inceleyerek kısa saçlar ile evde yapılan saç modelleri resimli anlatımlar bulabilirsiniz.

Evde Saç Örgü Modelleri

Evde saç örgü modelleri, tüm alanlarda imdadınıza yetişecektir. Çünkü saça yapılan minicik bir örgü bile saç stiline çok farklı bir hava kazandırmaktadır. Kısa saç ve uzun saç için en pratik saç modelleri olarak karşımıza kolay saç örgü modelleri çıkmaktadır.

Evde yapılan örgülü kolay saç modelleri arasında balık sırtı saç örgüsü, kılçık örgü ve klasik saç örgü modelleri bulunmaktadır.

evde yapılabilecek kısa saç modelleri

evde yapılabilen kısa saç modelleri

Bahsettiğimiz saç örgü modellerini bölgesel olarak uygulayabileceğiniz gibi saçınızın tamamında da uygulayabilirsiniz.

Evde Yapılabilen Topuz Modelleri Kolay

Evde yapılan topuzlar arasında balerin topuz, dağınık topuz ve burgulu topuz modelleri vardır.

Burgulu topuz yapımı; Saçlarınızın arka kısmını ortadan ikiye ayırarak düğüm attıktan sonra saçı kendi etrafında sarın. Sıkıcı sardınız saçlara iri bir firkete tutturdunuz zaman burgulu  saç topuzu hazır demektir.

Örgülü ense topuzu,  evde yapılabilen abiye saç modellerinden, günlük saç modellerine kadar güzel bir seçenektir. Orta uzunluktaki saçlara uzun saçlara uygulayabileceğiniz saç örgü modelleri arasında ikili örgü veya boksör örgü modeli de bulunmaktadır. İkili örgüyü günlük saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Örgülü Topuz Modelleri | Bu Senenin

Evde yapılabilen en pratik ve en kolay topuz modeli de vardır. Saçın her iki tarafında burgu yapın. Ense kısmında bağlanan saçların, saç uçlarını bağlantı noktasından geçirerek yapılan  saç toplama modelleridir.

evde yapılabilecek uzun saç modelleri

evde yapılabilen uzun saç modelleri

Evde Yapılabilecek Salık Saç Modelleri

Aslında evde yapılan en kolay saç modelleri arasında su dalgası salık saçlar en güzelidir.

Bunun için akşamdan nemli saçlarınızı balerin topuzu noktasında toplayarak sarın ve sabitleyin.

Sabaha kadar bu şekilde kalsın.

Sabah saçları açtığınızda su dalgası görünümü ile karşılaşacaksınız.

Böylece evde yapılan pratik  su dalgası saç modelleri yapabilirsiniz.

Yaptığınız bu işlemi tek bir nokta dışında saçınızın farklı noktalarında yaptığınız zaman buklelerini daha ince ve havalı olacaktır. Bu saçları davet için açık saç modelleri, davet için sade saç modelleri olarak da yapabilirsiniz.

⇒ ⇒ ⇒Pratik Kolay Saç modelleri Ve Yapılışları

Aşağıdaki resim galerisinde evde yapılabilen bayan saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla ayrıntı için görselleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Resim Galerisi Evde Yapılabilen Kolay Ve Güzel Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu