Boynu Kısa Olanlar İçin Saç Modelleri

09.06.2022
3.319
Boynu Kısa Olanlar İçin Saç Modelleri

Boynu kısa olanlar için saç modelleri başlıklı yazımızda kısa boyunlu kadınlar için saç modelleri vereceğiz. Böylece boynu uzun gösteren saç modelleri hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Çünkü kadının vücut yapısı farklıdır. Öyleyse kısa boyunlu kadınların saç modeli ile uzun boyunlu kadınlara saç modelleri arasında farklılıklar vardır. Bu nedenle bugün sizlere kısa boyunlu kadınlara hangi saç sorusunun cevabını vereceğiz. İşte detaylar…

Boynu Kısa Olanlar İçin Saç Modelleri Neledir?

Geniş alın saç modelleri, büyük burun saç modelleri, tombul yüz saç modelleri gibi farklı yüz şekillerine farklı saç modelleri bulunmaktadır.

Öyleyse kısa boyunlu kadınlar için saç modelleri de farklılık göstermelidir. Bu nedenle boynu kısa olanlar nasıl saç kestirmeli sorusunun cevabı da önemlidir.

boynunuzu uzun gösteren saç modelleri nelerdir

Kısa Saç Kesimi Modelleri

Kadın boynu saç modelleri ile daha uzun ve daha kıs gösterilebilir. Hatta kalın boyunlar bile bazı saç ilizyonları ile boyun yapılarını daha ince gösterebilirler.

Kısa saç modelleri denilince tüm kısa saç kesimleri akla gelmemelidir. Özellikle ense kazıtma modelleri olan kısa saç modelleri denemelisiniz. Böylece boynunuz çok daha uzun görünecektir.

Bob saç kesimi modelleri arasından ense kısmından çok kısa olan saç modelleri tercih edilmelidir. Çünkü bu tarz kesim ile ense kısmı açığa çıkacak ve boyun kısmı daha uzun görünecektir.

Asimetrik Saç Kesimi Kısa

Çene hizasında olan ve boyun hizasından aşağı inmeyen asimetrik saç kesimlerini inceleyin deriz. Çünkü boynu kısa olanlara saç modeli olarak karşımıza boyunda saç modeli olarak da bilinen asimetrik kesim saç modelleri çıkmaktadır.

Asimetrik kesim kısa saç modelleri çerçevesinde, saç renkleri ten renginiz ile uyumlu olmalıdır. Özellikle asimetrik saç modelleri ile ten rengi uyumlu saç renkleri  kullanılmalıdır. Böylece boyun yapınız sandığınızdan da uzun olacaktır.

boynunuzu uzun gösteren saç modelleri-kısa asimetrik kesim saç

Uzun Düz Saça Örgülü At Kuyruğu

Kısa saç at kuyruğu yapımı ve uzun saç atkuyruğu yapımı, kisa boyunlular icin sac modelleri arasındadır. Özellikle örgülü at kuyruğu saç modeli ile boyun yapınız daha ince ve uzun görünecektir.

Ayrıca uzun düz saç modelleri omuzun her iki yanından sarkıtılarak kullanıldığı zaman boyunu bir miktar uzun göstermektedir. Böylede düz salık saçlarla da boynunuzu uzun gösterebileceksiniz.

Örnek; Düz saç atkuyruğu bağlandıktan sonra örgü yapılırsa çok daha uzun boyunun sizi beklediğini unutmayın.

V yaka gömlek, bluz veya tişörtlerle giyildiği zaman daha da uzun boyun yapısı sizinle demektir. Böylece boynu uzun göstermek için sadece saçların değil kıyafet seçiminin de önemli olduğunu görüyoruz. Yani doğru saçlarla doğru kombinler kullanmalısınız.

At Kuyruğu Saç

Kakül veya perçemli at kuyruğu modelleri, düz saç ile kullanıldığı zaman boyun yapısının sandığınızdan da uzun görüneceğini unutmayın. Kıvırcık saç ve dalgalı saçlarda ise kakülsüz ve perçemsiz atkuyruğu modelleri kullanılmalıdır.

boynu uzun gösteren saç modelleri

boynu uzun gösteren saç modelleri

Kısa boyunlu kadınlar için at kuyruğu yapımı; At kuyruğu saç modeli uygulamasında saçlar en tepeden toplanarak saçın tepe kısmı krepe ile yükseltilmelidir. Böylece boyun yapısı daha da uzun olacaktır.

Saça krepe işlemi saça topuz yapılırken de kullanılabilir. Tabi yüz şeklinize uyum sağlıyorsa.

Boynunuzu uzun gösterecek takılarım kullanımı da amacınıza katkı sağlayacaktır. Özellikle at kuyruğu saç ile uzun sallanan  küpeleri de unutmayın deriz.

Topuz Saç Modelleri-Yüksek Topuz

Kısa boyunlu olmak bir kadar olabilir. Ancak bu şekilde görünüm sunmak kader değildir. Çünkü en güzel saç modelleri ile yapılan saç illüzyonları boynunuzu uzun gösterecektir. Böylece güzelliğinize de güzellik katmış olacaksınız.

Balerin topuzu, yüksek topuz gibi topuz saç modelleri de boynu uzun gösteren topuz saç tasarımları arasında yer almaktadır. Ancak topuz modellerinde saçta uzun perçem veya saçın iki yanından minik bukleler çıkarmayı unutmayın.

Kısa boyunlular için daha fazla detaya mı ihtiyacınız var. Öyleyse aşağıda kısa boyunlu bayanlar için saç modellerinden derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boyunlu Kadınlar İçin Saç Modeli Nasıl Olmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Bal Köpüğü Saç Rengi Hangi Tene Gider hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu