Tarz Kadın

Düz Saç Modelleri İncelemesi

27.11.2019
962
Düz Saç Modelleri İncelemesi

Düz Saç Modelleri İncelemesi; Düz saçlı bayanlar her ne kadar düz saçlarından şikayetçi olsalar da asılında çok fazla avantaj sahibi olmaktadırlar. Düşünün bir; saçınızı sürekli olarak 175 derecelik bir ısıya maruz bırakmak zorunda değilsiniz.

Bu sayede saçınız çok fazla yıpranmaz ve saçınızı birçok şekilleri diğer bayanlara oranla daha kısa sürede şekil verebilirsiniz. Bu durumda size gün içresinde daha çok vakit kazanmanızı sağlayacaktır.

Özellikle yeni bebeği olan anneler ve çalışan bayanlar için artı bir durum olan bu saç modelleri düz saç modelleri olarak da oldukça avantaj sağlayacaktır.

Sizin için bu konuyu iki şekilde ele alacağız birincisi saç modelleri, ikincisi düz saçlar için kesim modelleri olacaktır.

Düz Saç Modelleri İncelemesi

Düz saç modellerini bu sene çok fazla görmekteyiz. Kısa saç uzun saç fak etmez her bayan saç tasarımcıları bu senenin saç tasarımım modası adı altında  düz saçlar olarak birçok model ve tasarım ile meraklılarının beğenisine sunmuş bulunuyorlar.

Düz saç modellerinin başında açık ve salaş modeller gelirken, bunun yanı sıra değişik şekiller ile süslemeleri de eksik bırakmıyorlar. Saçınızı düz ve açık bırakarak yanlardan değişik şekillerde örgü yaparak çok rahatlıkla saçınızı açık bırakıp düz olarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında düz saça yukarıdan düz topuzlar yaptırabilir ve rahatlıkla b model ile her yere gidebilirsiniz. Ayrıca düz saçınıza sıkı bir şekilde toplayarak at kuyruğu olarak ta çok rahatlıkla birçok yerde kullanabilirsiniz. Düz saçlara şekil vermekte yapması da oldukça kolay ve rahat olmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Dağınık Topuz Modelleri İncelemesi

Düz Saç Örgü Modelleri

Örgü saç modeli, düz saçlarda oldukça şık durmaktadır. Eğer senin de saçların uzun düz saç ise örgü saç modellerini mutlaka denemelisin. Örgüye önden aldığın saçları arkaya doğru örerek farklı bir tarz yakalayabilirsin.

Düz  Saç Topuz Modelleri

Düz saçlar ile yarım topuz, tam topuz saç, ensede topuz, hatta dağınık topuz yapabilirsiniz.

Düz saç ensede topuz modelleri

Size düşen yüz şeklinize yakışan topuz modelini bularak uygulamak.

Düz Kısa Saç Modelleri

Düz saç için o kadar çok kısa saç modeli var ki anlatamam.

  • Bob saç modeli
  • A kesim saç modeli
  • Küt saç modeli
  • Kaküllü saç modeli
  • Katlı saç modeli
  • Küt saç modeli
  • Yuvarlak kesim saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saçlarla ilgili daha detaylı bilgi için saç modelleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Düz Topuz Modelleri (Denemeye Değer)

Düz Saçlar İçin Kesim Modelleri

Düz saçlar için en rahat kesim modeli olarak yanlara kat verilen kesimler tercih etmeleridir. Yanlara kat verdiğiniz zaman saçınızı daha rahat kullanacak ve saçınıza bir ahenk gelecektir.

Özellikle yüz hatları geniş olan bayanlar bu kesimi çok fazla kullanmaktadırlar. Bunun dışına isteğe bağlı olarak yanlar gibi arkaya da kat vererek rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller mevcuttur.

Saçları ince ve sönük görünen bayanların en çok tercih ettiği katlı saç kesimleri bu saç cinsi için oldukça uygun olmaktadır.

Katlı saç modelleri saça ahenk katarken hacimde sağlayarak saçınızı daha gür göstermenizi sağlayacaktır.

Süz saçlar ile ilgili daha detaylı bilgi için sezonun trend görsellerinden derlediğimiz resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düz Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Kına Gecesi Saçları başlıklı yazımızda Kına Gecesi Saçları Nasıl Olmalıdır, kına için saç modelleri ve kına saçı modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu