Tarz Kadın

En Güzel Düz Saç Modelleri (kısa, uzun, açık saç)

01.11.2022
2.858
En Güzel Düz Saç Modelleri (kısa, uzun, açık saç)

En güzel düz Saç Modelleri denilince akla düz yarım toplu saç modelleri, düz salık saç modelleri gelmektedir. Ayrıca düz saça örgü modelleri ve devamında düz saçlara pratik modeller de merak edilmektedir. Düz saçlı bayanlar her ne kadar düz saçlarından şikayetçi olsalar da asılında avantajlı bile olabilirler. Çünkü saçınızı sürekli olarak 175 derecelik bir ısıya maruz bırakmak zorunda değilsiniz.

Bu nedenle saçınız çok fazla yıpranmaz. Ayrıca düz saça birçok modeli diğer bayanlara oranla daha kısa sürede verebilirsiniz. Bu da, size gün içresinde daha çok vakit kalmasını sağlayacaktır.

En Güzel Düz Saç Modelleri Nelerdir?

Dümdüz saçlar, özellikle yeni bebeği olan anneler ve çalışan bayanlar için artı bir durumdur. Çünkü çoğu zaman sadece taramak yeterlidir. Tabi bunun için de doğru düz saç kesimi yapılmalıdır.

Düz saçlar için saç modelleri konusunu iki şekilde ele alacağız. Birincisi saç modelleri, ikincisi düz saçlar için kesim modelleri şeklindedir.

Bu senenin düz kısa saç modelleri

Düz saç modellerini bu sene çok fazla görmekteyiz. Kısa saç uzun saç fak etmez. Bu senenin saç tasarım modası adı altında  düz saçlar olarak birçok model ve tasarım içermektedir.

Düz saç modellerinin başında açık ve salaş modeller geliyor. Özellikle açık saçlarda değişik şekiller ile süslemeler de öne çıkmaktadır. Saçınızı düz fönlü veya doğal açık bırakarak kullanabilirsiniz. Ayırca yanlardan ince saç tutamı örgü yaparak da etkili saçlara kavuşabilirsiniz.

Bunun dışında düz saça yüksek düz topuz veya balerin topuzu yapabilirsiniz. Aslında kadın saç topuzu modellerinin hepsi düz saçlara uygulanmaktadır. Ayrıca düz saçı toplama işlemi arasında at kuyruğu saç modelini de vardır.

Bu senenin düz saç modelleri olarak birçok yerde at kuyruğu düz saç kullanabilirsiniz. Düz saçlara şekil vermekte yapması da oldukça kolay ve rahat olmaktadır.

Düz Saç Örgü Modelleri

Örgü saç modeli, düz saçlarda oldukça şık durmaktadır. Eğer senin de saçların uzun düz saç ise örgü saç modellerini mutlaka denemelisin.

Örneğin, örgüye önden aldığın saçları arkaya doğru örerek farklı bir tarz yakalayabilirsin. Balık sırtı saç örgü, düz örgü, kılçık örgü ve mısır örgü düz saça örgü modelleri arasındadır.

Kısa ve uzun duz sac modelleri için daha fazla detayı sizlere sunuyoruz.

Düz  Saç Topuz Modelleri

Aslında düz saça pratik modeller denilince akla topuz modelleri gelmektedir. Çünkü topuz yapımı kolay, duruşu tarz saç modelidir. Düz saçlar ile yarım topuz, tam topuz saç, ensede topuz, hatta dağınık topuz yapabilirsiniz.

Düz saç ensede topuz modelleri

Size düşen yüz şeklinize yakışan topuz modelini bularak uygulamak.

Düz Kısa Saç Modelleri

Bayan düz saç için çok fazla kısa saç modeli vardır. İşte bazıları;

  • Bob saç modeli
  • A kesim saç modeli
  • Küt saç modeli
  • Kaküllü saç modeli
  • Katlı saç modeli
  • Küt saç modeli
  • Pixie saç
  • Undercut saç
  • Yuvarlak kesim saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa saçlarla ilgili daha detaylı bilgi için En Trend Kısa Saç Modelleri (85 Fikir) başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Düz Saçlar İçin Kesim Modelleri

Saç kesim modelleri her saçta farklı stiller öne çıkarmaktadır. Düz saçlar için kesim modeli yanlara kat verilen saç kesimleridir. Yandan katlı saç modelleri ile daha tarz saçlar sizinle olacaktır.

Özellikle yüz hatları küçük ve dar olan bayanlar katlı saç kesimi kullanmaktadır. Bunun dışına isteğe bağlı olarak, ensede saça kat atılarak da düz saç kesimi kullanabilirsiniz.

Saçları ince ve sönük görünen bayanların en çok tercih ettiği katlı saç kesimleri, düz saçlar için en uygunudur.

Katlı saç modelleri, ince ve zayıf saçlara hacim katacak, böylece saçlar daha gür görünecektir.

Düz saçlar ile ilgili daha detaylı bilgi için sezonun trend görsellerden derlediğimiz düz sac modelleri galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düz Saç Modeli

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2023+ başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu