Botoks Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

22.01.2024
223
Botoks Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Botoks kaç yaşında yapılmalıdır başlıklı yazınızda botoks nedir ve botoks kaç yaşı gençleştirir sorularının cevaplarını vereceğiz. Ayrıca botoksa kaç yaşında başlamalı konusuna değineceğiz. Günümüzde kadınların yoğun ilgi gösterdiği cilt uygulamaları arasında botoks ilk sıralarda yer almaktadır. Söz konusu kırışıklıklar olunca ilk akla gelen detay hiç şüphesiz botoksdur. Botoks nedir? Botoks kaç yılında yapılmalıdır? İşte her yaşta kadının aklına takılan bu soruların cevapları…

Botoks Nedir?

Botoks, yüzdeki mimik çizgilerini ve kırışıklıkları azaltmak için estetik amaçlı uygulamadır. Aslında botoks, botulinum maddesinin kaslara enjekte edilmesidir. Çünkü bu madde kasların kasılmasını engellemekte ve cildin daha sıkı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca genç ve pürüzsüz bir cilt için botulinum kaslara enjekte edilmektedir.

Botoks nedir

Botoks nedir

Botoks Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara botoks kaç yaşında yapılmalıdır? Aslında botoks yaptırmanın belli bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak yüzdeki kırışıklıklar ve minik çizgileri aşırı derinleşmeden yapılmalıdır. Böylece daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Genelde belirli kriterleri taşıyan ve sonuçlarında görünür beklentileri olan yetişkinler yaptırmaktadır. Botoks yaptıran kişilerin ortak özellikleri vardır. İşte botoks yaptıranların ortak özellikleri;

  • 18 yaşın üstünde olmak. ( güzellik amacı için yapılan botokslarda geçerlidir)
  • Genel sağlık durumu iyi olmalıdır.
  • Belli bir beklentiye sahip olunmalıdır.
  • Alerjik bünye olmamalıdır.
  • Hamile veya hamilelik şüphesi olmalıdır.

Yani botoks yaptırmak için en uygun zaman yüzdeki çizgilerinle karışıklıkların kişiyi rahatsız ettiği dönemdir. Ancak bizdeki çizgiler aşırı derinleşmeden ve cilt elastikiyeti kaybolmadan yapılmalıdır. Böylece daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Yani botokssiz yaş aralığı ortalama 25 ile 65 yaş arası diyebiliriz.

Ancak bu giden kişiye değişmektedir. Bazı kadınların yüz kasları aşırı güçlüdür. Bu nedenle alın ve kaş arası veya göz kenarı gibi bölgelerde daha erken yaşta kırışıklık başlamaktadır. Bu durumda da botoks yaptırmak gerekir. Böylece hem kırışıklık azalır, hem de daha ileri yaşlarda oluşabilecek kırışıklığın önüne geçilmiş olunur.

Okurlarımız buna da baktı >  Kırışıklıklar ile Mücadele

Aslında botoks yaptırmak isteyen kişiler avantajları ve dezavantajları araştırmalı ve sonrasında botoks yaptırmalıdır. Çünkü botoks yüzdeki kas hareketlerini geçici olarak durduracaktır. Ancak bu şekilde kırışıklıklar giderilmektedir.

botoks kaç yaşı gençleştirir

botoks kaç yaşı gençleştirir

Günümüz teknolojisiyle botoks etkisi ne kadar sürer? Botoks uygulaması etkisi ortalama 4 ile 6 ay sürmektedir. Bu süre sonunda yenilenmesi gerekmektedir. Burada dikkat edilecek en önemli nokta botoksun hangi sorunlar için uygulandığıdır. Burada botoks ne için yapılır sorusu da akla gelmektedir. Çünkü botoks, yara izi, leke ve ciltteki sarkmalarda çözüm değildir. Sadece kırışıklık ve cildi gerdirmek için yapılmaktadır. Özellikle doğru dozda uygulanan botoks çözüm olmaktadır. Çünkü uzman kişiler tarafından doğru dozlarda yapılan botoks doğal görünüm sunmaktadır.

Botoks Kaç Yaşı Gençleştirir?

Aslında botoks yaptırmadan önce botoksa kaç yaşında başlanmalıdır  sorusundan önce sonuç araştırılmalıdır. 18’li yaşlarda yapılan botoks 1-2 yaş gençleştirmektedir. Ancak 35-40’lı yaşlarda yapılan botoks 8 ila 10 yaş genç göstermektedir.

Botoksun Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulanan bölgede ağrı, baş ağrısı, enfeksiyon, şişlik, asimetri, kaşıntı, göz kapağı düşüklüğü görülebilmektedir. Ayrıca yüz ifadesinde kişiden kişiye değişen değişiklikler gözlenmektedir. Bu nedenle botoks uygulaması mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Botoks Uygulaması

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu