Kırışıklıklar ile Mücadele

27.12.2023
136
Kırışıklıklar ile Mücadele

Kırışıklıklar ile Mücadelede L’Occitane Immortelle Divine Koleksiyonu;

Cilt bakımı bireyler için önem arz eden bir husustur. Çünkü doğru ve düzenli bir biçimde gerçekleştirilen bakımın cilt sağlığını olumlu yönde etkilediği, bununla beraber yaşlanma belirtilerini minimum düzeye indirmeye yardımcı olduğu bilinir. Siz de ilerleyen yaş sebebiyle yüz bölgenizde birtakım kusurlar mı oluşmaya başladı. O halde bu kusurlara karşı son derece etkili olan yüz kremi çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Yüz bölgesi özellikle iletişimde ön planda. Bu sebeple yüz bölgesinin bakımı pek çok birey için mühim. İlerleyen yaş ile beraber ciltte oluşmaya başlayan kırışıklıklar, çizgiler hayatın doğal akışı içinde yer alır. Ancak bu durumdan rahatsızlık duyanlar için geliştirilen kırışık kremleri bu çizgileri ve kırışıklıkları azaltmayı amaçlar. Yüzünüzün çok daha genç, dinç ve elastik bir görünüme kavuşması için cilt bakımınıza özen göstermelisiniz.

Kırışıklıklar ve Çizgiler Neden Oluşur?

Göz çevresinde oluşan kaz ayağı çizgileri ile dudakların etrafında ve alında meydana gelen kırışıklıklar vardır. Tüm bunlar yaşlılığın belirtisi olarak kabul edilmektedir. Isıyla su kontrolünü gerçekleştiren üst cilt katmanı altında bulunan mukupolisakkarit, hyalüronik asit ve kolajen lifler yaş aldıkça azalmaya başlar. Bu nedenle de alın ve dudak çevresinde kırışıklıklar görülür. Özellikle göz çevresi de kaz ayağı denilen çizgilere ev sahipliği yapmaya başlar. Bu kırışıklıkların ve çizgilerin oluşumunu yavaşlatmak için birtakım bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Yüz bölgesinde oluşan kusurların diğer sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar.

Güneşe fazla maruz kalmak.

Dengesiz beslenme.

Kalitesiz makyaj malzemeleri.

Makyajı temizlemeden uyumak.

Hissettiğiniz Yaşta Görünmeye Hazır Olun!

Yüz kırışıklığına krem ve serum gibi etkili bakım ürünleri kullanmak sizi yaşınızdan daha genç gösterir. Bu da fizyolojik açıdan olduğu gibi psikolojik olarak da daha iyi hissetmenize olanak tanır. Yüzünüzde oluşmaya başlayan çizgileri ve kırışıklıkları minimum seviyeye indirmenize yardımcı olacak L’Occitane Immortelle Divine Koleksiyonu sayesinde istediğiniz görünümü yakalamanız mümkün hale gelir.

Kırışıklık Azaltıcı Krem ile Cildinizi Tazeleyin

Yüzünüzde fark etmeye başladığınız kusurlara karşı tercih edeceğiniz kırışıklık azaltıcı krem çeşitleri sayesinde arzu ettiğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. L’Occitane Immortelle Divine göz ve dudak kremiyle hem dudaklarınızı hem göz çevrenizi derinlemesine besleyebilirsiniz. Böylece bu bölgelere üstün bir nemlendirme sağlayabilirsiniz. Kırışıklığa iyi gelen kremler arasında ön plana çıkan ürün, cildin sıkılığını, hacmini artırmada çok başarılıdır.

Göz bölgesinin beslenmesini sağlayan bir diğer ürün Immortelle Divine göz balmı. Kazayağını azaltmayı hedefleyen göz balmı, cilt tonunu canlandırarak göz çevresinin beslenmesini sağlar. Üstelik bu ürünü dilerseniz göz balmı olarak dilerseniz göz maskesi şeklinde uygulayabilirsiniz. Ciltte hızla eriyen ve gözeneklere etkili biçimde nüfuz eden üründür. Bu da göz çevrenizin çok daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Yüz Serumları ile Bakımınızı Zenginleştirin

Yüz bakım serumu en az yüz bakım kremi kadar önemli bir ürün. Immortelle Divine yağ bazlı serumla cildiniz ışıltılı bir görünüm ile beraber elastikiyet kazanır. Argan yağı katkılı bu yüz serumu sayesinde yaşlanma karşıtı formülüyle yüzünüzün genç görünmesini sağlar. Gündüz kreminize yalnızca bir damla ilave etmek suretiyle kullanacağınız söz konusu ürünü boyun bölgenizle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bir diğer bakım ürünü olan Immortelle Divine serum L’Occitane bünyesinde formüle edilen en iyi yüz serumu çeşitlerinden biri. Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olan bu ürün aynı zamanda sıkılık kaybı ile mücadele ederek cildin dinçliğine katkıda bulunur. Göz çevresinde kullanıma uygun olmayan Immortelle Divine serumu yüz ve boyun bölgenize uygulayarak gözle görülür bir etki yakalayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu