Bombeli Saç Modelleri Kadın

02.11.2021
2.359
Bombeli Saç Modelleri Kadın

Bombeli saç modelleri kadın başlıklı yazımızda kısa bombeli saç modelleri, arkası bombeli saç modelleri, bombeli topuz modelleri, bombeli küt saç modelleri gibi bombeli saç kesim modelleri bilgisi vereceğiz. Ayrıca önü bombeli açık saç modelleri, bombeli at kuyruğu nasıl yapılır sorusunun cevabını paylaşacağız.

Bombeli saç kesim modelleri birçok kişi tarafından küt saç kesimi olarak bilinir. Oysaki küt saç kesiminde saçlar bombeli olmaz ve bombeli saç kesimlerindeki gibi hacım kazanmaz.

Özellikle düz saçlarda daha düz daha sade saçlar ortaya çıkar. Bombeli saç modellerinde ise saçların önüne ve arkasına (kaçak kat çıkılarak) bombeli bir görünüm kazandırır. Bombeli saç hakkında merak edilenleri birlikte inceleyelim.

Bombeli Saç Modelleri Kadın

Bombeli saç kesimi denilince akla ilk olarak bob saç kesimi gelmektedir. A- line bob saç olarak da bilinen bombeli saç modelleri ile saçlar daha hacimli daha dolgun görünmektedir. Bombeli saç kesimi modelleri nasıl yapılır?

Arkası bombeli saç modelleri

Arkası bombeli saç modelleri

Bu yazımızda da ilginizi çeken detaylar mutlaka vardır⇒ Bob Saç Modelleri Ve Kesimleri

Bombeli saç kesiminde ilk olarak enseye kat atma işlemi yapılır. Daha sonra saçın yapısına, saç yoğunluğuna ve saçın kaldırabileceği noktaya kadar kat atmaya devam edilerek bombeli form verilir.

Bombeli saç kesimleri kadın sitelerinde özellikle elmacık kemikleri belirgin kişilerde öne doğru asimetrik kesim ile birlikte yanlardan dökülen uzun saçlarla daha dikkat çekici ve daha kusursuz görünürsünüz.

Bombeli Kısa Saç Modelleri

Bombeli kısa saç modelleri arasında pixie saç ve bob saç kesimi gelmektedir. Ayrıca katlı küt saç kesimi nedir bombe verilerek hacimli ve dikkat çekici forma sokulmaktadır.

Bu yazımızda da ilginizi çeken detaylar mutlaka vardır⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2021-60+Fikir

Kısa bombeli saç modelleri ince telli saç kesimleri, seyrek saç kesimleri ve cansız saç kesimleri için sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenci saç kesimi olarak da kısa bob saç modeli ile kısa saçların en güzel avantajı  yakalanmaktadır.

Bombeli kısa saç modelleri

Bombeli kısa saç modelleri

Yuvarlak ve aşırı tombul yüz dışında birçok yüz şekli ile uyum sağlayan bombeli bob saç kesimi ile daha hacimli ve daha gür saçlar sizinle demektir.

Arkası Bombeli Saç Modelleri

Bu senenin modern saç kesimleri, trend kısa saç kesimleri ve modelleridir diyebiliriz. Kısa saç kesimlerinin daha hacimli ve daha dikkat çekici görünmesi için ise saç al bombe verilir.  Bu senenin saç modası arasında özellikle arkası bombeli saç kesim modelleri öne çıkmakta ve dikkat çekmektedir.

Arkası bombeli kısa saç modelleri

Arkası bombeli kısa saç modelleri

Arkası bombeli saç modellerinde saçın ense kısmı çok kısa kesilerek tepe noktasına doğru bombeli görünüm kazandırır.  Bu da kısa saçlara modern ve avrupayi bir görünüm kazandırmaktadır.

Bombeli Katlı Saç Modelleri

Saçlarınızı aşırı kısa kestirmek istemiyorsanız ve “kısa saç kesimi bana yakışmaz” diyorsanız, bombeli küt saç modelleri ile tanışmanın vakti gelmiş demektir.

Bombeli katlı saç modelleri

Bombeli katlı saç modelleri

Bombeli küt saçlarda saçlar  omuz üstünde bırakılacak şekilde bombeli formda kesilmektedir. Bombeli katlı saç kesimleri dalgalı saçlarda daha dikkat çekici ve daha tarz durmaktadır.

Bombeli Küt Saç Kesim Modelleri

Kısa katlı küt saç kesim modellerini ustaca bombeli form kazandırılarak yapılan bombeli küt saç kesim modelleri ile çok daha etkileyici küt saç kesimleri sizinle demektir.

Bombeli küt saç modelleri

Bombeli küt saç modelleri

Kulak hizasında  bombeli küt saç kesimi yapabileceğiniz gibi çene hizasında bombeli küt saç kesimi de modern küt saç kesimlerini kullanacaksanız anlamına gelmektedir.

Bu yazımızda da ilginizi çeken detaylar mutlaka vardır⇒ 2021 Küt Saç Modelleri

Bombeli saçlar sadece kısa saçlardan uygulanan bir teknik değildir elbette. 2000’li yıllardan kullanılan bombeli saçlar günümüzde modern revizyon onlarla çok daha şık ve çok daha tarz hale getirilmiştir.

Önü Bombeli Açık Saç Modelleri

Omuz hizasındaki saç modelleri, lop saç kesimi modelleri ve uzun saçlarda, saçların önüne yüz şekliniz ile uyumlu olabilecek düzeyde bombeli form kazandırarak saçlarınızı daha dikkat güzel gösterebilirsiniz.

önü bombeli açık saç modelleri

önü bombeli açık saç modelleri

Önü bombeli açık saç modelleri için bombe formu kazandırılacak bölgedeki saçlara krepe yapılır. Saça krepe nasıl yapılır sorusunun cevabını en kolay saça krepe yapımı başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Bombeli Topuz Saç Modelleri

Eğer hacimsiz ince telli saçlara sahipseniz, aynı zamanda küçük alın yapınızdan hoşlanmıyorsanız, bombeli topuz saç modelleri ile saçlarınıza olağanüstü hacim kazandırabilirsiniz.

Bombeli topuz saç modellerinde yüz tipine göre saça bombeli form kazandırılmalıdır.

Bombeli At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Bombeli uzun saç modelleri denilince akla ilk gelen saç modelleri arasında at kuyruğu saç modeli vardır.

At kuyruğu saç toplama modası asla modası geçmeyen saç toplama modelidir. Günlük  hayat saç toplama modellerinden abiye saç toplama modelleri ne kadar geniş bir alanda kullanılan en pratik saç toplama modeli olan at kuyruğu bombeli tarzı ile çok daha şık durmaktadır.

bombeli at kuyruğu saç modelleri nasıl yapılır

bombeli at kuyruğu saç modelleri nasıl yapılır

Sımsıkı toplanan daha derli toplu duran at kuyruğu saç modeli günümüzde birçok ünlünün saç toplama modeli olarak da kullanılır.

Bu yazımızda da ilginizi çeken detaylar mutlaka vardır⇒ Günlük Saç Toplama Modelleri

Bombeli at kuyruğu ise son dönemlerde daha çok öne çıkmaktadır. Evde bombeli at kuyruğu yapımı için saçın tabak kısmına ince tarak ile krepe yapılır. Kreple yapılan kısım toka ile tutturulduktan sonra at kuyruğu şeklinde toplanır.

Bombeli at kuyruğu saç modeli ince ve düz saçlarda daha dikkat çekici ve daha etkili bir görünüm sunmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en trend kadın saç kesimi ve modelleri arasında yer alan bombeli saç modelleri ve kesimleri hakkında derlediğimiz görselleri sunuyoruz.

Bombeli saç nasıl yapılır resim galerisini inceleyerek daha fazla detayı fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Bombeli Saç Stilleri

 

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu