Tarz Kadın

Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

26.01.2020
440
Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kına geceniz düğününüzün habercisidir! Her kadın kına gecesinde hem kına makyajı hem de kına elbiseleri ile tüm ihtişamını kullanarak salınarak yürümek isteyecektir. Tüm dikkatler onların üstünde olacağı için dikkatle hazırlanması gereken bir gecedir. Kültürümüze uygun olarak kına gecelerinde bindallı giyilmesi adet haline gelmiştir. Bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önem taşımaktadır. Konunun detaylarını birlikte incelemeye var mısınız?

Konumuza geçmeden önce bindallı modelleri nelermiş görelim.

  • Renkli bindallı modeli
  • Arnavut bindallı modeli
  • Klasik bindallı modeli
  • Hint bindallı modeli
  • Üç etek bindallı modeli arasından tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

    2020 bindallı renkleri

Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Örneğin vücut tipinize uygun bindallı tercihinde bulunmalısınız.

Fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar bindallı tercihinde daha dikkatli olmalıdırlar. Renk olarak birçok seçeneğiniz olduğu doğrudur. Mavi, yeşil gibi renk tonları varken bordo bindallı, lacivert bindallı koyu tonlardaki bordo bindallıları seçmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Fazla kilolarınızı kamufle edecek bindallı tercihlerinde bulunmalısınız. Kaftanı bol olan, şalvarlı bindallı modelleri seçmeniz kilolarınızı kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer şalvarlı modelleri sevmiyorsanız seçeceğiniz bindallı modelinin koyu renk olmasına dikkat etmeniz de yeterli olacaktır. Elbette bindallınızın bütünlüğünü tamamlamanız açısından bindallı altına ayakkabı olarak babet seçiminiz de önem arz edecektir.

Eğer babet kullanımından dolayı boyunuzdan ötürü sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız, kısa boylular için bindallı ayakkabısı olarak topuklu terliklerini de tercihleriniz arasına alabileceksiniz.

Ayakkabının önemi gibi bindallı başınızda oldukça önem arz edecektir. Yüz hatlarınıza uygun olarak yapacağınız bindallı saç modeli üzerine taşlı taçlar takabilirsiniz.

bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler hürrem

Kına Gecesi Ve Bindallı Seçimi

Gelinlik modellerinin değişebildiği binlerce birbirinden farklı modelin yer aldığı gelinlik modelleri göz önüne alındığında, size bindallı modellerinin sabit kalacağı fikri doğru geliyor mu?

Elbette teknolojinin nimetleri sayesinde bindallınız aklınızda tasarladığınız gibi dikilecektir. Önceleri el emeği ile yapılan bindallıların yapımı hem daha uzun sürüyordu hem de maliyeti daha fazla oluyordu. Bindallı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında düşünmeniz gereken şey klasik çizgilerden çıkmamanızdır.

bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler tesettür

Bindallı Nasıl Giyilir?

Şimdilerde kına geceleri eğlence boyutuyla gündeme gelmektedir. Önceleri sadece kına yakılarak tamamlanan bu geceler artık son derece muazzam görüntülere sahne olmaktadır.

Artık daha modernleşmiş şekliyle kına gecelerinde bekarlığa veda edilmektedir.

Kına gecenizde oynarken rahat edebileceğiniz bir bindallı içinde olmalısınız ama aynı zamanda kına yakılırken süslü ve geleneksel bir bindallı tercih etmenizde oldukça önemlidir.

İşte bu her iki durumu da idare edebilecek bindallı çeşitleri mevcuttur.

bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler geleneksel

Öncelikle süslü ve geleneksel bindallınızı giyecek üzerine bindallı tacı takacaksınız veya her hangi bir saç aksesuarınızla başınızı süsleyeceksiniz.

Kına yakıldıktan sonra gecenin ilerleyen saatlerinde bindallınızı ve tacınızı çıkartıp gece elbisenizle oynayabileceksiniz. Bu şekilde bu özel gecenizde hem geleneksel hem de modern bir görüntüye sahip olup yıllarca akıllarda kalabilirsiniz.

Bu iki durumu gerçekleştirecek ikili takımlar, bindallı satılan yerlerden temin edilebiliyor. Osmanlı esintilerini bindallınızda taşırken içine istediğiniz şekilde hazırlanabilecek kıyafetler yapılabilecektir.

Bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında uzun, geleneksel ve süslü bindallınızın içine giyeceğiniz elbisenin de elbette uyumlu olması gelmektedir. Bunun için zaten süslü olan ve gösterişli olan bindallınız içine daha sade bir elbise seçmelisiniz.

bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Bindallı Modelleri 2020

İki kıyafet ile uğraşmak size zor gelebilecek bir durum olabilir. Neticede düğün öncesinde rahatlamak stres atmak hakkınız olacaktır. Bu durumda en önemli nokta rahatlığınızdır.

Hem şık hem de rahat olmanız tüm geceyi yorulmadan atlatmanız gerekecektir.

Bindallılar size ağır kıyafetler olarak gelebilir, özellikle gün içerisinde minimal kıyafetler tercih ediyorsanız giymek istemeyebilir soğuyabilirsiniz.

Başka bir modeli isteyeceğinize, bindallı tercihinizi terzinize iletin ve sizin için neler yapabileceğini görün.

Bu noktada, bindallı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler hususunda gereken şey klasik çizgiden uzaklaşacağınız için renk tercihinizi kırmızıdan yana kullanmanız gerektiğidir.

Bindallınız uzun bindallı veya kısa bindallı olabilir, uzun pelerin ekleyebilirsiniz, elbisenin üstüne giyeceğiniz bu pelerin kollu olabilir, boyundan bağlamalı olabilir, tamamen tercihinize kalmış bir durumdur.

Aşağıda 2020-2021 bindallı modelleri resim galerisini sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Bindallı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda 2017 gelinlik fiyatları araştırması, gelinlik fiyatları ve Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Tesettürlü Gelinlik Modelleri
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu