Kına Ayakkabısı Nasıl Alınmalıdır? 2019 Kına Ayakkabıları

0
833
Kına Ayakkabısı modelleri
Kına Ayakkabısı modelleri

Her kıyafetin tamamlayıcı şıklığı olan ayakkabı, kına ayakkabısı olarak da kına gecesi kıyafetinin şıklığını tamamlamaktadır. Mutlu gününüz olan düğününüzün habercisi kına gecesi toplumumuzun olmazsa olmazlarındandır. Kına gecesinde rüya gibi görünmek her kadının hakkıdır. Kına gecesi kadınlar genellikle bindallı giymektedirler. Kına için ayakkabılar en önemli noktadır keza rahatlığınız her şeyden önemlidir. Kına gecesi oldukça hareketli geçmektedir. Çoğu gelin düğün günü dahi büyük yorgunluk yaşamaktadır. Ayaklarınızın rahat olması tüm bedeninizi etkileyecektir.

Kına Ayakkabısı Modelleri Seçimi

Sağlıklı Babet Seçimi

Doğru kına babeti tercihi çok önemlidir. Vücut ağırlığınızdan dolayı zorluk çekebilme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

Babet seçerken ayağınızı iyi kavramasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde adım atarken yanlış adımlar atar ve ilerleyen saatlerde acı çekersiniz.

Kına için ayakkabılar tercih ederken tercihinizi babetten yana kullanacaksanız bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Babet rengi genellikle kırmızıdır. Bu renk bindallı ile uyum sağlayacaktır. Rengi dışındaki diğer unsur ise işlemeleridir.

Kabarık gelinlik modelleri günümüzde en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Gelinlik her genç kız için çok derin anlamlar taşımaya hala devam etmektedir. Bu süreç özellikle ilk kez bu heyecanı tadacak olan her kadının hayall...

Günümüzde kına gecesi ayakkabısı olarak günlük hayatta da kullanacağınız kına ayakkabıları bulunmaktadır. 2019 Kına gecesi ayakkabıları hem şık, hem modern hem de normal dönemde de kullanabileceğiniz alternatifler sunmaktadır.

Kına Ayakkabisi Seçimi Püf Noktaları

Boy farkı çok fazla olan gelin adayları kına babeti giymek istemeyebilirler. Bunun için hafif topuklu terlik modelleri veya platformsuz terlik modelleri tercih edilebilmektedir. Ayakkabı seçimi her zaman dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Normalde dikkat edilen ayakkabı seçimi özel günlerde daha da özenle seçilmelidir. Düğün, söz, nişan ve kına gibi özel günlerinizde rahatlığınız ve sağlığınızı ön planda tutmalısınız.

Bunun yanında model de elbette önemlidir. Kına gecenizi ayakkabısız tamamlamak istemiyorsanız önleminizi en baştan almalısınız. kına için ayakkabılar rahat olmalı mı

Rahat Kına Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kına İçin Ayakkabılar Arasında En Rahat Olan Modeller

  • Saten
  • Dantel
  • Deri kına ayakkabısı
  • Süet Kına ayakkabısı
  • Bordo kına ayakkabısı
  • Spor kına ayakkabısı
  • Ve bindallı ayakkabısı olanlarıdır.

⇒ Eğer kınanız kışın olacaksa süet bir kına ayakkabısı tercih etmelisiniz. Şıklığını bu şekilde sağlamış olacaksınız.

⇒ Rugan ayakkabıların esneme payı olmaz bu yüzden ilk giydiğinizde ayağınızı sıkmamalıdır.

⇒ Gerçek deri ve süet olmayan esneme payının olmadığına dikkat edin ve satıcıların giydikçe açılma olur gibi laflarına kulak asmayınız.

⇒ Denediğinizde rahat olmadığınızı hissettiyseniz başka modellere bakmanızı ısrarla belirtmek doğru olacaktır.kına için ayakkabılar nasıldır

Kına Ayakkabıları Topuk Boyu

⇒ Gündelik yaşantınızda topuklu ayakkabı giymeye alışık değilseniz kına gecenizde ve düğününüzde 12 cm. topuk ve 4 santimlik platformu aşmamaya çalışın.

⇒ Elbette platform ayakkabı giymeniz sizin daha rahat bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır. Bundan dolayı platformsuz ayakkabı almayı düşünüyorsunuz bir kere daha düşünmelisiniz.

⇒ Boyunuzun uzun görünmesini isteyerek aldığınız aşırı yüksek topuklar gece sonunda sizi ayakkabınızı çıkarmaya zorlayabilir. Kına için ayakkabılar arasında gizli platformlu olan modeller  veya platformsuz terlikler de yer almaktadır. Bu modeller arasından seçimler yaparsanız daha kibar bir görüntü elde edeceksiniz.kına için ayakkabılar rahat mıdır

Kına Gecesi Ayakkabısı Topuk Şekli

Kına gecesi ayakkabısı olarak çivi ya da iğne topuklu modelleri tercih etmemelisiniz. Onun yerine kalın ya da orta kalınlıkta koni şeklinde olan topukları tercih edebilirsiniz.

Bol bol oynayacağınız için topuklarınızın sağlam olması gerekmektedir. İnce topuklara sahip olan ayakkabılar sağlam olmayacağı için lerleyebn satlerde deforme olabilir veya kırılablilir bu nedenle adımlarınız ve yürüyüşleriniz saatler geçtikçe bozulmaya başlayacaktır. Ayakkabı seçerken bu detayı atlamayın.

Kına İçin Ayakkabılar Nasıl Alınmalıdır Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Nişanlık Modelleri 2019 Detayları başlıklı yazımızda 2016 nişan elbiseleri, nişan elbiseleri ve nişan kıyafeti modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. kabarık gelinlik modellerinin tıfıl ve balık etli gelinlere yakıştığını düşünmüyorum.zaten kısasın bacım neden giyiyorsun.bir de bir ton kilolu olanlar seçtimi orda eriyip bitiyorum.geline bakasım gelmiyor ama bakmamak da elde değil çünkü düğünün baş rol oyuncusu bol bol görmek zorundasın 🙂

CEVAP VER