Kına Ayakkabısı 2024-2025 Modelleri

23.01.2024
4.308
Kına Ayakkabısı 2024-2025 Modelleri

Kına ayakkabısı 2024 modelleri arasında bindallı babetleri, kaftan ayakkabısı, bindallı altına topuklu ayakkabı gibi seçenekler içermektedir. Kina ayakkabisi, kullanılacak kına kıyafetine göre seçilmelidir. Kınalık ayakkabıları seçimi öncesi şıklığı ve zarafeti yanında, rahat ve konforlu olması konusunda seçimler yapmanız en doğrusu olacaktır. Ancak bu şekilde konfor, rahatlık ve şıklık sizinle olacaktır.

Aşırı yüksek ve ince topuklu ayakkabı yerine daha rahat kınalık ayakkabılar tercih etmelisiniz. Böylece geceyi daha konforlu geçirmenin yanında düğün gününe de daha sağlıklı ayaklarla kavuşmanızı sağlayacaktır. Aksi durumda düğün günü de topuklu ayakkabı kullanacaksanız ayak problemleri ile sıkıntılı bir gün sizi bekliyor demektir.

Kına Ayakkabısı 2024 Modelleri Arasından Seçimler

Sağlıklı Babet Seçimi -Kına Ayakkabısı

Bindallının altına nasıl ayakkabı giyilir sorusunun ilk cevapları arasında bindallı babetleri bulunmaktadır. Her ne kadar topuklu ayakkabı kullanan da olsa, bindallı altına babet kullanımı daha doğru bir seçim olacaktır. Doğru kına babeti tercihi çok önemlidir. Vücut ağırlığınızdan dolayı zorluk çekebilme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

kına babeti

Babet seçerken ayağınızı iyi kavramasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ayakları tam kavramayan ayakkabı bindallı altına hiç hoş olmayan bir görünüme denen olacaktır.

Kına gecesi ayakkabıları tercih ederken tercihinizi babetten yana kullanacaksanız bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Babet rengi genellikle kırmızıdır. Bu renk bindallı ile uyum sağlayacaktır. Rengi dışındaki diğer unsur ise işlemeleridir. Farklı renklerde işlemeli hatta taş işlemeli kınalık babet ayakkabıları daha çok öne çıkmaktadır.

Günümüzde kına gecesi ayakkabısı olarak günlük hayatta da kullanacağınız kına ayakkabıları bulunmaktadır. 2024 Kına gecesi ayakkabıları hem şık, hem modern, hem de normal dönemde de kullanabileceğiniz alternatifler sunmaktadır.

kına için ayakkabılar

Bindallı Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Bindallı ayakkabı modelleri elbise modeli ile komple bütünlük arz etmelidir. Yani bindallı altına seçeceğiniz ayakkabı modelinde renk uyumu ve rahatlık ön planda olmalıdır.

Ayrıca yüksek topuklu ayakkabı modelleri ile da rahat ederim diyorsanız, yüksek topuk, bindallı ayakkabısı topuklu modellerden seçebilirsiniz. Bindallı ayakkabısı topuklu olabileceği gibi, yarım topuk, blok topuk, babet gibi ayakkabılar daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca son zamanlarda spor kına ayakkabısı da kullanılmaktadır. Çünkü kına elbisesi altına ayakkabı rahat ve konforlu olmalıdır.

Kına Ayakkabisi Seçimi Püf Noktaları

Boy farkı çok fazla olan gelin adayları kına babeti giymek istemeyebilirler. Bunun için hafif topuklu terlik modelleri veya platformsuz terlik modelleri tercih edilebileceği gibi platform topuklu seçenekler de kullanılabilir.

Normalde dikkat edilen ayakkabı seçimi özel günlerde daha da özenle seçilmelidir. Düğün, söz, nişan ve kına gibi özel günlerinizde rahatlığınız ve sağlığınızı ön planda tutmalısınız.

kına için ayakkabılar rahat olmalı mı

kına için ayakkabılar rahat olmalı mı

Bunun yanında kına gecesi için ayakkabı modeli de elbette önemlidir. Kına gecenizi ayakkabısız tamamlamak istemiyorsanız önleminizi en baştan almalısınız.

Rahat Kına Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kına için ayakkabılar, bindallinin altina giyilen ayakkabi arasında en rahat olan modeller

  • Saten
  • Dantel
  • Deri kına ayakkabıları
  • Süet Kına ayakkabıları
  • Bordo kına ayakkabıları
  • Spor kına ayakkabıları
  • Kına topuklu ayakkabı
  • Ve bindallı ayakkabısı olanlarıdır.

⇒ Eğer kına gecesi kışın olacaksa süet bir kına gecesi ayakkabısı tercih etmelisiniz. Çünkü doğru şıklığı bu şekilde sağlamış olacaksınız.

⇒ Rugan ayakkabıların esneme payı olmaz bu yüzden ilk giydiğinizde ayağınızı sıkmamalıdır. Ayrıca ayağınızda çok hafif bolluk olmalıdır. Böylece gece boyu ayaklarda sıkmaya bağlı şişme yapmaz.

⇒ Gerçek deri ve süet olmayan esneme payının olmadığına dikkat edin ve satıcıların giydikçe açılma olur gibi laflarına kulak asmayınız. Çünkü ayakkabıda açılma , ancak aşırı kilolu ayaklarda olur. Yani ince ve fit bir vücudunuz varsa ayakkabı açma yapmaz.

kına için ayakkabılar nasıldır

kına için ayakkabılar nasıldır

⇒ Denediğinizde rahat olmadığınızı hissettiyseniz başka modellere bakmanızı ısrarla belirtmek doğru olacaktır.

Kaftan Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Kınalık altına ayakkabı olarak topuklu ayakkabı kullanabileceğiniz gibi spor kına ayakkabısı da kullanabilirsiniz. Kına elbisesinin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun cevabı da kaftan rengi ile uyumlu olmasıdır. En çok tercih edilen ayakkabı kırmızı,bordo,yeşil ayakkabılardır.

Kına Ayakkabıları Topuk Boyu

⇒ Gündelik yaşantınızda topuklu ayakkabı giymeye alışık değil misiniz? Öyleyse kına gecenizde ve düğününüzde de seçeceğiniz kına ayakkabısı topuklu için 12 cm. topuk ve 4 santimlik platformu aşmamaya çalışın.

Böylece daha rahat hareket edebilirsiniz. Çünkü özellikle topuklu ayakkabıya alışkın olamadığınız için gece boyu ayaklarınız sızlayabilir ve şişebilir. Bu da kına gecenizi zehir edebilir.

⇒ Elbette platform ayakkabı giymeniz sizin daha rahat bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır. Bundan dolayı platformsuz ayakkabı almayı düşünüyorsunuz bir kere daha düşünmelisiniz.

kına için ayakkabılar rahat mıdır

kına için ayakkabılar rahat mıdır

⇒ Boyunuzun uzun görünmesini isteyerek aldığınız aşırı yüksek topuklar gece sonunda sizi ayakkabınızı çıkarmaya zorlayabilir. Çünkü gecenin sonuna doğru ayaklarınızda veya belinizde ağrıya neden olabilir.

Kına gecesi ayakkabıları arasında gizli platformlu olan modeller  veya platformsuz terlikler de yer almaktadır. Bu modeller arasından seçimler yaparsanız daha kibar bir görüntü elde edeceksiniz.

Kına Ayakkabısı Topuklu

Kına gecesi ayakkabı modeli olarak çivi ya da iğne topuklu modelleri tercih etmemelisiniz. Onun yerine kalın ya da orta kalınlıkta koni şeklinde olan topuklu kınalık ayakkabısı tercih etmelisiniz. Özellikle bindallı ve kaftanlar ile babet kullanımı öneriyoruz. Böylece gece boyu daha rahat hareket edersiniz.

kına ayakkabı modelleri

Bol bol oynayacağınız için her şeyden önce ayakkabı topuklarının sağlam olması gerekmektedir. Çünkü ince topuklara sahip olan ayakkabılarda topuk kırılma riski vardır. Ek olarak ilerleyen saatlerde ayaklarınızı daha çok rahatsız edebilir. Bu nedenle adımlarınız ve yürüyüşleriniz saatler geçtikçe bozulmaya başlayacaktır. Özellikle gelin kına ayakkabısı seçerken bu detayı atlamayın lütfen!

Kına Ayakkabısı Ne Renk Olur?

Kırmızı kına ayakkabısı, bordo kına ayakkabısı en çok kullanılan renklerdir. Ancak günümüzde bazı kaftan renkleri ve kına gecesi elbisesi renkleri yeşil, mavi, lacivert gibi farklı renklerden seçilmektedir.

Bu nedenle beyaz yeşil kına ayakkabısı, pudra kına ayakkabısı hatta ten rengi işlemeli kına ayakkabıları öne çıkmaktadır. Bu da kına elbisesi renkleri doğrultusunda seçimler yapmanız gerektiği sonucunu çıkarmaktadır.

Aşağıda 2024 kına ayakkabı modelleri ve bindallı altına ayakkabı modelleri ile ilgili derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece daha kolay kına ayakkabı renk ve model tercihi kararları vereceksiniz.

 Resim Galerisi: Kına İçin Ayakkabılar Nasıl Alınmalıdır

Bir önceki makalemiz olan Yeni Çıkan Kabarık Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu