Tarz Kadın

Kına Gecesi Ayakkabısı Modelleri 2022-2023

06.01.2022
2.364
Kına Gecesi Ayakkabısı Modelleri 2022-2023

Kına gecesi ayakkabısı modelleri arasında bindallı babetleri, kaftan ayakkabısı, bindallı altına topuklu ayakkabı gibi seçenekler içermektedir. Kina ayakkabisi, kullanılacak kına kıyafetine göre seçilmelidir. Kınalık ayakkabıları seçimi öncesi şıklığı ve zarafeti yanında, rahat ve konforlu olması konusunda seçimler yapmanız en doğrusu olacaktır.

Aşırı yüksek ve ince topuklu ayakkabı yerine daha rahat kınalık ayakkabılar, geceyi daha konforlu geçirmenin yanında düğün gününe de daha sağlıklı ayaklarla kavuşmanızı sağlayacaktır. Aksi durumda düğün günü de topuklu ayakkabı kullanacaksanız ayak problemleri ile sıkıntılı bir gün sizi bekliyor demektir.

Kına Gecesi Ayakkabısı Modelleri Seçimi

Sağlıklı Babet Seçimi

Bindallının altına nasıl ayakkabı giyilir sorusunun ilk cevapları arasında bindallı babetleri bulunmaktadır. Her ne kadar topuklu ayakkabı kullanan da olsa, bindallı altına babet kullanımı daha doğru bir seçim olacaktır. Doğru kına babeti tercihi çok önemlidir. Vücut ağırlığınızdan dolayı zorluk çekebilme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

kına babeti

Babet seçerken ayağınızı iyi kavramasına dikkat etmelisiniz. Ayakları tam kavramayan ayakkabıbindallı altına hiç hoş olmayan bir görünüme denen olacaktır.

Kına gecesi ayakkabıları tercih ederken tercihinizi babetten yana kullanacaksanız bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Babet rengi genellikle kırmızıdır. Bu renk bindallı ile uyum sağlayacaktır. Rengi dışındaki diğer unsur ise işlemeleridir. Ferklı renklerde işlemeli hatta taş işlemeli akınaık babet ayakkabıları aha çok öne çıkmaktadır.

Günümüzde kına gecesi ayakkabısı olarak günlük hayatta da kullanacağınız kına ayakkabıları bulunmaktadır. 2022-2023 Kına gecesi ayakkabıları hem şık, hem modern, hem de normal dönemde de kullanabileceğiniz alternatifler sunmaktadır.

kına için ayakkabılar

Bindallı Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Bindallı ayakkabı modelleri: Bindallı altına seçeceğiniz ayakkabı modelinde renk uyumu ve rahatlık ön planda olmalıdır.

Yüksek topuklu ayakkabı modelleri ile da rahat ederim diyorsanız yüksek topuk, bindallı ayakkabısı topuklu modellerden seçebilirsiniz. Bindallı ayakkabısı topuklu olabileceği gibi, yarım topuk, blok topuk, babet gibi ayakkabılar daha çok tercih edilmektedir.

Kına Ayakkabisi Seçimi Püf Noktaları

Boy farkı çok fazla olan gelin adayları kına babeti giymek istemeyebilirler. Bunun için hafif topuklu terlik modelleri veya platformsuz terlik modelleri tercih edilebileceği gibi platform topuklu seçenekler de kullanılabilir.

Normalde dikkat edilen ayakkabı seçimi özel günlerde daha da özenle seçilmelidir. Düğün, söz, nişan ve kına gibi özel günlerinizde rahatlığınız ve sağlığınızı ön planda tutmalısınız.

kına için ayakkabılar rahat olmalı mı

kına için ayakkabılar rahat olmalı mı

Bunun yanında kına gecesi için ayakkabı modeli de elbette önemlidir. Kına gecenizi ayakkabısız tamamlamak istemiyorsanız önleminizi en baştan almalısınız.

Rahat Kına Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kına için ayakkabılar, bindallinin altina giyilen ayakkabi arasında en rahat olan modeller

  • Saten
  • Dantel
  • Deri kına ayakkabıları
  • Süet Kına ayakkabıları
  • Bordo kına ayakkabıları
  • Spor kına ayakkabıları
  • Kına topuklu ayakkabı
  • Ve bindallı ayakkabısı olanlarıdır.

⇒ Eğer kına gecesi kışın olacaksa süet bir kına gecesi ayakkabısı tercih etmelisiniz. Şıklığını bu şekilde sağlamış olacaksınız.

⇒ Rugan ayakkabıların esneme payı olmaz bu yüzden ilk giydiğinizde ayağınızı sıkmamalıdır.

⇒ Gerçek deri ve süet olmayan esneme payının olmadığına dikkat edin ve satıcıların giydikçe açılma olur gibi laflarına kulak asmayınız.

kına için ayakkabılar nasıldır

kına için ayakkabılar nasıldır

⇒ Denediğinizde rahat olmadığınızı hissettiyseniz başka modellere bakmanızı ısrarla belirtmek doğru olacaktır.

Kına Ayakkabıları Topuk Boyu

⇒ Gündelik yaşantınızda topuklu ayakkabı giymeye alışık değilseniz kına gecenizde ve düğününüzde de seçeceğiniz kına ayakkabısı topuklu için 12 cm. topuk ve 4 santimlik platformu aşmamaya çalışın.

⇒ Elbette platform ayakkabı giymeniz sizin daha rahat bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır. Bundan dolayı platformsuz ayakkabı almayı düşünüyorsunuz bir kere daha düşünmelisiniz.

kına için ayakkabılar rahat mıdır

kına için ayakkabılar rahat mıdır

⇒ Boyunuzun uzun görünmesini isteyerek aldığınız aşırı yüksek topuklar gece sonunda sizi ayakkabınızı çıkarmaya zorlayabilir.

Kına gecesi ayakkabıları arasında gizli platformlu olan modeller  veya platformsuz terlikler de yer almaktadır. Bu modeller arasından seçimler yaparsanız daha kibar bir görüntü elde edeceksiniz.

Kına Ayakkabısı Topuklu

Kına gecesi ayakkabı modeli olarak çivi ya da iğne topuklu modelleri tercih etmemelisiniz. Onun yerine kalın ya da orta kalınlıkta koni şeklinde olan topukları tercih edebilirsiniz.

kına ayakkabı modelleri

Bol bol oynayacağınız için topuklarınızın sağlam olması gerekmektedir. İnce topuklara sahip olan ayakkabılar sağlam olmayacağı için ilerleyen saatlerde deforme olabilir veya kırılabilir bu nedenle adımlarınız ve yürüyüşleriniz saatler geçtikçe bozulmaya başlayacaktır. Ayakkabı seçerken bu detayı atlamayın.

Aşağıda 2022-2023 sezonundan seçtiğimiz kana ayakkabı modelleri ve bindallı altına ayakkabı modelleri ile ilgili derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

 Resim Galerisi: Kına İçin Ayakkabılar Nasıl Alınmalıdır

Bir önceki makalemiz olan Damatlık Ayakkabı Modelleri başlıklı yazımızda damat ayakkabısı ve Damatlık Ayakkabı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu