Kına Gecesi Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Kına Gecesi Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Kına gecesi saç modelleri nasıl olmalı başlıklı yazımızda bindalli sac modelleri ve kina saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu senenin kına saç modelleri tasarımları gelin adaylarının dikkatlerini çekiyor. Salık saç modelleri, yandan maşalı saç modelleri, Ankara kına saçı modelleri, sade ve şık saç modelleri, bindallı saç modelleri kına gecesine uygun saç modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

Kına için saç modelleri, kına gecesi kıyafetinize göre tasarlanmaktadır. Kına gecesi bindallı modelleri arasından seçimler yapacaksanız, bindallı saç modelleri arasından seçimler yapmalıdır. Kına gecesi ayakkabı modeli, kına gecesi saç aksesuarları,kına gecesi makyaj ve tabii ki de kına gecesi saç modelleri bu özel geceye ait olduğu için özenli ve dikkatli tercihler konusunda mutlaka araştırma yapılmalıdır.

Kına Gecesi Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Bindallı üstüne saç modelleri; Seçilen kıyafete ve ortama uygun saç modelini bulmak isteyen gelin adayları, bu konuda epey zorluk çeker.  Kına için saç modelleri modası içinde bu sezonda oldukça şık modeller ile karşılaşılmaktadır.

Yeni sezonda genç bayanlar kına gecesi salık saç modelleri, yandan maşalı saç modelleri, bindallıya uygun saç modelleri olarak gerek kataloglar, gerek internet, gerekse kuaför görüşmeleri ile bilgi toplamaktadır.

Günümüzün modası haline gelen bindallı modasında, bindallı için saç modelleri olarak genellikle kına gecesi dağınık topuz ya da kına gecesi salık saç modelleri uygulanmaktadır. Her bayanın tarzına ve yüz şekline göre saç modeli olarak seçilen saç modelleri, şıklığı ve zarafeti seven her bayanın, özel günlerini rüya alemine taşımasını ve kendini prenses gibi hissetmesine olanak sunmaktadır.

kına için saç modelleri modası

kına için saç modelleri modası

Kına Gecesi Saç Modelleri (bu senenin saç modeli)

Sezonun en trend bindallıları üzerinde bindallı saç modelleri olarak genellikle salık ve maşalı saçlar şık ve gösterişli görünmektedir.

Kına saç modelleri maşa, kına gecesi salık saç modelleri ve kına gecesi kısa saç modelleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Genellikle doğallıktan yana olan günümüz gençleri, sade şık saç modelleri ile birlikte zarif kına gecesi saç aksesuarları tercih etmektedir.

Maşalı salık saç üzerine takılan küçük çiçekler ve inci taşlar, saçların çok daha şık görünmesini sağlamaktadır.

Kına gecesi açık saç modelleri dışında toplu ama dağınık saç modelleri de kına için saç modelleri modası arasında yer almaktadır. Maşalı saçların yanı sıra düz topuzlarda, sade bir şıklık isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Bu senenin saç modelleri arasında yer alan saç örgü modelleri, bayanların diğer tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelin adayları özellikle son dönemlerde kır düğünlerinde veya açık hava düğünlerinde örgü saç modeli tercih etmektedir.

kına için saç modelleri modası nelerden oluşur

kına için saç modelleri modası nelerden oluşur

Kına İçin Saç Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanlar bilir ki kına gecesi için saç modelleri kadar, seçilen nişan kıyafeti de büyük önem taşımaktadır. Kına saç modelleri, kına gecesi kıyafeti ile uyumlu olmalıdır. Kına gecesi saçları bindalli sac modelleri veya abiye saç modelleri yada nişanlık saç modeli arasından seçilmelidir.

Hangi Kıyafete Hangi Saç Modeli (Kına Gecesi Abiye Saç Modeli)

⇒ Eğer sırt dekolteli elbise tercih ediyorsanız, kina gecesi saç modelleri olarak sırtı açıkta bırakacak bir topuz modeli tercih edilebilir. Bu sayede elbisenizin daha çok dikkat çekmesini sağlamış olursunuz.

Bu özel gecenizde kına saçı aksesuarları olarak inci taşlar, tokalar ve daha birçok kısa saçı aksesuarı kullanarak saç modeli yaptırabilirsiniz.

kına için saç modelleri modası nelerdir

kına için saç modelleri modası nelerdir

Günümüzde kına gecesi için kullanılabilecek birçok saç aksesuarı bulunmaktadır, saç üzerinde şık görünen bu aksesuarlar sayesinde elbise ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kullanılan kına saçı aksesuarları kına gecesi saç modelleri içinde birçok yerde değişik şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Birçok gelin adayı son dönemlerde bu özel geceleri için saç aksesuarı tercih etmektedir.

Geçmişe geri dönüş yaşatan bindallıların, kendine has kullanılan aksesuarları da saç üzerinde şık ve gösterişli görünmektedir.

Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modelleri (Kına Gecesi Saçı)

> yüz tipine göre saç modelleri her mekanda ve her yaşta önelidir. Yuvarlak yüzlü bayanlar için saç modelleri, yüzü olduğundan daha ince gösteren saç modelleridir.

> Yüz hatları toplu olan gelin adayları için yandan ayrılmış kina sac modelleri tercih edilebilir.

> Saçların ortadan ikiye ayrılması, yuvarlak yüzlü bayanların yüzünün daha iri görünmesine sebep olur.

kına için saç modelleri modası nasıl olmalı ve yapılmalı

kına için saç modelleri modası nasıl olmalı ve yapılmalı

> Bu nedenle kına gecesi için saç modelleri modası içinden tercih yaparken yandan ayrılmış saç modellerini tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır.

> Tepe kısmı düz, uçları iri maşa ile havalandırılmış saç modelleri bu tür yüz hatlarına sahip bayanlar için oldukça uygundur.

> Yuvarlak yüzlü bayanların saçlarını tamamen geriye doğru toplaması da yüzünün daha iri görünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle bu tür yüz hattına sahip bayanların, daha yumuşak ve kabarık olmayan modelleri tercih etmesi, daha doğru bir görüntü yakalamasına yardımcı olacaktır.

Aşağıda yeni çıkan kına gecesi saç modelleri resim galerisini sizlerin istifadesine sunuyoruz. İnceledikten sonra görüşlerinizi bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Gecesi Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettürlü Nişan Elbiseleri Modası ve Kombini başlıklı yazımızda nişan kıyafeti tesettür ve Tesettürlü Nişan Elbiseleri Modası ve Kombini hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. duygu parlak dedi ki:

    göğüs dekoltesi, sırt dekoltesi verilecekse ya da straplez kesim tarzı bir kına elbisesi tercih edilecekse en iyi kına gecesi saç tercihi uzun ve dalgalı saç olmalıdır. ya da uzun saça yarım topuz uygulaması yapılabilir. ama diğer türlü kına gecesi elbiselerinden biri seçilecekse tüm saç tipleri uygun olur diye düşünüyorum.

    1. Emine dedi ki:

      Merhaba, Yazımıza kattığınız değerli yorumunuz için teşekkür ederiz:)

Tarz Kadın Blogu