Tarz Kadın

Kına İçin Saç Modelleri Modası Nasıldır?

26.03.2019
814
Kına İçin Saç Modelleri Modası Nasıldır?

Kına için saç modelleri modası; Küçük yaştan itibaren her kız çocuğunun hayalinde gelinlik giymek vardır. Bu durumun getirmiş olduğu birçok güzelliğin içinde kına gecesi de hayalleri süsleyen bir gündür. Hayali kurulan bu törenlerin güzel olması için bayanlar, bu özel günlerinde her konuda olduğu gibi saç modellerinde de birçok kararsızlıklar yaşar.

Alınan bindallı tek başına bir anlam taşımamaktadır. Ayakkabı, aksesuar, makyaj ve tabii ki de saç modeli bu özel gecede oldukça önemlidir. Seçilen kıyafete ve ortama uygun saç modelini bulmak isteyen gelin adayları, bu konuda epey zorluk çeker.  Kına için saç modelleri modası içinde bu sezonda oldukça şık modeller ile karşılaşılmaktadır.

Kına İçin Saç Modelleri Modası Detayları…

Kına gecesi salık saç modelleri , farklı saç modelleri, bindallıya uygun saç modelleri gerek katalog da gerek internette birçok model, gelin adaylarına ilham kaynağı olmaktadır.

Günümüzün modası haline gelen bindallı modasında, genellikle kına gecesi dağınık topuz ya da kına gecesi salık saç modelleri uygulanmaktadır. Her bayanın tarzına uygun olarak seçilen saç modelleri, şıklığı ve zarafeti seven her bayanın, özel günlerini rüya alemine taşımasını ve kendini prenses gibi hissetmesine olanak sunmaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır?

kına için saç modelleri modası

Kına Gecesi Saç Modelleri 2019-2020

Sezonun en trend bindallıları üzerinde bindallı saç modelleri olarak genellikle salık ve maşalı saçlar şık ve gösterişli görünmektedir. Genellikle doğallıktan yana olan günüz gençleri, sade ve şık saç modelleri tercih etmektedir.

Maşalı salık saç üzerine takılan küçük çiçekler ve inci taşlar, saçların çok daha şık görünmesini sağlamaktadır. Salık saç modellerinin yanı sıra toplu ama dağınık saç modelleri de kına için saç modelleri modası arasında yer almaktadır. Maşalı saçların yanı sıra düz topuzlarda, sade bir şıklık isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Bu sezonda bayanların diğer bir tercihi de özgü saç modelidir. Gelin adayları özellikle son dönemlerde kır düğünlerinde veya açık hava düğünlerinde örgü saç modelini tercih etmektedir.

kına için saç modelleri modası nelerden oluşur

Kına İçin Saç Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanlar bilir ki kına gecesi için saç modelleri kadar, seçilen nişan kıyafeti de büyük önem taşımaktadır. Kına için saç modelleri modası kıyafet ile uyumlu olmalıdır.

Eğer sırt dekolteli elbise tercih ediyorsanız, sırtı açıkta bırakacak bir topuz modeli tercih edilebilir. Bu sayede elbisenizin daha çok dikkat çekmesini sağlamış olursunuz.

Bu özel gecenizde kına saçı aksesuarları olarak inci taşlar, tokalar ve daha birçok aksesuar kullanarak saç modeli yaptırabilirsiniz. Günümüzde kına gecesi için kullanılabilecek birçok saç aksesuarı bulunmaktadır, saç üzerinde şık görünen bu aksesuarlar sayesinde elbise ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Evde Saç Boyama Teknikleri

Bunun yanı sıra kullanılan kına saçı aksesuarları 2019 kına için saç modelleri modası içinde birçok yerde değişik şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Birçok gelin adayı son dönemlerde bu özel geceleri için saç aksesuarı tercih etmektedir.

Geçmişe geri dönüş yaşatan bindallıların, kendine has kullanılan aksesuarları da saç üzerinde şık ve gösterişli görünmektedir.kına için saç modelleri modası nelerdir

Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modelleri

  • Yuvarlak yüzlü bayanlar için saç modelleri, yüzü olduğundan daha ince gösteren saç modelleridir.
  • Yüz hatları toplu olan gelin adaylar için yandan ayrılmış kına saç modelleri tercih edilebilir.
  • Saçların ortadan ikiye ayrılması, yuvarlak yüzlü bayanların yüzünün daha iri görünmesine sebep olur.
  • Bu nedenle kına gecesi için saç modelleri modası içinden tercih yaparken yandan ayrılmış saç modellerini tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır.
  • Tepe kısmı düz, uçları iri maşa ile havalandırılmış saç modelleri bu tür yüz hatlarına sahip bayanlar için oldukça uygundur.
  • Yuvarlak yüzlü bayanların saçlarını tamamen geriye doğru toplaması da yüzünün daha iri görünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle bu tür yüz hattına sahip bayanların, daha yumuşak ve kabarık olmayan modelleri tercih etmesi, daha doğru bir görüntü yakalamasına yardımcı olacaktır.

kına için saç modelleri modası nasıl olmalı ve yapılmalı

Bir önceki makalemiz olan Evde Saç Boyama Teknikleri başlıklı yazımızda evde saç boyama, evde saç nasıl boyanır ve saç bakım yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. duygu parlak dedi ki:

    göğüs dekoltesi, sırt dekoltesi verilecekse ya da straplez kesim tarzı bir kına elbisesi tercih edilecekse en iyi kına gecesi saç tercihi uzun ve dalgalı saç olmalıdır. ya da uzun saça yarım topuz uygulaması yapılabilir. ama diğer türlü kına gecesi elbiselerinden biri seçilecekse tüm saç tipleri uygun olur diye düşünüyorum.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu