Açık Bakır Saç Rengi: Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır?

25.11.2023
183
Açık Bakır Saç Rengi: Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır?

Açık bakır saç rengi, doğal bakır saç rengi olarak da bilinmektedir. Koyu bakır saç rengi kullanmak istemeyenler veya ten rengine koyu bakırı yakıştıramayanlar açık bakir kullanmaktadır. Açık bakır rengi kimlere yakışmaktadır? Açık bakır nasıl elde edilir gibi soruların cevaplarını birlikte görelim. Daha canlı, parlak ve ışıl ışıl görünüm için açık bakır rengi hakkındaki detayları birlikte görelim.

Açık Bakır Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler

Açık bakır saç rengi, birçok kişinin evde rahatlıkla uygulayabileceğimiz sac boyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında açık bakır rengi kullanmadığını önce ten rengi analizi yaptırmalı ve doğru bakır tonunu seçmelisiniz. Böylece daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

açık bakır saç boyası

açık bakir saç boyası

Doğal bakır saç rengi olarak da bilinen açık bakır saç boyası kullanılıp sonrası düzenli olarak saç kremi kullanmalısınız. Ayrıca boyalı saçlar için şampuanda saç tipi ile uyumlu olmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sonbahar Kızılı Saç Rengi İle Kusursuz Saçlar

Aslında açık bakır tonunun kendi içinde birçok farklı yansımaları bulunmaktadır. Özellikle açık tenli kişilerde bu bakır yansımalar farklı görünüm sunmaktadır. Açık bakır saç boyası numarası olarak karşımıza 8.44 ve 8.4 çıkmaktadır. 8.4 bakırın en açık tonudur. 8.44 ise daha koyu ve yoğun bakır saç boyasıdır. Ten rengi ile etkili bir uyum yakalamak için bu iki rengi karıştırmak gerekmektedir. Ancak doğru tonu tutturmak için evde açık bakır ile saç boyama öncesi kuaförden destek alınmalıdır

Açık Bakır Saç Boyası Tonları Nelerdir?

Kestane bakır, tarçın bakır açık dore bakır, açık sarı bakır, küllü bakır, karamel bakır düşünebilirsiniz. Ek olarak kumral bakır saç boyası da kullanabilirsiniz.

açık bakır rengi

açık bakır rengi

Açık Bakır Saç Kimlere Yakışır?

Sarı ve beyaz tenli kişilere daha çok yakışmaktadır. Özellikle sarı ten rengine sahip olanlarda kusursuz görünüm sunmaktadır. Açık tenliler koyu bakır yerine açık bakır kullanırlarsa daha genç ve dinamik görünürler. Bu nedenle açık bakır tonunu mutlaka denemelisiniz. Radikal bir kararla saçların tamamını açık bakır yaptırmak istemiyor musunuz? O halde saçın önüne açık bakır balyaj yaptırabilirsiniz. Böylece ten renginize yakışıp yakışmadığını da test etmiş olursunuz.

Açık Bakır Esmere Yakışır Mı?

Aslında açık bakır esmerlere önerilmemektedir. Özellikle de koyu esmerlerde açık bakır hoş bir ifade sunmamaktadır. Bunun yerine parlak bakır veya yoğun bakır kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sultan Bakırı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin açık bakır saç boyası kalınır görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Açık Bakır

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu