Tarz Kadın

3 Yaş Erkek Saç Modelleri

12.07.2023
269
3 Yaş Erkek Saç Modelleri

3 yaş erkek saç modelleri, erkek bebek saç modelleri ve 3 yaş saç kesim modelleri arasında en çok kullanılan modellerdir. Çocukların saç modelleri, onların tarzlarını yansıtırken aynı zamanda pratiklik ve rahatlık sağlamalıdır. 3 yaş erkek çocuğu saç kesim modelleri için seçeceğiniz saç modeli, öncelikle onun şirinliğini öne çıkarmalıdır.

Ek olarak da günlük yaşamına ve hareketliliğine uyum sağlamalıdır. İşte, çocuğunuzun saçlarıyla ilgili size ilham verecek birkaç harika seçenek:

3 Yaş Erkek Saç Modelleri

Aşağıdaki bu senenin küçük erkek saç modelleri, kısa erkek çocuk saç modelleri ve uzun erkek çocuk saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

3 yaş saç kesim modelleri

3 yaş saç kesim modelleri

1. Rahat Tarama Stili

Bu modelde saçlar doğal haliyle uzatılır. Sadece tarama şekilleri ile farklı erke bebek saç şekillendirme yapılmaktadır. Aslında bu basit ama etkileyici stil, çocuğunuzun saçlarını düz tutarak kolay tarama imkanı sunacaktır.

Ayrıca kısa kesimler genellikle bu yaş grubu için idealdir. Çünkü çocuğunuzun yüz hatlarını vurgulamaktadır. Saçları yandan ayırarak tarayabilirsiniz. Ayrıca arkada hafif bir kabartma ile tarayarak daha fazla hacim kazandırabilirsiniz.

2. Asimetrik Saç Kesimi İle Gelen Şıklık

Çocuğunuzun saçlarında farklılık mı istiyorsunuz? O halde asimetrik kesim mükemmel bir tercih olacaktır. Ön tarafı biraz daha uzun tutarak eğlenceli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Saçın bir tarafını hafifçe tarayarak diğer tarafını kısa kestirebilirsiniz.

Unutmayın, çocuğunuzun rahatlığı ve günlük yaşamına uyum sağlaması önemlidir. Hassas saç derisi olan çocuklar için saçları sık sık kestirmek iyi değildir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Çoçuk Saç Kesim Modelleri-55 Stil

Bu nedenle bir süre uzatmak veya makas saç kesimi yaptırmak en doğrusudur. Ayrıca, saçlarına düzenli olarak bakım yapmak ve onları nemlendirmek de sağlıklı bir saç görünümü için önemlidir.

3 yaşındaki erkek çocuğu için saç modeli seçerken pratiklik, tarz ve rahatlık kriterlerini göz önünde bulundurmalısınız.

3 yaş uzun erkek çocuk saç modelleri

3 yaş uzun erkek çocuk saç modelleri

Yukarıda bahsedilen basit saç modelleri arasından seçimler yaparak çocuğunuzun kendini ifade etmesine yardımcı olun. Çünkü bu erkek çocuğunuza güven duygusu verecektir. Onunla birlikte yeni saç modelleri keşfedin ve onun favorisi olan bir saç modeli bulun.

Trend Olan 3 Yaş Saç Kesim Modelleri

Çocuk saç modası, günümüzde hızla gelişen bir alandır. Ebeveynler bu trendlerden haberdar olmak istemektedir. Özellikle 3 yaş erkek çocuklarının saç kesimi ve tarzı, onların kişiliklerini yansıtabilecekleri bir alandır.

1. Klasik çocuk traşı: Klasik tıraş, zamansız bir tarzdır. Çünkü her zaman popülerliğini korur. Bu tarz, kısa ve düzgün kesilmiş bir saç stili sunmaktadır. Genellikle yanlardan kısaltılırken üst kısım biraz daha uzun bırakılır. Bu basit ve şık görünüm, çocuğunuzun günlük olarak kolayca yönetebileceği bir seçenektir.

2. Üstler uzun, yanlarda kısa saç modeli: Son yıllarda çokça tercih edilen bu tarz, modern ve stil sahibi bir görünüm sunmaktadır. Saçın üst kısmı biraz daha uzun bırakılırken yanlar kısaltılır. Böylece üst kısım farklı şekillerde taranmakta veya topuz noktasında bağlanmaktadır.

3. Kıvırcık saçlar erkek çocuğu: Eğer çocuğunuz kıvırcık saçlara sahipse, bu doğal özelliğini vurgulayan bir tarzı tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçlara uygun saç kesimi ile saçın yapına uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarzda, özellikle saçın üst kısmı biraz daha uzun bırakılırken yanlar ve arkadaki saçlar kısaltılmaktadır. Bu şekilde çocuğunuzun kıvırcık saçları daha belirgin olacaktır.

3 Yaş Kısa Saç Modelleri

Küçük erkek çocuk saçları genelde kısa saç şeklinde kullanılmaktadır. Özellikle çok terleyen bebekler veya yaz erkek bebekleri, kısa saç kullanmaktadır.

3 yaş kısa saç modelleri

3 yaş kısa saç modelleri

1. Erkek Çocuk Asker Traşı 3 Yaş:

3 numara saç veya asker traşı modelleri de 3 yaş çocuklarda kullanılmaktadır. Bu tarz, pratiklik ve kolaylık açısından tercih edilmektedir. Üstelik 3 numara kısa saç kesimi, çocuğunuzun yüz hatlarını vurgular ve ona daha olgun bir görünüm kazandırmaktadır. Bu stil, bakımı kolay olduğu için hem çocuklar hem de ebeveynler arasında popülerdir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 5 Yaş Erkek Saç Modelleri

2. Dağınık Saç Erkek Çocuğu

Rahat ve doğal bir görünüm isteyenler için dağınık üst tarama harika bir seçenektir. Saçların üst kısmı yanlardan daha uzun bırakın ve hafifçe dağınık bir şekilde tarayın.. Bu model, enerjik ve hareketli bir stil arayan çocuklar için idealdir.

3. Kısa Spike:

Spike saç modelleri, enerjik ve dinamik bir görünüm sağlar. Çünkü bu modelde saçların üst kısmı kısa bırakılır. Çünkü jöle veya saç wax’ıyla dik taranarak kullanılmaktadır. .

5. Kıvırcık Saçlara Bukleler:

Doğal buklelere sahip olan çocuklar için bu model harika bir tercih olacaktır. Saçlar doğal haliyle uzatn. Çünkü bu buklelerin belirginleşmesi sağlayacaktır. Böylece sevimli ve oyuncu görünümlü saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Unutmayın, her çocuk benzersizdir ve saç stili de onların kişisel ifadesini yansıtmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin 3 yaş erkek saç modeli görselleri verilmiştir. 3 Yaş kısa erkek çocuk saç modelleri ve uzun erkek çocuk saç modelleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: 3 Yaş Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Erkek Saç Stilleri 2024: 10+ Farklı Model başlıklı yazımızda Erkek saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu