2024’ün Kısa Saç Trendleri İçin 7 Muhteşem Fikir

23.12.2023
298
2024’ün Kısa Saç Trendleri İçin 7 Muhteşem Fikir

2024’ün kısa saç trendleri kadın stilleri ile kendinizi yeniden keşfedeceğiniz kadın saç modellerini bilmek ister misiniz? Yuvarlak kısa saç kesimi, kahküllü kısa saç modelleri, katlı kısa saçlar, önü kıvırcık kısa saçlar bu senenin kıskanılacak tarz kısa saçlarıdır. Ayrıca çene boyu bob kesimde tüm saç tiplerinde kullanılacak kısa saç modelleridir.

Gelin şimdi hep birlikte güzellik takıntılarını bile kıskandıracak en güzel kısa saç modellerini görelim. İşte 2024 hangi saç kesimi moda sorusunun cevapları…

2024’ün Kısa Saç Trendleri Kadın Stilleri

Kadın kısa saç trendleri için popüler modeller sene başında ortaya çıkmaktadır. Bu senenin saç kesimi trendleri doğrultusunda öne çıkan saçlar olarak dikkat çekmektedir. Çünkü kısa saçlar, özellikle uzun saçlardan geçiliyorsa en heyecanlı anlardır.

Okurlarımız buna da baktı > Kısa Küt Saç Modelleri 2024 | Dalgalı, Düz Ve Kıvırcık Saç

İşte bu anları daha kusursuz yapmak için yüz şeklinize uygun saç modelleri belirlemelisiniz. Ancak öncelikle yılın modası kısa saçları görün istedik:)

bu senenin kısa saç modası

bu senenin kısa saç modası

Önü Kıvırcık Kısa Saç Modeli: Pixie

Saçlarınızı şekillendirmek için fazla zaman harcamak istemiyorsanız önü uzun pixie saç kesimi yapabilirsiniz. 2024’te güncellenen kısa saç modelleri arasında yer alan pixie saç kesimlerinin de güncellendiğini görüyoruz.

Güzel olduğu kadar modern ve tarz duran önü uzun kısa saç modellerinde uzun ön kaküller dalgalı kullanmaktadır. Böylece çok daha tarz ve  modern durmaktadır.

Önü uzun pixie saç modeli yapımı;

Saçların arka tarafını ense hizasında, ön tarafına ise gözlerinizi kapatacak uzunlukta kestirin. Ardından ön taraftaki uzun saçları kıvırcık veya yoğun dalgalı yapın. Bu saçlar oval yüz, kare yüz, uzun yüz ve kalp şeklinde mükemmel duracaktır.

Çene Boyu Bob | 2024’ün Kısa Saç trendleri

2024’te kullanmayı bırakamayacağınız kısa saç modelleri arasında çene boyu bob kesim de vardır. Çene boyu bob kesim ile temiz, kısa, eğlenceli ve aynı zamanda mükemmel görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Düz saç, dalgalı saç ve kıvırcık saç tipleri için kusursuz şekillendirme seçenekleri sunmaktadır. Örneğin, kıvırcık çene boyu bob saç modelinde saçlar yana doğru taranarak kullanılmalıdır. Kısa kalan taraf toka ile geriye doğru sabitleyerek, diğer tarafı rahat bırakarak kullanabilirsiniz. Böylece yüzünüz daha genç ve aydınlık görünecektir.

kaküllü kısa küt saçlar

kaküllü kısa küt saçlar

Düz çene boyu bob kesimdeyse katmansız sade düz saç kesimi yapılmalıdır. Özellikle yuvarlak yüz, geniş yüz ve küçük alınlı kadınlardan mükemmeli sunacaktır.

En çok okunan bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir>  En Trend Kısa Saç Modelleri 2024-2025 | 110+Fikir

Yuvarlak Kıvırcık Kısa Saç Modeli

2024 kısa saç trendleri, yoğun kıvırcık saçlara da seçenekler sunmaktadır. Yoğun dokulu saçların güzelliğini daha da öne çıkaracak kısa kıvırcık kesimleri beğeneceksiniz. Yüz şekline göre kısa yuvarlak saç kesimi bu senenin trendleri arasındadır. Alın kısmını açıkta bırakarak arkaya doğru gittikçe yuvarlanan bukleli kısa saçlarla mükemmel görüneceksiniz.

Kısa Küt Saçlar

Bu senenin trendleri arasında yer alan ve en çok kullanılcak saç modelleri olacak modellerden birisi de küt saçlardır. Küt saç kesimi seçenekleri, tüm saç diplerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir modeldir. Bu senenin küt saç boyu olarak köprücük kemiği mesafesi öne çıkmaktadır. Omuz hizasında saçlar olarak da bilinen köprücük kemiği boyu küt saçları mutlaka incelemelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin modası olacak ve ortalığı kavuracak kısa saç kadın modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek 2024’ün trendindeki kısa kadın saç modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2024 Trend Kadın İçin Kısa Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan 7 Numara Saç | 7 Numara Saç Boyası başlıklı yazımızda 7 numara saç ve 7 numara saç boyası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu